Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 20 listopada 2018
Feliksa i Anatola
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 46 (1393) 2018-11-15
  W NUMERZE:
» MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II - ZAPRASZA
»  100 lat Niepodległości w Częstochowie. Było biało-czerwoni i radośnie
» „Święta miłości kochanej ojczyzny, czują cię tylko umysły poczciwe”
» IZBA REGIONALNA – WIELKIE OTWARCIE NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ
» Zaproszenie na charytatywny bal w Olsztynie
» POMOC DLA POLAKÓW NA WILEŃSZCZYŹNIE. Wielkie pakowanie darów
» Krzysztof Świertok świętuje 25 lat pracy na Jasnej Górze
» Dolina Miłosierdzia: rekolekcje ze św. Hildegardą
» Dzień Pluszowego Misia 2018
» Odpowiedź do artykułu: ,,Prywatne rancza w Częstochowie"
» PROMOCJA W MUZEUM – ZAPROSZENIE
» Dziadek do orzechów
» ZAPROSZENIE
» 10 procent mieszkańców zdecydowało o wydaniu pieniędzy z budżetu obywatelskiego
» Nowe władze powiatu częstochowskiego
» Publikujemy oświadczenie klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w związku z wyborem prezydium Rady Miasta Częstochowy.


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Z policyjnej raportówki
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI
Postrzelił żonę
Policjanci z komisariatu IV w Częstochowie zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o postrzelenie swojej żony z broni pneumatycznej. Kobietę z kilkoma ranami postrzałowymi zabrano do szpitala. Obrażenia zostały zakwalifikowane jako lekkie uszkodzenie ciała. Zatrzymany miał natomiast w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.
Zatrzymany po rozboju w wigilię
Częstochowscy policjanci zatrzymali 51-latka, który jest podejrzany o dokonanie rozboju na pracownicy salonu gier. 24 grudnia 2016 r. w jednym z salonów gier na terenie Częstochowy sprawca zaatakował pracującą tam kobietę, założył jej na głowę reklamówkę, bił po całym ciele, przewrócił na ziemię i ukradł rzeczy, które miała przy sobie, w tym telefon oraz pieniądze. 51-latek usłyszał zarzuty dokonania rozboju i uszkodzenia ciała.
Kradł ubrania
We wtorek 3 stycznia w jednym z częstochowskich sklepów pracownicy ochrony ujęli złodzieja. 31-latek w dwóch sklepach odzieżowych ukradł kilka par spodni i kurtki o łącznej wartości prawie 1,5 tys. zł. Część towaru został odzyskany. Mężczyzna był już w przeszłości notowany.
Zaatakował policjantów
We wtorek 3 stycznia częstochowscy funkcjonariusze podeszli do wytypowanego wcześniej samochodu. Na widok policjantów kierowca zaczął zachowywać się nerwowo i agresywnie, odepchnął jednego z policjantów, a drugiego ugryzł w dłoń. Stróże prawa szybko go obezwładnili, a w samochodzie znaleźli 3 słoiki i metalowe pudełko z marihuaną. Ponadto w domu zatrzymanego policjanci zabezpieczyli sporą ilość suszu w słoikach, 2 sadzonki konopi, już ścięte ziele i sprzęt wykorzystywany przy uprawie tych roślin. Łączna waga narkotyków to przeszło 3,5 kg. Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, ich uprawy, zbioru i przygotowania do wprowadzenia do obrotu oraz naruszenia nietykalności policjantów.
POWIAT MYSZKOWSKI
Kierowca nie dostosował prędkości
W środę 4 stycznia około godziny 6:20 w Myszkowie na ul. Zawierckiej kierowca renault masters 42-letni mieszkaniec Sosnowca, jadąc ulicą Zawiercką w kierunku Myszkowa, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Kierowca wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwka fiatem punto. Obaj kierowcy z obrażeniami ciała trafili do szpitala.
Niespodziewane zatrzymanie
W środę 11 stycznia myszkowscy policjanci odwiedzili jednego z mieszkańców Myszkowa i zastali w jego mieszkaniu poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie 48-latka. Mężczyzna miał zaległy wyrok za dokonanie kradzieży z włamaniem. Przestępca został zatrzymany i trafił do aresztu. Teraz w więzieniu spędzi kilkanaście miesięcy.
POWIAT KŁOBUCKI
Kolizja w centrum Kłobucka
Na ul. Rynek Jana Pawła II w Kłobucku kobieta kierująca osobowym fordem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w dwa prawidłowo zaparkowane samochody oraz słup telekomunikacyjny, po czym zatrzymała się na ścianie budynku. Obok niej podróżowała pasażerka, która na skutek zdarzenia doznała niegroźnych obrażeń ciała. W chwili zdarzenia kierująca była trzeźwa. Na miejscu mundurowi zatrzymali prawo jazdy kobiety, które trafi teraz do częstochowskiego sądu wraz z wnioskiem o ukaranie kobiety.
Pomoc dzielnicowych w zimne dni
Mundurowi sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać zarówno bezdomni jak i osoby starsze, czy też mieszkające samotnie. W poniedziałek 9 stycznia rano policjanci pomogli mieszkającej samotnie 88-letniej mieszkance Kłobucka. Wychłodzona kobieta została zabrana do szpitala. W ostatnim czasie policjanci odwiedzali starszą kobietę codziennie, sprawdzając, czy nie potrzebuje pomocy oraz pomagając rozpalać w piecu.
POWIAT LUBLINIECKI
Znieważył funkcjonariuszy
Do komisariatu w Woźnikach przyszedł nietrzeźwy 39-letni mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna oświadczył, że został pobity przez członków swojej rodziny. Policjanci wraz ze zgłaszającym pojechali do jego miejsca zamieszkania, aby ustalić okoliczności zaistniałej sytuacji. Rodzina zgłaszającego przedstawiła inną wersję wydarzeń, natomiast pijany 39-latek zaczął zachowywać się bardzo agresywnie – używał wulgaryzmów, swoim najbliższym groził śmiercią i znieważył funkcjonariuszy. W efekcie został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
Zniszczył elewację budynku
W środę 11 stycznia lublinieccy policjanci ustalili dane sprawcy, który pod koniec 2016 roku, na frontowej ścianie budynku byłej portierni przy Oddziale Gruźlicy i Chorób Płuc przy ulicy Grunwaldzkiej w Lublińcu wykonał graffiti. Sprawcą okazał się być 16-latek, który przyznał się do popełnionego czynu.
KG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl