Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 20 listopada 2018
Feliksa i Anatola
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 46 (1393) 2018-11-15
  W NUMERZE:
» MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II - ZAPRASZA
»  100 lat Niepodległości w Częstochowie. Było biało-czerwoni i radośnie
» „Święta miłości kochanej ojczyzny, czują cię tylko umysły poczciwe”
» IZBA REGIONALNA – WIELKIE OTWARCIE NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ
» Zaproszenie na charytatywny bal w Olsztynie
» POMOC DLA POLAKÓW NA WILEŃSZCZYŹNIE. Wielkie pakowanie darów
» Krzysztof Świertok świętuje 25 lat pracy na Jasnej Górze
» Dolina Miłosierdzia: rekolekcje ze św. Hildegardą
» Dzień Pluszowego Misia 2018
» Odpowiedź do artykułu: ,,Prywatne rancza w Częstochowie"
» PROMOCJA W MUZEUM – ZAPROSZENIE
» Dziadek do orzechów
» ZAPROSZENIE


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
kultura
OŚRODEK PROMOCJI KULTURY „GAUDE MATER”. Kultura, geografia, historia, sport
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
20 grudnia 2016 roku w Cafe Skrzynka w Częstochowie w ramach cyklu „Obrazki z podróży” odbył się wernisaż wystawy fotografii Macieja Hupy pt. „Olimpiada w Rio”. Spotkanie połączono z promocją kalendarza na 2017 rok, w którym wykorzystano zdjęcia M. Hupy.


Autor wystawy to pedagog, działacz sportowy, wiceprezes CKS „Budowlani”. Był na olimpiadzie lekkoatletycznej w Rio de Janeiro w 2016 roku i przez trzydzieści dni pobytu w Brazylii wykonał blisko 8 tysięcy zdjęć. Na wystawie zaprezentował 30. – Wybrałem zdjęcia, które są dla mnie bliskie emocjonalnie. Na przykład ważny był uśmiech młodej dziewczyny, rekordzistki świata sprinterki Ewy Swobody czy też zdjęcie mistrza Usaina Bolta z finałowego biegu na 200 metrów. Niezwykle dla mnie wzruszające jest też zdjęcie obrazujące radość Anity Włodarczyk po zdobyciu medalu – mówi Maciej Hupa.
Artysta wspomina pobyt w Rio jako niezwykłe doświadczenie. – Zachwyciły mnie egzotyczna kultura Brazylii, ogromne dysproporcje ekonomiczne, a jednocześnie spontaniczność, radość i optymizm mieszkańców i zaangażowanie wolontariuszy. Przy olimpiadzie pracowało ich 450 tysięcy. Fascynujące było utrwalanie wrażeń sportowych, zamykanie w kadrze chwil, ułamków sekund, wzruszeń, łez, uśmiechów, ale też wytężonego wysiłku i zapału. Na zawodach do południa, kiedy przeważnie walczyli Polacy, wystarczyło mieć bilet i bez problemu można było wykonywać zdjęcia. Nie było też trudności podczas inauguracji i zakończenia olimpiady – opowiada Maciej Hupa.
Maciej Hupa jest fotografem amatorem. – Do fotografowania na olimpiadzie nakłonił i przygotował mnie mój przyjaciel Paweł Guzikowski. Zakupił sprzęt, dał wskazówki i rozpocząłem swoją przygodę. Wyjazd na olimpiadę był moim marzeniem. Całą podróż sfinansowałem sam. Wykorzystałem na to nagrodę jubileuszową, jaką otrzymałem na zakończenie pracy. Zabukowałem bilet, a w lutym 2016 roku hotel. Potem wziąłem tysiąc dolarów i złotą kartę kredytową, i poleciałem. Cieszę się też, że udało mi się zrobić dużo zdjęć ciekawych obiektów w Rio. Na dwadzieścia miejsc, które wskazał mi mój przyjaciel, interesujący się kulturą Brazylii, byłem w szesnastu. Zwiedziłem nowoczesną bazylikę zbudowaną na bazie koła z posągiem Jana Pawła II i Matki Teresy słynną żółtą kolejkę. Tą podróżą rozbudziłem chęci do wyjazdów i fotografowania. Będą kolejne – zapowiada Maciej Hupa.
Wystawę można oglądać do 1 lutego 2017 rokuURSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl