Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 21 listopada 2018
Janusza i Konrada
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 47 (1394) 2018-11-22
  W NUMERZE:
» Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Sejmiku Województwa Śląskiego


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
Nowy rok w gminach powiatu częstochowskiego
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Nowy rok to nowe możliwości, inwestycje, zadania i wydarzenia, które będą realizować samorządy. O planach na 2017 rok mówią: Maria Włodarczyk, Wójt Gminy Dąbrowa Zielona i wójt gminy Olsztyn Tomasz Kucharski.


Maria Włodarczyk, Wójt Gminy Dąbrowa Zielona:
– Strategia rozwoju gminy na najbliższy rok zakłada m.in. budowę sieci kanalizacyjnej z przyłączami w miejscowości Dąbrowa Zielona, kompleksową modernizację oświetlenia ulicznego, budowę instalacji fotowoltaicznych na obiektach i budynkach użyteczności publicznej w tym oczyszczalni ścieków, szkół, przedszkoli, urzędu Gminy, GOK, ujęć wody.
Realizowany będzie również projekt Słoneczna Gmina Dąbrowa Zielona polegający na montażu OZE na budynkach jednorodzinnych mieszkańców gminy.
Rozwój świadomości w zakresie ekologii i ochrony środowiska mieszkańców wzmacniany będzie również dzięki wsparciu udzielanemu dla przedsięwzięć polegających na redukcji niskiej emisji, w tym wymiany indywidualnych źródeł ciepła na piece ekologiczne.
Rok 2017 to także pierwszy rok funkcjonowania Dziennego Domu Senior-WIGOR, którego remont zakończył się w ostatnich dniach grudnia 2016 r. Planowane jest również powstanie nowych miejsc służących aktywności mieszkańców, w tym trzech siłowni zewnętrznych, ścieżki przyrodniczej wzdłuż Kanału Lodowego oraz unikatowego miniparku linowego/siatkowego w Ogrodzie Bajek. Przebudowa dróg gminnych, cyfryzacja usług publicznych administracji samorządowej, a także aktywizacja społeczności lokalnej i upowszechnianie tradycji ludowych i kultury regionu przy pomocy tzw. małych projektów to kolejne z zamierzeń na najbliższy rok. Założenia te uwzględniają potrzeby wszystkich mieszkańców naszej Gminy i są kontynuacją działań podejmowanych w ciągu ostatnich lat.
Obok precyzyjnie zaplanowanych dużych inwestycji, które z pewnością przyczynią się do poprawy infrastruktury publicznej i rozwoju gminy, należy również zwrócić uwagę na bogatą ofertę imprez kulturalnych. Regionalny Konkurs na Palmę, Pisankę, Marzannę, Festiwal Orkiestr Dętych, Dożynki Gminne czy Gminny Dzień Seniora to tylko niektóre z wydarzeń na stałe wpisanych w kalendarium gminy.

Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn
– Do najważniejszych planowanych przedsięwzięć inwestycyjnych Gminy Olsztyn na 2017 rok należą: kompleksowa modernizacja remiz strażackich w Zrębicach i Przymiłowicach, budowa strażnicy ze świetlicą w Kusiętach, budowa kanalizacji sanitarnej w Skrajnicy i kolejnego odcinka w Przymiłowicach, instalacja nowego oświetlenia Góry Zamkowej, budowa dróg na ulicach Asnyka, Norwida i Niedźwiedziej w Olsztynie, rozbudowa budynku z oddziałem przedszkolnym w Zrębicach.
Wśród ponad stu wydarzeń zaplanowanych na przyszły rok, do największych należy zaliczyć: Marszobieg „Na jurajskim szlaku” (czerwiec), II Jurajski Festiwal Sztuki i Wina (lipiec), Ogólnopolski Przegląd Twórczości Abstynenckiej „Zamczysko” (sierpień), Hubertus – święto myśliwych i jeźdźców (październik), Halloween Run (październik), Bal Pod Gwiazdami – czyli zabawa na rynku w Olsztynie w Noc Sylwestrową.KG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl