Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 21 listopada 2018
Janusza i Konrada
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 47 (1394) 2018-11-22
  W NUMERZE:
» Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Sejmiku Województwa Śląskiego


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
sprawy społeczne
Walka polskich lekarzy o wolność sumienia. Norwegia i Polska
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Dr Katarzyna Jachimowicz - polska lekarka pracująca w Norwegii została zwolniona z pracy po odmowie wykonywania zabiegów zagrażających życiu poczętych dzieci i zdrowiu kobiet. Swoją historią podzieliła się z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.Pani Doktor jest zdeterminowana do walki z systemem uderzającym w podstawowe prawa człowieka. „Pozywam państwo norweskie za bezzasadne zwolnienie z pracy oraz łamanie praw człowieka” – powiedziała dr Katarzyna Jachimowicz.

W nadchodzącym tygodniu (w dniach 16-18 stycznia) w norweskim sądzie odbędzie się bezprecedensowy proces w obronie lekarzy, którzy tak, jak dr Jakimowicz, chcą postępować zgodnie z własnym sumieniem, traktując każdego pacjenta, również dziecko przez urodzeniem na tych samych zasadach.

Przypadek dr Katarzyny Jachimowicz jest ostrzeżeniem dla środowiska lekarskiego w Polsce. Nieustające ataki środowisk lewicowych i feministycznych na prof. Bogdana Chazana, który za działania ratujące życie dziecka został zwolniony z pracy, są zapowiedzią działań odbierających lekarzom prawo kierowania się sumieniem.

Centrum Życia i Rodziny zachęca do składania podpisów pod odpowiednią petycją kierowaną do samorządu lekarskiego w Polsce. www.wobroniesumienia.pl


r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl