Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 22 maja 2018
Julii i Heleny
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 20 (1367) 2018-05-17
  W NUMERZE:
» Raków nadal w grze o Lotto Ekstraklasę!
» JANÓW. Pustynne biegi i marsz
» Skra rozpoczyna walkę w regionalnym Pucharze Polski
» Czepkowanie na AJD
» Więcej środków na budżet obywatelski w 2019 roku dzięki staraniom Klubu Prawo i Sprawiedliwość w Częstochowie.
» 2500 złotych i szansa na pracę w branży. Na studentów i absolwentów czekają staże w Press Glass
» SZKOLNICTWO WYŻSZE. Mamy w Częstochowie Uniwersytet
» W rocznicę 90. urodzin Janusza Gniatkowskiego
» ,,Zbigniew Herbert w szkole i bibliotece"
»  Na co uważać przy pożyczce?

» POLECAJĄ MARGINESY
»  Majowe „Ladies Night” to „Pozycja obowiązkowa” w kalendarzu każdej kobiety!
» Regionalny Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursach
»  1 miesiąc ciąży
» BONA FIDE. Chronić żołnierskie groby
» PERYSKOP. Wszystko do czasu
» Groźna grypa – zgony, których można było uniknąć wywiad z ekspertem
» 40 lat "SPLOTU"
» Tydzień życia z niepełnosprawnością
» Dzień strażaka w Szkole Pożarniczej
» Konferencja naukowa: Maskarada historyczna: Aleksander hr. Fredro i Napoleon Bonaparte
» Aż 3 majowe pokazy przedpremierowe pokazy w Cinema City! Uczta dla każdego kinomaniaka!
» Wóz strażacki dla strażaków
» ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE Z POSŁEM
» Husaria. Broń wschodnia
» ZDROWE NAWYKI CHRONIĄ PRZED OTYŁOŚCIĄ
» Spektakl na setną roczniće urodzin Janusza Różewicza
» Kto powstrzyma Szwedów w Poznaniu?
» Turystyczna Majówka w Bystrzanowicach Dworze
» Finał Pól Nadziei
» XXX Regionalne Spotkania z Poezją i Prozą Wrażliwość na słowa
» Startuje rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych!
» SZKOŁA PODSTAWOWA NR 41 W CZĘSTOCHOWIE. Szkoła z przyszłością i dla dzieci
» Worek medali dla Klubu z Blachowni
» Polska can into space!
» Kask, który uratował życie
» Wydawnictwo Replika poleca: ,,Dwa zwykłe słowa


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

praca w Czestochowie.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Z policyjnej raportówki
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI
Uwaga na oszustów
We wtorek 24 stycznia po godzinie 16:00 do 86-letniej częstochowianki mieszkającej przy ul. Botanicznej zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuczka. Oszust powiedział, że potrzebuje pomocy, bo spowodował wypadek drogowy i jako sprawca wypadku przebywa na komisariacie policji. Oszust przekazał słuchawkę rzekomemu policjantowi, który zaproponował załatwienie sprawy za 30 tysięcy złotych. Kobieta zgodziła się na przekazanie mniejszej kwoty pieniędzy i dopiero po ich wręczeniu zadzwoniła do prawdziwego wnuka. Kobieta straciła kilkanaście tysięcy złotych.

Znaleziono telefon
11 stycznia 2017r. w Częstochowie przy ul. Kiedrzyńskiej – Kurpińskiego mieszkaniec osiedla odnalazł telefon komórkowy marki PRESTIGIO, koloru czarnego w stanie dewastacji. Właściciela telefonu, który przedstawi dokumenty telefonu i dowód zakupu przedmiotowego telefonu prosimy o kontakt z prowadzącym czynności asp. sztab Joanną Czerwińską-Słabik z KP III Cz-wa ul. Kiedrzyńska 98 powołując się na l.dz. KP III 263/17.

Ukarany za znęcanie
Oficer dyżurny z komisariatu V w Częstochowie został powiadomiony o awanturze, do której doszło w jednym z bloków w dzielnicy Północ. Na miejscu pijany 30-latek ubliżał i groził zarówno swojej żonie, jak i teściowej. Mężczyzna miał tego dnia przeszło promil alkoholu w organizmie, a z ustaleń śledczych wynika, że stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec żony już od 3 lat. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znęcania się nad żoną i gróźb karalnych kierowanych wobec teściowej. Prokurator zastosował wobec niego dozór i nakazał mu opuścić mieszkanie.

Agresywny klient
W niedzielę 22 stycznia około godz. 22:30 podczas patrolowania ul. Drogowców strażnicy miejscy zostali poinformowani przez pracownika ochrony z pobliskiego hipermarketu o mężczyźnie, który zakłócał w sklepie spokój oraz zdewastował jeden z automatów z kulkami i zabawkami. Strażnicy ujęli 18-letniego mieszkańca jednej z podczęstochowskich gmin i przekazali go w ręce policjantów z IV Komisariatu Policji.

185 interwencji strażników
Od piątku do niedzieli (20-22.01) dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie przyjęli od mieszkańców miasta 185 zgłoszeń z wnioskami o interwencję. Dotyczyły one głównie zakłócania porządku i spokoju publicznego, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych. Pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 16 obserwacji zakończonych interwencją służb. 13 interwencji zrealizowali strażnicy miejscy, pozostałe – inne służby.

POWIAT MYSZKOWSKI
Groził konkubinie
We wtorek 24 stycznia około godziny 17.00 do oficera dyżurnego zadzwoniła kobieta z prośbą o natychmiastową pomoc. Na miejscu zdarzenia jej nietrzeźwy konkubent wszczął awanturę i groził, że ją zabije. Policjanci od razu obezwładnili 43-letniego sprawcę. Grozi mu do 2 lat za kratkami.

Prowadził mimo zakazu
We wtorek 24 stycznia około godziny 02.30 na ulicy Kościuszki w Myszkowie, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 38-letni myszkowianin miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grożą mu nawet 3 lat więzienia.

POWIAT LUBLINIECKI
Trzeźwa reakcja taksówkarza
Do dyżurnego lublinieckiej komendy zgłosił się taksówkarz i poinformował dyżurnego, że kilka minut wcześniej do jego taksówki wsiadła kobieta i zamówiła kurs do lasu. Taksówkarz zawiózł klientkę we wskazane przez nią miejsce i pozostawił w okolicach szlaku kolejowego w rejonie ulicy Czarnoleskiej w Lublińcu. Zaniepokojony mężczyzna wskazał funkcjonariuszom miejsce, w którym pozostawił klientkę. Stróże prawa oraz towarzyszący im funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, rozpoczęli poszukiwania. 62-latkę odnaleziono po kilkunastu minutach. Kobieta, mieszkanka Bielska-Białej oświadczyła, że przyjechała dokarmiać żyjące w lesie zwierzęta.

Okradziono mieszkańców powiatu lublinieckiego
20 stycznia doszło do dwóch włamań. W godzinach popołudniowych, sprawca wykorzystując nieobecność domowników, wyłamał okno, dostał się do wnętrza jednego z budynków przy ulicy Częstochowskiej w Lisowie i skradł pieniądze. Tego samego dnia wieczorem, włamanie do swojego domu zgłosił mieszkaniec Hadry. Sprawca działał w taki sam sposób i również skradł pieniądze. Trzy dni później, w Glinicy, po wyłamaniu skrzydła okiennego, włamywacz dostał się do pomieszczeń będącego jeszcze w budowie domu. Wówczas skradziono elektronarzędzia, pompę CO oraz radioodbiornik. Łącznie straty oszacowano na kwotę kilku tysięcy złotych. Sprawcy są nadal poszukiwani.
POWIAT KŁOBUCKI
Pomoc dzielnicowego w mroźne dni
Dzielnicowy z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiejsierż, szt. Paweł Grzesiak zwrócił się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wręczycy Wielkiej o pomoc dla bezdomnego. Współpraca policjanta i pracownika socjalnego okazała się skuteczna, a samotny mężczyzna przed nadejściem zimy otrzymał lokal i niezbędną pomoc, która pozwoliła mu przetrwać tą ciężką porę roku. Aktualnie dzielnicowy nadal regularnie odwiedza mężczyznę i sprawdza czy nie potrzebuje pomocy. Policjant utrzymuje również stały kontakt z pracownikiem socjalnym, dzięki czemu instytucja pomocowa może szybko reagować na pojawiające się problemy.

Nigdy nie wiesz, kogo ostrzegasz
Kłobucka drogówka przeprowadziła działania edukacyjne, podczas których uświadamiała, że mrugając do innych „długimi” światłami, nie mogą mieć pewności kogo ostrzegają przed kontrolą drogową. Stróże prawa podkreślali, że kierowcy ostrzegają się nawzajem przed każdym umundurowanym policjantem stojącym przy drodze, a nie tylko przed takim, który dokonuje pomiaru prędkości. Policjanci drogówki często prowadzą różne akcje, takie jak „Trzeźwość”, czy też „Alkohol i narkotyki”. Zdarza się również, że przy drodze stoi umundurowany patrol prewencji, który w ogóle nie kontroluje prędkości, a ma za zadanie zatrzymać konkretny pojazd np. kradziony lub taki, którego kierowca może być nietrzeźwy albo poszukiwany. W profilaktycznej akcji wziął udział redaktor audycji „Za kierownicą” emitowanej w Polskim Radiu Katowice.
KGKG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl