Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 20 listopada 2018
Feliksa i Anatola
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 46 (1393) 2018-11-15
  W NUMERZE:
» MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II - ZAPRASZA
»  100 lat Niepodległości w Częstochowie. Było biało-czerwoni i radośnie
» „Święta miłości kochanej ojczyzny, czują cię tylko umysły poczciwe”
» IZBA REGIONALNA – WIELKIE OTWARCIE NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ
» Zaproszenie na charytatywny bal w Olsztynie
» POMOC DLA POLAKÓW NA WILEŃSZCZYŹNIE. Wielkie pakowanie darów
» Krzysztof Świertok świętuje 25 lat pracy na Jasnej Górze
» Dolina Miłosierdzia: rekolekcje ze św. Hildegardą
» Dzień Pluszowego Misia 2018
» Odpowiedź do artykułu: ,,Prywatne rancza w Częstochowie"
» PROMOCJA W MUZEUM – ZAPROSZENIE
» Dziadek do orzechów
» ZAPROSZENIE


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
WALENTYNKA DLA BLISKICH
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W ubiegłym tygodniu - 14 lutego - obchodziliśmy Święto Zakochanych czyli Walentynki. Gminny Ośrodek Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju tradycyjnie już uczcił to święto programem artystycznym pn. „Walentynka dla bliskich”. Patronat nad tym wydarzeniem objął wójt Gminy Poraj – Łukasz Stachera.


Na scenie sali widowiskowo-kinowej „Bajka” zaprezentowały się dzieci i młodzież uczestniczące w zajęciach stałych GOK Poraj. Młodzi artyści pokazali swoje artystyczne umiejętności i zapewnili nam wyjątkowe wrażenia ukazując cały wachlarz swoich pasji i talentów. [- Byliśmy świadkami wspaniałego widowiska. Z ogromną przyjemnością obserwujemy rozwój tych młodych ludzi, którzy tego dnia z taką pasją wyrażali swoje umiejętności artystyczne. Zobaczyliśmy ich poprzez muzykę, taniec, poezję, prace plastyczne i ceramiczne. Sądzę, że publiczność – w ogromnej mierze złożona z najbliższych naszych „małych gwiazd” - miała powód do dumy]- mówi dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.
We foyer „walentynkowi goście” mogli podziwiać prace dzieci uczęszczających na zajęcia z plastyki i ceramiki prowadzone przez instruktorów: Zofię Chwastek i Martę Jędrzejewską. Na tej „miłosnej” ekspozycji było całe mnóstwo prac, które zachwycały.
Ten uroczysty wieczór rozpoczął się od recytacji wierszy w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Poraju współpracujących z działającym przy GOK klubem literacko – historycznym „Pod Strofą”, którego opiekunem jest Wiesław Popielak. Tego wieczoru wiersze o miłości prezentowali: Dominika Kamieńska, Krystian Kramarzyk, Dominika Gacek, Wiktoria Parasiewicz, Milena Rajczyk, Kamila Morawska, Paulina Jakubczak, Katarzyna Pelka, Wiktoria Jędryka, Anna Górska, Wiktoria Funiok, Julia Krasucka, Laura Maroń.
W mocnym, rockowo-popowym brzmieniu zaprezentowali się perkusiści: Mateusz Pasek, Maciej Zawadzki, Mikołaj Mizera i Bartek Nawara. Wszyscy są uczniami Przemysława Smacznego i pod jego okiem w GOK-u szkolą swoje umiejętności gry na perkusji. Tego wieczoru nie mogło zabraknąć występu zespołu, który od dziesięcioleci towarzyszy Gminnemu Ośrodkowi Kultury. Oczywiście mowa o zespole „Nastolatki” prowadzonym przez instruktorów: Ewę Matuszczyk i Adama Grajdka.
Na scenie zaprezentowali się też tancerze w swoich solówkach - uczestnicy zajęć STREET DANCE prowadzonych przez Marcina Rajkowskiego. Piękną, folklorystyczną wizytówką GOK-u był występ Zespołu Pieśni i Tańca „Poraj” i jego fantastyczna wiązanka taneczno-wokalna wyuczona pod okiem instruktorów: Bożeny Dróżdż, Anny Szczęsnej i Zdzisława Zasunia.

[- Bardzo dziękuję wszystkim wykonawcom, ich instruktorom oraz publiczności za przyjęcie naszego zaproszenia na ten wyjątkowy wieczór. Życzę Państwu wiele miłości na każdy dzień i zwykłej, ludzkiej życzliwości]- mówiła na zakończenie dyrektor GOK.

 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl