Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 21 listopada 2018
Janusza i Konrada
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 47 (1394) 2018-11-22
  W NUMERZE:
» Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Sejmiku Województwa Śląskiego


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
„Pocałunek ciszy”
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
15-letnia Natalia Pabiś z Opatowa przebojem wchodzi na polską scenę estradową. Jej utwór „Pocałunek ciszy” robi karierę na YouTube. Przez niespełna tydzień uzyskał prawie 23 tysiące odsłon.Natalia śpiewa od najmłodszych lat. Muzyka i śpiew są jej pasją, którą chce rozwijać. Intensywnie pracuje z myślą o przyszłości, aby stać się sławną gwiazdą estradową. – Moje zdolności muzyczne odkryła wychowawczyni w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Opatowie, Grażyna Przygoda. Już w czwartej klasie, pod opieką instruktorki Doroty Janik, zaczęłam naukę śpiewu w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej – wspomina Natalia.
Oczywiście rozpoczęły się konkursy, które są dla niej sposobem sprawdzenia własnych umiejętności oraz formą kształcenia. – Na scenie czuję trochę tremy, ale ona mnie mobilizuje do wysiłku – podkreśla Natalia.
Gimnazjum to kolejne szczeble w edukacji. – Zaczęłam pobierać lekcje wokalu u pana Pawła Sołtysika, instruktora w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie. Teraz, gdy jestem w klasie trzeciej i mam sporo nauki, a korzystam z pomocy nauczycieli w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku. Dużo zawdzięczam też pani Jadwidze Dąbek ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Kłobucku, która od sześciu lat uczy mnie gry na pianinie – dodaje Natalia.
Wreszcie dostała się także pod skrzydła znanego w Częstochowie i regionie nauczyciela śpiewu Ryszarda Strojca, zaczęła uczęszczać na zajęcia do Estrady Młodych Talentów, którą on prowadzi. Dzięki panu Ryszardowi Natalia Pabiś wystąpiła – co poczytuje sobie za zaszczyt – w słynnej, krakowskiej „Piwnicy pod Baranami” oraz przed takimi postaciami jak Arturo Marii, który przez wiele lat był osobistym fotografem papieża Jana Pawła II. – Miałam też sposobność wziąć udział w międzynarodowych warsztatach wokalnych, organizowanych przez Stowarzyszenie Wokalistów MIX oraz Stowarzyszenie Natural Voice Perfection, gdzie otrzymałam wskazówki od takich nauczycieli jak: Jaime Vendera, Melissa Cross, Kim Chandler, Dominika Płonka, Sonia Lachowolska czy Paulina Kujawska – opowiada Natalia.
Do tej pory śpiewała covery znanych wokalistów, które umieszcza na swoim kanale na YouTube. Dzięki uprzejmości Mateusza Krautwursta, finalisty pierwszej edycji „The Voice of Poland”, cenionego wokalisty i producenta muzycznego Natalia ma już swoją pierwszą, autorską piosenkę. – 1 stycznia tego roku na YouTube pojawił się mój debiutancki singiel „Pocałunek ciszy”, który napisał dla mnie pan Mateusz Krautwurst. Do współpracy przy tym utworze zaprosił znanych muzyków jak Łukasz Zitans, Marcin Kajper, który grał z Rayem Wilsonem i Piotr Kaluta.
Natalia, jak przyznaje nie narzeka na nadmiar wolnego czasu. – Wszystkie chwile poświęcam muzyce, dopiero w wakacje mogę pojeździć na rolkach czy popływać w morzu, co uwielbiam – śmieje się.
Za swój dotychczasowy, największy sukces uważa zdobycie III miejsca na XXI Międzynarodowym Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa w Kielcach w 2015 roku oraz udział w 19. i 20. finale III etapowego Ogólnopolskiego Festiwalu „Wygraj sukces” w Tarnobrzegu, gdzie z ponad 2200 uczestników do ścisłego finału dostaje się około 120 osób. Warto dodać, że Natalia Pabiś w swoim dorobku ma aż 29 różnych nagród (grand prix, pierwszych, drugich i trzecich) i wyróżnień zdobytych na prestiżowych konkursach.
Gratulujemy młodej, ambitnej wokalistce i życzymy dalszych, licznych sukcesów.


okładka singla - Natalia Pabiś


URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl