Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Piątek, 17 sierpnia 2018
Jacka i Mirona
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 33 (1380) 2018-08-16
  W NUMERZE:
» Idą z modlitwą do Matki Bożej
» DNI GMINY PORAJ
» Święto Policji w Częstochowie
» Częstochowscy strażacy w akcji
» 40. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi na Służewcu w Warszawie
» INTERWENCJA. Lekarze z Parkitki zbagatelizowali objawy wskazujące na udar mózgu
» Stwardnienie rozsiane (SM) – co wiemy o tej chorobie? Fakty i mity!
» JASNA GÓRA. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
» Częstochowa biega razem z Reebok RUN CREW!
» Bollywood w Cinema City!
» INTER wspiera studentów medycyny w ich misji w Afryce


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
kultura
OŚRODEK PROMOCJI KULTURY „GAUDE MATER”. Kultura, geografia, historia, sport
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
20 grudnia 2016 roku w Cafe Skrzynka w Częstochowie w ramach cyklu „Obrazki z podróży” odbył się wernisaż wystawy fotografii Macieja Hupy pt. „Olimpiada w Rio”. Spotkanie połączono z promocją kalendarza na 2017 rok, w którym wykorzystano zdjęcia M. Hupy.


Autor wystawy to pedagog, działacz sportowy, wiceprezes CKS „Budowlani”. Był na olimpiadzie lekkoatletycznej w Rio de Janeiro w 2016 roku i przez trzydzieści dni pobytu w Brazylii wykonał blisko 8 tysięcy zdjęć. Na wystawie zaprezentował 30. – Wybrałem zdjęcia, które są dla mnie bliskie emocjonalnie. Na przykład ważny był uśmiech młodej dziewczyny, rekordzistki świata sprinterki Ewy Swobody czy też zdjęcie mistrza Usaina Bolta z finałowego biegu na 200 metrów. Niezwykle dla mnie wzruszające jest też zdjęcie obrazujące radość Anity Włodarczyk po zdobyciu medalu – mówi Maciej Hupa.
Artysta wspomina pobyt w Rio jako niezwykłe doświadczenie. – Zachwyciły mnie egzotyczna kultura Brazylii, ogromne dysproporcje ekonomiczne, a jednocześnie spontaniczność, radość i optymizm mieszkańców i zaangażowanie wolontariuszy. Przy olimpiadzie pracowało ich 450 tysięcy. Fascynujące było utrwalanie wrażeń sportowych, zamykanie w kadrze chwil, ułamków sekund, wzruszeń, łez, uśmiechów, ale też wytężonego wysiłku i zapału. Na zawodach do południa, kiedy przeważnie walczyli Polacy, wystarczyło mieć bilet i bez problemu można było wykonywać zdjęcia. Nie było też trudności podczas inauguracji i zakończenia olimpiady – opowiada Maciej Hupa.
Maciej Hupa jest fotografem amatorem. – Do fotografowania na olimpiadzie nakłonił i przygotował mnie mój przyjaciel Paweł Guzikowski. Zakupił sprzęt, dał wskazówki i rozpocząłem swoją przygodę. Wyjazd na olimpiadę był moim marzeniem. Całą podróż sfinansowałem sam. Wykorzystałem na to nagrodę jubileuszową, jaką otrzymałem na zakończenie pracy. Zabukowałem bilet, a w lutym 2016 roku hotel. Potem wziąłem tysiąc dolarów i złotą kartę kredytową, i poleciałem. Cieszę się też, że udało mi się zrobić dużo zdjęć ciekawych obiektów w Rio. Na dwadzieścia miejsc, które wskazał mi mój przyjaciel, interesujący się kulturą Brazylii, byłem w szesnastu. Zwiedziłem nowoczesną bazylikę zbudowaną na bazie koła z posągiem Jana Pawła II i Matki Teresy słynną żółtą kolejkę. Tą podróżą rozbudziłem chęci do wyjazdów i fotografowania. Będą kolejne – zapowiada Maciej Hupa.
Wystawę można oglądać do 1 lutego 2017 rokuURSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl