Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 17 stycznia 2019
Antoniego i Rościsława
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Polacy z Kresów Wschodnich z wizytą w Częstochowie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Przez trzy dni, od 16 do 18 grudnia 2016 roku, w Częstochowie przebywali nasi Rodacy z Lwowa i Stanisławowa (obecnie Ukraina). Młodzież i osoby starsze przybyły na zaproszenie senatora RP Artura Warzochy, wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji do Współpracy z Polonią.
Goście zwiedzili Częstochowę oraz modlili się na Jasnej Górze – co jak podkreślali – było do dla nich szczególnym przeżyciem. Uczestniczyli także w spotkaniu wigilijnym NSZZ „Solidarność”. W sobotę, 17 grudnia, zwiedzili Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, przy ul. Jagiellońskiej. Tam odbyło się także uroczyste spotkanie przybyłych do Częstochowy Polaków z przedstawicielami polskiego Parlamentu oraz ze sponsorami, który przyczynili się do zorganizowania przyjazdu.
Młodzież z Polskiego Centrum Kultury w Stanisławowie zaprezentowała koncert wigilijny, który ze wzruszeniem przyjęli obecni na spotkaniu. Wśród zaproszonych gości byli między innymi, przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra, parlamentarzyści Ziemi Częstochowskiej: poseł Szymon Giżyński i senator Ryszard Majer. Poseł Jadwigę Wiśniewską reprezentowała dyrektor jej biura Katarzyna Porębińska, poseł Lidię Burzyńską – dyr. biura Sylwia Zasępa. W spotkaniu uczestniczyli także: wicewojewoda śląski Mariusz Trepka, rektor Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie dr hab. Anna Wypych-Gawrońska, zastępca rektora AJD dr hab. Zygmunt Bąk, sekretarz PiS Grażyna Matyszczak, radna Sejmiku Wojewódzkiego Beata Kocik, częstochowscy radni Justyna Kielesińska, Monika Pohorecka, Piotr Wrona, przewodniczący Zarządu NSZZ "Solidarność" w Częstochowie Jacek Strączyński i wiceprzewodnicząca Dorota Kaczmarek, dyrektor I LO im. Juliusza Słowackiego Małgorzata Kaim, prezes „Włókniarza” Michał Świącik, przedstawiciele Częstochowskiego Towarzystwa Przyjaciół Lwowa i Kresów Wschodnich oraz dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II Krzysztof Witkowski wraz z Małżonką.
Spotkanie zakończono wspólnym,pamiątkowym zdjęciem.UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl