Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Niedziela, 19 listopada 2017
Elżbiety i Seweryna
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 46 (1341) 2017-11-16
  W NUMERZE:
»  Zespół „Śląsk” i Przyjaciele –
» O raku odbytnicy w hotelu "Arche"
» Strażnica w Żarkach Letnisku zmodernizowana
» "Kolor" - przedstawia
»  XXIII Andrzejkowo-Mikołajkowe Marsze na Orientację „AMInO 2017”
» PERYSKOP. Trzy razy tak
» BONA FIDE. Wszędobylstwo
» Archiwum Państwowe w Częstochowie - ZAPRASZA
» XIX ŚWIĘTO MUZYKI
» PAWEŁ DOMAGAŁA wystąpi w Częstochowskiej Filharmonii
» 11.11. NARODOWE ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - 99 ROCZNICA
» Gala Wolontariatu
»  MIEJSKA ŚLIZGAWKA W NOWYM MIEJSCU
» Dni Otwarte w Wojewódzkim Ośrodku Adopcyjnym
» Sportowe gwiazdy w Częstochowie!
» Protest pracowników Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie przenosi się do Urzędu Miasta.
» Już niedługo wielki show w Częstochowie
» Nanotechnologia - innowacyjna technika leczenia zębów
» „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”
» Święto Niepodległości w gminie Starcza
» Regionalny Ośrodek Kultury zaprasza
» Częstochowianie gośćmi głównymi głównym Portu Poetyckiego w Chorzowie
» Bezpieczny senior w Gminie Poraj
» „Pożyczone”
» WYSTAWA W BIBLIOTECE AJD. „Niepokorny człowiek”
» Kłomnicki Jarmark Bożonarodzeniowy
» Płuca bez POChP – bezcenna spirometria
» WOJEWÓDZKI TEST SPRAWNOŚCI SYREN ALARMOWYCH
» „Józef Piłsudski. Życie – śmierć – kult”
» Radny Zbigniew Mizgalski oskarżony o współpracę z SB
» Remont na ulicy Jagiellońskiej
» Ruszyła rekrutacja do III edycji projektu "Akademia Rozwoju kompetencji".
» Olsztyn i Janów zorganizują Balonowe Mistrzostwa Polski
» Filharmonia Częstochowska - zaprasza
»  I JURAJSKI KONGRES GOSPODARCZY - XVII Gala Konkursu „Jurajski Produkt Roku”
» #mamczasrozmawiac
» Zginął. Rodzina prosi o pomoc
» Prezydent Andrzej Duda za kierownicą ELVI
» The Voice of Poland 8. Odcinek 3 Live


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Kris Sublimacja.jpg

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
NOWY ROK W GMINACH POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Nowy rok to nowe możliwości, inwestycje, zadania i wydarzenia, które będą realizować samorządy. O planach na 2017 rok mówi: KRZYSZTOF UJMA, Wójt Gminy Poczesna

= W 2017 roku z budżetu Gminy będą realizowane inwestycje, które wpisują się w realizację zadań dotyczących bezpieczeństwa, wzmacniania jakości życia i bieżącego wykonywania obowiązków przez samorządowców. Do najważniejszych należą:
Przebudowa drogi powiatowej nr 1057 S w miejscowości Wrzosowa pn. „Zwiększenie mobilności Subregionu Północnego i dostępu do sieci TEN-T poprzez przebudowę dróg powiatowych na ciągu DK1-Poczesna-Mazury-Młynek-Wąsosz-DW 908”. Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury drogowej obejmuje budowę chodnika, odwodnienia i dwóch rond. Inwestycja jest niezbędna i bardzo oczekiwana m.in. przez mieszkańców Wrzosowej. Przedmiotowa droga stanowi obwodnicę zachodnią drogi krajowej DK-1, co ma olbrzymie znaczenie w sytuacjach, kiedy na drodze krajowej występują liczne kolizje, wypadki, a ta droga stanowi objazd dla pojazdów. Pojazdy przemieszczające się przez obszar Gminy Poczesna, gęsto zaludniony, stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drodze, gdzie nie ma odpowiedniej nawierzchni, odwodnienia, a przede wszystkim chodników. Budowa ronda przy skrzyżowaniu ulic Długiej, Brzezińskiej i Górnej, Długiej i Strażackiej we Wrzosowej jest niezbędna. Są to miejsca bardzo niebezpieczne. Zbudowanie dwóch rond w miejscowości Wrzosowa zminimalizuje ryzyko wypadków i w znacznym stopniu wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców oraz pozostałych użytkowników dróg w naszej Gminie, Sołectwie Wrzosowa.
Kolejna inwestycja z dziedziny bezpieczeństwa na drogach to budowa chodnika wzdłuż drogi powiatowej DP 1058 S w miejscowościach Brzeziny Kolonia i Wrzosowa. Ponadto zabezpieczyliśmy środki finansowe na współfinansowanie kontynuacji budowy chodnika przy drodze 904 – droga wojewódzka. Prowadzimy systematyczną korespondencję z Zarządcą drogi w celu podjęcia działań na rzecz naszej Gminy.
By żyło nam się zdrowo i ekologicznie będziemy kontynuować budowę kanalizacji sanitarnej w Sołectwie Nierada. Na 16 Sołectw mamy już 10 skanalizowanych.
Przed nami także bardzo duże wyzwania z dziedziny służby zdrowia, bo m.in. budowa Ośrodka Zdrowia w Nieradzie. Na terenie Gminy mamy trzy ośrodki zdrowia. Podejmujemy wszelkie możliwe działania, by służba zdrowia w naszej Gminie spełniała nie tylko standardy medyczne, ale przede wszystkim oczekiwania pacjentów.
Mówiąc o edukacji w Gminie Poczesna mamy na myśli również infrastrukturę budowlaną, szkoły, przedszkola, świetlice środowiskowe. W budżecie Gminy również zabezpieczyliśmy fundusze na remonty, m.in. będziemy remontować kotłownię w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słowiku.
Ze względu na reformę oświaty zamierzamy wykorzystać istniejącą infrastrukturę szkolną poprzez zorganizowanie przedszkola i żłobka w Poczesnej. Zaoferujemy naszym rodzinom i dzieciom bardzo wysoki standard infrastruktury wraz z opieką i dydaktyką od najwcześniejszego roku życia.
Nie zapominamy także, o zapewnieniu naszym mieszkańcom atrakcji turystyczno-sportowych. W 2017 roku powstaną kolejne miejsca rekreacji, wypoczynku i sportu m.in. w Sołectwie Zawodzie i Wrzosowa.
Na bieżąco będziemy realizować harmonogram remontów dróg gminnych i utrzymania porządku i czystości na terenie całej Gminy.
Nasza Gmina jest skomunikowana, tak więc w dalszym ciągu każdy mieszkaniec i goście będą mogli dojechać transportem zbiorowym do każdego zakątka naszej malowniczej Gminy. Usługę tę wykonuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, a z budżetu Gminy płacimy około 3 milionów złotych na rok.
Wydarzenia kulturalne:
Gmina Poczesna już teraz zaprasza na koncert Kacpra Kuszewskiego, który odbędzie się 18 lutego 2017 r. z okazji drugiej edycji wręczenia statuetki Wójta Gminy Poczesna Syderyt 2016. 4 marca będziemy mówić o kobietach i z tej okazji odbędzie się premiera „Chłopów” W.S. Reymonta w Gminie Poczesna. Spektakl zaprezentuje Stowarzyszenie Mix-Art z Kłobucka przy współpracy z GCKIiR w Poczesnej z udziałem Zespołem Folklorystycznym Wrzosowianie. W czerwcu br. będą kulturalno-sportowe Dni Gminy Poczesna, a w sierpniu, jak mówi tradycja, podziękujemy za chleb rolnikom. Z godnością mówimy i uczymy patriotyzmu podczas uroczystości państwowych 3 Maja i 11 Listopada, na które także zapraszamy.
Nie możemy jednak zapominać o kondycji finansowej naszego budżetu. Pozyskujemy wszelkie możliwe środki na różne przedsięwzięcia, ale także czuwamy nad prawidłowym wydatkowaniem każdej złotówki.KG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl