Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 13 grudnia 2018
Łucji i Otylii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 50 (1397) 2018-12-13
  W NUMERZE:
» Koalicja SLD+PO nie złożyła żadnego wniosku do budżetu. Radny PO Przemysław Wrona zrezygnował z funkcji radnego.
» Astygmatyzm i zaćma - niebezpieczny duet
» Trwa sprawdzanie szczelności częstochowskiej sieci ciepłowniczej
»  W Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie prezydium Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy.
» Finał akcji ,,16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć”
» Choinki pięknie przystrojone
» Koncert gitarzystów światowego formatu
» Stanowisko Rady Miasta. 100 lat praw kobiet
» Gwiazdy zagrają z Kubą Błaszczykowskim już po raz trzeci.
» Mają odbudować tor w Wyrazowie
» Budynek spod Częstochowy z tytułem Fasada Roku 2018!
» Liga 40-latków w Piłce Siatkowej - relacja
» Smog wpływa na nasze życie od początku aż po kres
» ,,Melodie Bożych Trąb"
» Ponad połowa Polaków zimą nie chroni oczu przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi UVA i UVB
» WIGILIA U PLASTYKÓW
» Włókniarz z niezmienioną nazwą
» Ważne informacje dla pacjentów z zaawansowanym czerniakiem


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
Z policyjnej raportówki
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora

POWIAT CZĘSTOCHOWSKI
Tragiczny wypadek na przejeździe.
1 stycznia około godziny 12:25 oficer dyżurny częstochowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym Koniecpol Magdasz, wyposażonym w sygnalizację świetlną i dźwiękową ostrzegającą o nadjeżdżającym pociągu. Przejeżdżający przez ten przejazd samochód osobowy, jadący ulicą Wiejską w kierunku ulicy Częstochowskiej, zderzył się z jadącym w kierunku Kielc pociągiem osobowym. Kierujący polonezem 54-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Badanie maszynisty wykazało, że był trzeźwy.
Skradli zawartość lodówki
W sobotnią noc 28 grudnia 6 mężczyzn uszkodzili lodówkę z napojami stojącą przy kiosku w dzielnicy Ostatni Grosz. Część ze skradzionego łupu została odzyskana. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Częstochowy w wieku od 17 do 21 lat. Sprawcy usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem, zagrożonej karą nawet 10 lat więzienia. W namierzeniu sprawców pomogli strażnicy miejscy.
Złodziej zatrzymany
27 grudnia w godzinach popołudniowych oficer dyżurny z komisariatu V w Częstochowie otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez pracowników ochrony sklepu ze sprzętem elektronicznym sprawcy kradzieży. 31-latek kilka dni wcześniej ukradł tam kamerę samochodową wartą blisko 500 zł, a w dniu zatrzymania został rozpoznany przez ochronę. Kamerę odzyskano, a złodziej usłyszał zarzut kradzieży i grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Święta na drogach
Podczas świątecznego weekendu doszło do 2 wypadków drogowych, odnotowano 29 kolizji drogowych, a policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Pierwszy wypadek miał miejsce tuż przed godz. 3:00 w Koniecpolu. Kierujący volkswagenem utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W tym zdarzeniu ranna została pasażerka auta. Do drugiego wypadku doszło natomiast na ulicy Sabinowskiej w Częstochowie. gdzie pieszy, przechodząc przez jezdnię w miejscu do tego nieprzeznaczonym, wszedł wprost pod nadjeżdżającego volkswagena polo. 79-latek z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.
Nieostrożne zachowanie
Mieszkanka gminy Przyrów podczas zakupów w Koniecpolu straciła portfel pozostawiony w rowerowym koszyku przed sklepem. W środku były dokumenty oraz 3050 zł. Dzielnicowi z Koniecpola jeszcze tego samego dnia dotarli do sprawcy, który miał przy sobie tylko część gotówki. Portfel z zawartością przeszło 2 tysięcy złotych sprawca wyrzucił w zarośla. 54-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Łącznie policjanci odzyskali blisko 3 tys. zł, które wróciły już do pokrzywdzonej. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że brakującą kwotę wydał na alkohol. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Tragiczny wypadek na DK-1
15 grudnia po godzinie 16 w Częstochowie na Alei Wojska Polskiego (DK-1) na oznakowanym przejściu dla pieszych 29-letni mężczyzna został potrącony przez samochód ciężarowy. Pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierowca pojazdu ciężarowego, narodowości macedońskiej był trzeźwy.
POWIAT MYSZKOWSKI
16-latek rozbił samochód
27 grudnia na ulicy Kościuszki w Myszkowie około godziny 16:30 kierujący passatem najechał na zaparkowany pojazd marki Peugeot, a następnie uciekł. Niebawem do komendy zgłosił się 16-letni mieszkaniec Gniazdowa wraz ze swoim ojcem i przyznał się, że to on spowodował kolizję. Nieletni wykorzystał okazję, że ojciec wysiadł z samochodu i pozostawił kluczyki wewnątrz pojazdu i zabrał samochód, gdyż postanowił spotkać się z kolegami. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.
Wymusiła pierwszeństwo
27 grudnia około godziny 19:30 na DK-1 w Rzeniszowie 51-letnia kierująca peugeotem przejeżdżając poprzecznie na skrzyżowaniu DK-1 z ulicą Zieloną w Rzeniszowie, nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu bmw w kierunku Katowic. W efekcie 51-letnia mieszkanka Cynkowa stracił prawo jazdy. Na szczęście była to tylko kolizja drogowa, której przyczynę ustalają myszkowscy policjanci. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. POWIAT
POWIAT LUBLINIECKI
Niebezpieczny czad
28 grudnia przed godz. 21:00 oficer dyżurny lublinieckiej komendy został powiadomiony przez dyspozytora Powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla. Na miejscu okazało się, że dwie osoby dorosłe i 3-letnie dziecko, z objawami zatrucia trafiły do szpitala. Pomiary wykonane przez strażaków wykazały niebezpieczne stężenie trującego gazu w jednym z mieszkań oraz na dwóch klatkach schodowych. Z budynku ewakuowano 50 osób. Mieszkańcy schronili się w postawionych przed blokiem namiotach. Po przewietrzeniu pomieszczeń i odcięciu dopływu niebezpiecznego gazu, mieszkańcy bloku mogli wrócić do swoich mieszkań.
Tragiczny wypadek na placu budowy
27 grudnia przed godz. 13:00 na terenie budowy autostrady w Ligocie Woźnickiej jeden z pracowników budowlanych jadący samochodem, w odległości kilkuset metrów od głównej drogi, zauważył przewróconą w rozlewisku wodnym ładowarkę teleskopową. Kabina maszyny była całkowicie zanurzona w wodzie. Mimo natychmiastowej akcji ratunkowej przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 29-letniego operatora maszyny. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.
POWIAT KŁOBUCKI
Wypadek z udziałem rowerzysty
28 grudnia kilka minut po godzinie 13:00 na ul. Muznerowskiego w dostawczy fiat jadący w kierunku Panek, podczas manewru wyprzedzania, zderzył się ze skręcającym w lewo, na jedną z posesji, 77-letniem rowerzystą – mieszkańcem Krzepic. Samochodem kierował 20-letni mieszkaniec powiatu myszkowskiego, który w chwili zdarzenia był trzeźwy. Rowerzysta zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń ciała. Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku lub posiadające wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.
Częstochowianin kradł w Krzepicach i Kłobucku
Kłobuccy policjanci otrzymali informację dotyczącą podejrzanie zachowującego się mężczyzny, który przebywał w jednym ze sklepów samoobsługowych. Zgłoszenie przekazała pracownica ochrony, która rozpoznała mężczyznę jako sprawcę kradzieży dokonywanych w listopadzie i grudniu 2016 roku w sklepach jednej z sieci handlowej na terenie Krzepic i Kłobucka. Zatrzymany 62-letni częstochowianin jest dobrze znany policjantom, gdyż ma na swoim koncie kilka wyroków sądowych za podobne przestępstwa. Łączna wartość skradzionych przedmiotów przekroczyła 2 tysiące złotych. Zatrzymany musi liczyć się możliwością spędzenia kilku lat w więzieniu.KG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl