Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Piątek, 17 sierpnia 2018
Jacka i Mirona
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 33 (1380) 2018-08-16
  W NUMERZE:
» Idą z modlitwą do Matki Bożej
» DNI GMINY PORAJ
» Święto Policji w Częstochowie
» Częstochowscy strażacy w akcji
» 40. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi na Służewcu w Warszawie
» INTERWENCJA. Lekarze z Parkitki zbagatelizowali objawy wskazujące na udar mózgu
» Stwardnienie rozsiane (SM) – co wiemy o tej chorobie? Fakty i mity!
» JASNA GÓRA. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
» Częstochowa biega razem z Reebok RUN CREW!
» Bollywood w Cinema City!
» INTER wspiera studentów medycyny w ich misji w Afryce


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Koncert Noworoczny w Koniecpolu
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
29 stycznia 2017 roku w przepięknym, historycznym kościele pw. Świętej Trójcy w Koniecpolu odbył się noworoczny koncert organowy. Dla licznie zgromadzonej publiczności, wśród której obecni byli posłowie Prawa i Sprawiedliwości – Szymon Giżyński i Konrad Głębocki – wystąpili: Tadeusz Barylski (organy) i Andrzej Górniak (śpiew, tenor).

Jak podkreślił pomysłodawca przedsięwzięcia, burmistrz Ryszard Suliga, koncert był inauguracją nowego cyklu muzycznego. – W naszym kościele, którego początki sięgają pierwszej połowy XVII wieku mamy organy, które zostały zbudowanie XVII wieku przez nieznanego mistrza. W latach 2005-2006 instrument przeszedł gruntowny remont. Postanowiliśmy szerszej publiczności zaprezentować unikalny dźwięk i melodykę organów – mówi burmistrz Suliga.
Podczas koncertu artyści wykonali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki: „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Mizerna cicha”, „Oj maluśki” oraz utwory twórców baroku: Dietricha Buxtehude’a, Domenico Zipoliego,Georga Friedricha Händla, Antonio Vivaldiego, Johanna Sebastiana Bacha oraz Tomasso Giordani.
Poseł Giżyński dziękując za zaproszenie, podkreślił wartość idei budowania nowej, pięknej tradycji spotkań artystycznych, w miejscu tak godnym, o niezwykłym wnętrzu. – Sądzę, że koncert jest podkreśleniem tego, co się w Koniecpolu działo na przełomie minionego roku, kiedy, po tragedii jaka dotknęła gminę Koniecpol, przekazano mieszkańcom potężną dawkę solidarności, wzajemnej pomocy, zaufania. Ten egzamin zdali też mieszkańcy i władze miasta. Nie zawiedliście się też Państwo na rządzie, który pomoc zaoferował i w sposób wielokrotny i konkretny zapewnił. Koncert jest zapewne swoistym podziękowaniem wszystkim, którzy w tych okolicznościach uczestniczyli. Bo bardzo ważne jest to, aby w trudnościach i kłopotach nie poddawać się, ale podawać sobie ręce – powiedział poseł Szymon Giżyński.


GAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl