Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 22 lutego 2018
Marty i Małgorzaty
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 8 (1355) 2018-02-22
  W NUMERZE:
» Hołd dla ,,Warszyca" - Żołnierza Niezłomnego
» Wiara i rodzina
» ZŁOTA PIĄTKA W OKF
» Życzenia dla Jubilatki


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_22 kopia

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpg







r e k l a m a
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Z policyjnej raportówki
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI
Wypadek na torach
10 lutego około godz. 12.30 na wysokości al. Armii Krajowej 43 26-letnia kobieta i jej czteroletnia córka przechodziły przez ulicę na oznakowanym przejściu z sygnalizacją świetlną. Wówczas miały zielone światło, jednak będąc na wysokości torowiska matka nie zauważyła tramwaju jadącego w kierunku centrum miasta (w tym miejscu torowiska nie ma już sygnalizacji świetlnej). Motorniczy nie zdołał wyhamować i potrącił kobietę oraz dziecko. Ostatecznie w wyniku wypadku nie było poszkodowanych, a policjanci uznali, że prawdopodobnie winę ponosi piesza, która weszła na tory tuż przed jadącym tramwajem.

„Lewy” alkohol, tytoń i papierosy
Policjanci z Częstochowy zostali poinformowani o tym, że na jednej z posesji w powiecie radomszczańskim może znajdować się duża ilość nielegalnego tytoniu i alkoholu. Na miejscu, w pomieszczeniach garażowych mundurowi odnaleźli blisko 35 kilogramów tytoniu, 383 paczki papierosów i 50 butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy zostało wstępnie oszacowane na blisko 37 tys. złotych. Policjanci zatrzymali też 30-letniego właściciela towaru.

Marihuana w słoikach
W ostatnich dniach częstochowscy wywiadowcy namierzyli 31-letniego mieszkańca Częstochowy, który miał posiadać przy sobie środki odurzające. Mężczyzna, a wraz z nim jego koleżanka zostali zatrzymani tuż po tym, jak w aucie częstochowianina policjanci znaleźli 4 gramy zielonego suszu. Wywiadowcy przeszukali też mieszkanie zatrzymanych, w którym znaleźli jeszcze przeszło 1 kilogram tej samej substancji przechowywanej w szklanych słoikach i broń gazową. Para uzyskała susz z własnej uprawy konopi.

Niebezpieczne znalezisko
3 lutego około godziny 13:00 do Komisariatu Policji II w Częstochowie przyszedł młody częstochowianin i przyniósł nietypowe znalezisko. W reklamówce, którą podał dyżurnemu, znajdował się przedmiot wyglądem przypominający granat. Dyżurny natychmiast podjął decyzję o ewakuacji budynku. Miejsce zabezpieczono do czasu przyjazdu policyjnych pirotechników.
POWIAT MYSZKOWSKI
Nietrzeźwi opiekunowie
Ósmego lutego myszkowscy policjanci zostali powiadomieni o sprawowaniu opieki nad małymi dziećmi przez nietrzeźwych rodziców. Pod wskazanym adresem okazało się, że 18-miesięczna dziewczynka i jej 8-letnia siostra przebywały w mieszkaniu z pijanymi rodzicami. Badanie na zawartość alkoholu wskazało w organizmie ojca 3 promile alkoholu, a w organizmie matki – ponad 2,5 promila. Po interwencji stróżów prawa dziewczynkami zaopiekowali się dziadkowie. 35-letnia matka tłumaczyła policjantom, że wspólnie z mężem świętowali jego 39. Urodziny.

Wpadli po kolejnej kradzieży
Dwóch młodych mężczyzn z koszykiem pełnym produktów spożywczych i chemicznych, opuściło jeden ze sklepów w Koziegłowach, nie płacąc za towar. Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania złodziei. Na ulicy Żareckiej zauważyli zaparkowaną skodę, a chwilę później uciekających z niej mężczyzn. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po kilku minutach zatrzymali uciekinierów. Następnego dnia policjanci namierzyli ich wspólników. Sprawcy kradzieży to trzej mężczyźni i kobieta w wieku od 22 do 34 lat. Kryminalni ustalili, że czwórka złodziei ma na swoim koncie liczne kradzieże sklepowe w Koziegłowach, Woźnikach, Poraju i Łazach. W sumie skradli produkty spożywcze, chemiczne i sprzęt AGD na kwotę kilku tysięcy złotych. Śledczy odzyskali większość skradzionego mienia. Najstarszy spośród czwórki złodziei odpowie jako recydywista, a trzem pozostałym grozi do 5 lat więzienia.

POWIAT LUBLINIECKI
Uciekał traktorem
9 lutego po godzinie 14:00 na ulicy Kochcickiej w Glinicy dzielnicowy zauważył kierującego ciągnikiem rolniczym, który według wiedzy policjanta nie posiadał uprawnień do kierowania. Dzielnicowy podjął decyzję o przeprowadzeniu kontroli. Mimo wyraźnych sygnałów traktorzysta nie reagował. Widząc jadący za nim na sygnale radiowóz, uciekał całą szerokością jezdni, umożliwiając manewr wyprzedzania. Po przejechaniu około 1,5 km, kierujący ciągnikiem wjechał w polną drogę. Podczas manewru skręcania dzielnicowy zdołał zatrzymać uciekiniera – 23-letniego mieszkańca Glinicy. Potwierdziło się, że 23-latek nie ma uprawnień do kierowania, ponadto przewoził pasażera. Podczas kontroli okazało się, że pojazd nie jest ubezpieczony i nie ma ważnych badań technicznych.

Śmierć na przejściu dla pieszych
7 lutego po godzinie 17:00 na ulicy św. Anny w Lublińcu kierujący golfem 21-letni mieszkaniec Lublińca potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę. 56-latkaponiosła śmierć na miejscu. Mężczyzna został zatrzymany, był trzeźwy.

POWIAT KŁOBUCKI
„Alkohol i Narkotyki”
Podczas 24-godzinnej akcji„Alkohol i Narkotyki”, która rozpoczęła się w piątek 3 lutego, policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i uniemożliwieniu dalszej podróży tym, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W działaniach wzięło udział 8 kłobuckich policjantów ruchu drogowego, którzy w różnych miejscach na terenie naszego powiatu skontrolowali 490 kierujących. Tym razem mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu 64-letniemu mieszkańcowi Gminy Lipie, który jechał na rowerze mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Wypadek pod Krzepicami
30 stycznia około godziny 11:35 na DK-43 pod Krzepicami jadący w kierunku Wielunia 24-letni kierowca passata, na prostym odcinku drogi przejechał oś jezdni, doprowadzając do zderzenia z jadącą z przeciwka mazdą, którą podróżowały dwie osoby: kobieta i mężczyzna z powiatu kłobuckiego. Kierowca passata podczas zdarzenia był trzeźwy. Niestety, po przewiezieniu do szpitala, zmarł 56-letni kierowca mazdy.



KG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl