Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 17 stycznia 2019
Antoniego i Rościsława
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Modlitwa parlamentarzystów
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
2 lutego 2017 roku, w Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, na Jasnej Górze miała miejsce 28. Pielgrzymka Parlamentarzystów.

Do jasnogórskiego sanktuarium przybyło kilkudziesięciu posłów i senatorów RP, w przeważającej większości z Prawa i Sprawiedliwości. Przewodził im krajowy duszpasterz parlamentarzystów ks. dr Piotr Burgoński. Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński i posłanka Elżbieta Kruk (oboje z PiS) na ręce przeora Jasnej Góry, o. Mariana Waligóry, przekazali dla Sanktuarium akty uchwał Sejmu i Senatu, ustanawiające rok 2017 Rokiem Jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. W pielgrzymce nie mogło zabraknąć parlamentarzystów częstochowskich. Obecni byli: posłanka Platformy Obywatelskiej Halina Rozpondek oraz posłowie Prawa i Sprawiedliwości Szymon Giżyński i Konrad Głębocki.
W Kaplicy Różańcowej parlamentarzyści wysłuchali rozważań ojca Jana Mazura. Paulin mówił o prawdzie w życiu osobistym, społecznym i politycznym. Natomiast podczas Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej metropolita częstochowski abp Wacław Depo zwrócił szczególną uwagę na zagrożenie utraty chrześcijańskich korzeni kultury, wiary i moralności. Proces ten – jak podkreślał Arcybiskup – zatacza coraz szersze kręgi i przyczynia się do niszczenia tożsamości Europy.
Poseł Szymon Giżyński akcentowała, iż doroczna Pielgrzymka Parlamentarzystów jest wyrazem wdzięczności dla Królowej Polski za opiekę nad Ojczyzną. – Wspólnie modlimy się o pokój i błogosławieństwo dla Polski. Wspólnie dziękujemy za łaski jakimi nas obdarza Matka Boża – powiedział poseł Szymon Giżyński.

Zdjęcia: BPJG/Krzysztof Świertok


GAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl