Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 22 stycznia 2019
Anastazegoi
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe
» Koloro na Parkitce
» PIŁKA NOŻNA. Ekstraliga kobiet. VII KOLEJKA – 12.01.2019 r.
»  Więcej pieniędzy na kulturę. Nie ma żadnych cięć
» Spotkania Ladies Night w Cinema City powracają w Nowym Roku!
» Jeszcze w styczniu w Klubie POLITECHNIK
» Sfilmowana historia
» W MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II. Spektakl teatralny „Ci, co giną, będą siewcami”
» LUTY W KLUBIE POLITECHNIK
» Oddali krew - to takie proste
» POMOC OSOBOM BEZDOMNYM.PATROLE PONOWNIE BĘDĄ DOSTARCZAĆ CIEPŁE POSIŁKI DO MIEJSC NIEMIESZKALNYCH
» Rusza akcja „Ocal polskość nad Niemnem!”
» Adrianna Noszczyk zaśpiewa kolędy
» Objaśnienia podatkowe w sprawie zatrudniania pomocników w rolnictwie
» ZAĆMA U MŁODYCH
» JERZY KĘDZIORA - WIEŚCI Z AMERYKI


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
Wigilia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczymw Bogumiłku
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Brzechwy w Bogumiłku od wielu lat odbywają się spotkania przedświąteczne. Dla placówki jest to szczególny okres integracji, przyjaźni i rodzinnego ciepła. 9 grudnia 2016 r. do placówki przybyło bardzo dużo przyjaciół. Jak zawsze w Ośrodku wszystko zostało przygotowane z niezwykłym kunsztem, w całym obiekcie czuć było świąteczną atmosferę. Był kiermasz stroików i kart świątecznych wykonanych przez uczniów pod kierunkiem kadry pedagogicznej Ośrodka. Dominowała radość ze zbliżających się Świąt. Przyjaciół Ośrodka powitali: dyrektor Lena Nieśpielak, wicedyrektor Halina Szymczyk oraz uczniowie Adrian Deska i Jan Frajer.

W magiczny nastrój wprowadziła zebranych inscenizacje dwóch świątecznych piosenek w wykonaniu uczniów i nauczycielek „Małego Teatrzyku”. Skład osobowy „Małego Teatrzyku” to uczniowie/wychowankowie Ośrodka, a zarazem wspaniali aktorzy, którzy wraz ze swoimi nauczycielkami przygotowali na tegoroczne spotkanie wigilijne inscenizację dwóch utworów „Przygody bałwanków” i „Taniec bałwanków”.

Następnie goście podziwiali przepiękne przedstawienie jasełkowe w wykonaniu aktorów Teatrzyku „Iskierka”. „Spektakl teatralny pt. "Gwiazdeczka" przedstawiony przez grupę wychowanków przygotowany został według autorskiego scenariusza Renaty Włodarskiej - opiekunki Zespołu Teatralno-Tanecznego „Iskierka” i przez nią również zostało wyreżyserowane.
Dyrektor Lena Nieśpielak wyraziła wdzięczność swoim uczniom, kadrze pedagogicznej, pracownikom administracji i obsługi oraz rodzicom za tak wielkie zaangażowanie w przygotowanie spotkania wigilijnego. Następnie wspólnie z wicedyrektor Ośrodka Haliną Szymczyk oraz uczniami Adrianem Deską i Janem Frajerem podziękowali wszystkim obecnym na spotkaniu opłatkowym przyjaciołom Ośrodka wręczając im pamiątkowy dyplom „Przyjaciela SOSW w Bogumiłku” oraz świąteczne stroiki wykonane przez uczniów.

W imieniu rodziców wzruszające słowa podziękowania skierowały do Zarządu Powiatu Częstochowskiego Edyta Piśkorska wraz Zofią Kowal.

Ks. Henryk Młynarczyk wspólnie z dyrektor Ośrodka i uczennicą Magdaleną Tatar przekazali gościom opłatki i wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia. Uczniowie poszczególnych klas w pracowni gospodarstwa domowego upiekli moc świątecznych ciasteczek dla gości, a panie kucharki przygotowały przepyszne potrawy wigilijne, które zachwyciły wszystkich uczestników świątecznego spotkania w Bogumiłku.
r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl