Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 21 listopada 2018
Janusza i Konrada
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 47 (1394) 2018-11-22
  W NUMERZE:
» Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Sejmiku Województwa Śląskiego


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
polityka
MSTÓW. Nowa droga
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Zostały zakończone prace brukarskie, związane z remontem parkingu przy budynku, w którym mieszczą się: Urząd Gminy, placówka Poczty Polskiej, Bank Spółdzielczy, Ośrodek Zdrowia, Apteka, Zakład Komunalny oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

W ramach remontu powstały drogi manewrowe i parkingi z kostki betonowej dla samochodów osobowych oraz chodniki dla pieszych (wykonane również z kostki), stanowiska parkingowe: dla osób niepełnosprawnych, dla pojazdów ciężarowych obsługujących pocztę (1 osobne stanowisko) oraz dla korzystających z bankomatu (wydzielone są w jego pobliżu 2 stanowiska). Jak mówi wójt, Tomasz Gęsiarz: – Trafiliśmy na wykonawcę, który jak się później okazało, miał problemy finansowe i przez to inwestycja znacznie się przeciągnęła. Ostatecznie zerwaliśmy umowę z winy wykonawcy – w związku ze znacznym przekroczeniem terminu wykonania prac. Zapłaciliśmy więc tylko za wykonane prace brukarskie (na podstawie protokołu wykonanych robót i sporządzonego kosztorysu wykonanych prac) i dodatkowo wyegzekwowaliśmy 20% wartości umowy z tytułu kar umownych (wynikających z odstąpienia od umowy z winy Wykonawcy).
KG


kg


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl