Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 21 listopada 2018
Janusza i Konrada
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 47 (1394) 2018-11-22
  W NUMERZE:
» Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Sejmiku Województwa Śląskiego


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Z raportówki policjanta
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Zderzenie pociągów. Drugiego grudnia około godziny 4:30 na szlaku kolejowym Zawiercie-Częstochowa w okolicy stacji Myszków Światowit w tył stojącego na torach kolejowych pociągu przewożącego cysterny z mazutem, najechał pociąg towarowy przewożący węgiel. W zdarzeniu ranny został maszynista składu z węglem, który z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zniszczeniu uległy cysterny, lokomotywa pociągu i wagony przewożące węgiel. W jednej z cystern doszło do wycieku substancji ropopochodnej, której zabezpieczeniem zajęli się strażacy.
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI.

Włamanie do domu na Rakowie
Do jednego z domów w dzielnicy Raków włamali się złodzieje. Gdy uciekali z łupami zostali zauważeni przez świadka, która zawiadomił funkcjonariuszy z komisariatu VI w Częstochowie. Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 30 i 32 lat oraz 19-letnia kobieta. Sprawcy wybili okienną szybę i dostali się do wnętrza domu, skąd ukradli między innymi słodycze, alkohol i środki czystości. Wszystko spakowali do pudełka, a następnie poszli na tramwaj. Po nocy spędzonej w policyjnej celi, usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem.

Pobili bez powodu
W nocy z soboty na niedzielę (3/4 grudnia) do przechodzących chodnikiem przy Alei NMP 3 mężczyzn podeszło 4 młodych ludzi, którzy bez powodu zaczepili przechodniów i zaczęli ich bić. Jeden z pokrzywdzonych ma złamaną komorę oczodołu. Jeszcze tego samego dnia trzech sprawców w wieku od 17 do 20 lat zostało zatrzymanych, czwarty – 17-latej następnego dnia. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 3 lat więzienia.

Alkohol i tytoń bez znaków akcyzy
Na jednej z posesji w gminie Mstów mundurowi z komisariatu w Kłomnicach wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Katowicach zabezpieczyli prawie 190 kilogramów tytoniu i 850 butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Akcja była wcześniej dokładnie zaplanowana, jednak na miejscu pomocny okazał się specjalnie do tego wyszkolony pies celników. Uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy zostało wstępnie oszacowane na blisko 190 tys. złotych. Policjanci zatrzymali 53-letniego właściciela posesji. Za posiadanie tego typu towarów bez polskich znaków akcyzy grozi kara nawet 3 lat więzienia.

Napad na bank
1 grudnia przed godziną 17 do jednej z częstochowskich placówek bankowych wtargnął mężczyzna ubrany na czarno, w ciemnej czapce na głowie i grożąc przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy. Gdy je otrzymał wybiegł z placówki w nieznanym kierunku. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy a śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Częstochowie.
Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Komendą Miejską Policji w Częstochowie ul. Popiełuszki 5 tel. 34/3691255. Można też zgłosić się do najbliższej jednostki Policji.

Okradziony przez współbiesiadników
W środę 7 grudnia ok. godz. 17 strażnicy miejscy ujęli w środę czterech mężczyzn, którzy w rejonie al. Wolności okradli z dwóch telefonów komórkowych 24-letniego mieszkańca jednego z sąsiednich województw. Ofiara zgłosiła się do strażników i wskazała miejsce, gdzie z mężczyznami wcześniej spożywała alkohol. Na widok strażników miejskich złodzieje próbowali uciec przez okno z tyłu lokalu, ale zostali ujęci przez drugi patrol. Sprawcy w wieku od 34 do 39 lat zostali przewiezieni na I KP.

Wandal zniszczył elewację kiosku
W sobotę 3 grudnia ok. godz. 1:20 w rejonie Al. NMP jeden z obecnych na miejscu mężczyzn dewastował kiosk wykonując na nim napisy. Grupa szybko się oddaliła, ale była obserwowana przez kamery miejskiego monitoringu i pracowników Straży Miejskiej. Strażnicy szybko zlokalizowali mężczyzn i ujęli sprawcę. W trakcie interwencji 28-letni sprawca próbował wyrzucić marker, którym dokonał aktu dewastacji. Strażnicy miejscy przewieźli sprawcę na I Komisariat Policji i przekazali sprawę do dalszej realizacji.

Unikała aresztu
Przy ul. Wilsona około godz. 14:20 strażnicy miejscy ujęli 43-letnią kobietę, która była poszukiwana. 43-latka unikała kary pozbawienia wolności w wymiarze 15 miesięcy. Kobieta została przewieziona na IV KP.

POWIAT MYSZKOWSKI
Złodziej skradł wózek inwalidzki
We wtorek 6 grudnia rano Pan Rafał udając się na terapię zajęciową, jak zawsze pozostawił wózek inwalidzki przed sklepem ogólnospożywczym na ulicy 11 Listopada 36 w Myszkowie i przesiadał się do samochodu. Po powrocie z zajęć około godziny 14.00 wózka już nie było i mężczyzna nie mógł już samodzielnie wrócić do swojego domu. Ta strata całkowicie uniemożliwiła mu poruszanie się. Skradziony wózek był koloru czarnego z czarną poduszką na siedzisku. Cechą charakterystyczną skradzionej rzeczy jest brak prawego podnóżka. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje o tej kradzieży, proszone są o kontakt osobisty z Komendą Powiatową Policji w Myszkowie lub telefoniczny na numer 997.

Zderzenie pociągów
Drugiego grudnia około godziny 4:30 na szlaku kolejowym Zawiercie-Częstochowa w okolicy stacji Myszków Światowit w tył stojącego na torach kolejowych pociągu przewożącego cysterny z mazutem, najechał pociąg towarowy przewożący węgiel. W zdarzeniu ranny został maszynista składu z węglem, który z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zniszczeniu uległy cysterny, lokomotywa pociągu i wagony przewożące węgiel. W jednej z cystern doszło do wycieku substancji ropopochodnej, której zabezpieczeniem zajęli się strażacy.

POWIAT LUBLINIECKI
Potrącenie pieszego w Lisowie
W piątek 9 grudnia przed godziną 7:00 na ul. Częstochowskiej w Lisowie 37-letni kierowca opla potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Ranny 57-latek został przetransportowany do szpitala; kierowca opla był trzeźwy.
Brat kazał mu sprzątać, więc zaatakował go nożem
1 grudnia przed południem w jednym z lublinieckich mieszkań doszło do kłótni pomiędzy dwoma braćmi. Mężczyźni pokłócili się o sprzątanie mieszkania. W trakcie awantury 25-latek wziął nóż i zaatakował nim swojego brata, zadając mu cios w głowę. Wezwana na miejsce załoga pogotowia, przewiozła rannego do szpitala. Badanie stanu trzeźwości oby mężczyzn wskazało, iż w chwili zdarzenia byli pijani.

POWIAT KŁOBUCKI
Śmierć w płomieniach
W niedzielę 4 grudnia około godziny 19:30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Ostrowach nad Okszą. Spalony drewniany budynek jednorodzinny zamieszkiwany był przez 85-letnią kobietę i jej 58-letniego syna, którzy byli w domu w momencie powstania pożaru. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 85-letnia kobieta. Drewniany dom ogrzewany był piecem węglowym. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Częstochowie.

Zatrzymany dzięki czujności innej osoby
W nocy ze środy na czwartek (30.11/01.12) dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał anonimowy telefon z informacją, że po terenie miasta porusza się srebrny jaguar, którego kierowca jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Po kilku minutach policjanci z drogówki zatrzymali wskazane auto na ul. 11-go Listopada w Kłobucku. Jaguarem kierował 41-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego w organizmie którego badanie wykazało 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz 2-letni pobyt w więzieniu.AG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl