Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 19 stycznia 2019
Henryka i Mariusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe
» Koloro na Parkitce
» PIŁKA NOŻNA. Ekstraliga kobiet. VII KOLEJKA – 12.01.2019 r.
»  Więcej pieniędzy na kulturę. Nie ma żadnych cięć
» Spotkania Ladies Night w Cinema City powracają w Nowym Roku!
» Jeszcze w styczniu w Klubie POLITECHNIK


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Medal MERENTIBUS Prezydenta Miasta Częstochowy dla Andrzeja Gołaszewskiego, działacza, Seniora Klubu AZS, za zasługi społeczno-sportowe dla naszej spo
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Przed meczem w rozgrywkach PlusLigi w piłce siatkowej w dniu 17 grudnia 2016 r. w Częstochowie w Hali Sportowej przy ul. Żużlowej, pomiędzy zespołami CUPRUM z Lubina a AZS Częstochowa, Prezydent Miasta Częstochowy Jarosław Marszałek, wręczył mgr inż. Andrzejowi Gołaszewskiemu – Medal MERENTIBUS za szczególne zasługi w działalności zawodowej, społeczno sportowej nie tylko na rzecz naszej społeczności, lecz przyczynił się do znacznych sukcesów w piłce siatkowej – w działalności 70-lecia AZS w Częstochowie.

Mgr inż. Andrzej Gołaszewski, prezes znanej firmy poligraficznej „Udziałowiec”, menadżer z sukcesami, poświęcając swój czas, angażował się znakomicie w społeczną działalność, szczególnie w rozwoju Akademickiego Związku Sportowego w naszym mieście w piłce siatkowej.
Jako Prezes Klubu Środowiskowego Piłki siatkowej AZS Częstochowa – w latach 1995-2000 – doprowadził naszych siatkarzy do „złotej dekady” częstochowskiej piłki siatkowej, do zdobywania medali w mistrzostwach Polski. Jako przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Jubileuszu 70-lecia AZS-u w naszym mieście, w pełni zaangażował się w realizację programu Jubileuszowego i również jako sponsor. Jego aktywność wykorzystano w powołaniu PlusLigi Piłki Siatkowej, pełniąc funkcję Przewodniczącego jej Rady Nadzorczej. Jest członkiem Rady Sportu naszego miasta – godnym Seniorem naszego Klubu AZS.
Oczywiście w młodości grał w piłkę nożną w Rakowie, a w latach 2002-2008 był członkiem Zarządu RKS Raków. To kolejne Jego zainteresowanie wpłynęło na powiększenie się Rodziny Państwa Gołaszewskich, poprzez córkę Agatę – zaślubioną z Jakubem Błaszczykowskim – znakomitym piłkarzem-reprezentantem naszej drużyny narodowej w piłce nożnej, byłym zawodnikiem Rakowa, w plebiscycie Rady Regionalnej PKOL, Urzędu Miasta, Gazety Wyborczej – 7 lutego 2014 r. wyróżniony i uznany jako ambasador Polskiego Sportu /wówczas jako kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej – zawodnik Borusii Dortmund/.

Życiorys Andrzeja Gołaszewskiego jest opisany w Encyklopedii biograficznej znanych Polek i Polaków WHO I WHO w POLSCE na stronie 1129, wydanie 2003.

Z życzeniami nieustającego zdrowia i trwałego zaangażowania w działalności społecznej
Mieczysław Hrehorów
Prezes Klubu Seniora AZS
Honorowy Członek Akademickiego Związku Sportowego


R


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl