Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Piątek, 19 kwietnia 2019
Adolfa i Tymona
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 16 (1415) 2019-04-18
  W NUMERZE:
» ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA
»  charytatywny koncert
» Tradycja w artystycznym wykonaniu
»  Zamczysko w gminie Wręczyca Wielka
» Stop SMOG
» W Olsztynie sadzą drzewa
» REGULAMIN KONKURSU POWIATOWEGO NA „SZKOLNĄ GAZETĘ Z DODATKIEM EKOLOGICZNYM – PRZYRODA MOJEGO REGIONU”
» WYSTAWA W URZĘDZIE STANU CYWILNEGO. ,,…dwa?… spojrzenia"
» POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ” CYBERFOTO 2019
» Finisaż wystawy JACKA SZTUKI
» Wieczór 233.
» Dobro wraca jak miłość
» XLII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej
»  Maskpol prezentuje nowoczesny laptop
» Tradycja i serdeczność
» WSPÓLNOTA ZABLOKOWAŁA WJAZD
»  CZCIJMY PAMIĘĆ ZAMORDOWANYCH W KATYNIU I POLEGŁYCH W KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ
» „MATKA BOŻA” - Adam Bujak
» 100-lecie Polski Wolnej - Kwiecień 1919 r.
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY
» POKAZ WYTWÓRNI WYOBRAŹNI W „GALERII POD KASZTANEM”
» MISTRZ BUDOWNICTWA
» Stoły Wielkanocne w Mstowie


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Były częstochowski poseł aresztowany
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Władysław S. - poseł I i II kadencji z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgach częstochowskich: nr 9 (1991–1993) i nr 9 (1993–2001), od 1999 szef Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych (wcześniej wiceprezes tej organizacji), wieloletni działacz częstochowskich struktur PSL (obecnie poza partią), został aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Władysław S. jest podejrzany w sprawie o wyłudzenia wielu milionowych kredytów ze Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie.


Władysław S. – jak wskazuje zebrany przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga materiał dowodowy – działał w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, której celem było popełnianie przestępstw takich jak: oszustwa kredytowe, wprowadzanie do obrotu gospodarczego korzyści majątkowych pochodzących z przestępstwa, a także wytwarzanie nierzetelnej dokumentacji, będącej podstawą udzielania kredytów. W grupie tej byli także członkowie zarządu SKOK Wołomin, śledztwo w ich sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim.
Rzecznik prokuratury prok. Łukasz Łapczyński podczas konferencji poinformował, że „łączna kwota pożyczek wyłudzonych ze SKOK Wołomin z udziałem Władysława S. wynosi 6,1 mln zł, zaś łączna kwota przyjętych, pochodzących z przestępstwa środków, przeznaczonych na finansowanie spółki, w której podejrzany posiadał udziały, wynosi ponad 10 mln zł”
Podejrzanemu przedstawiono sześć zarzutów, w tym uzyskanie za akceptacją osób zarządzających mieniem SKOK Wołomin, w oparciu o nierzetelne, poświadczające nieprawdę dokumenty, dwóch pożyczek na cele mieszkaniowe (dwa razy po 1 mln zł). W taki sam sposób pozyskał kolejne trzy kredyty (każdy po 1 mln zł) na trzy podstawione osoby, tzw. słupy. Zarzuty obejmują także „przyjęcie środków pieniężnych dla jednej ze spółek, w której podejrzany posiadał udziały w kwocie ponad 4,4 mln zł (zarzut tzw. prania brudnych pieniędzy).
Władysław S. został zatrzymany w środę 1 marca 2017 roku. Po przesłuchaniu usłyszał zarzuty, a już w czwartek do sądu trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. „Na poczet grożących podejrzanemu kar, na jego mieniu dokonano zabezpieczenia majątkowego na kwotę ponad 10 mln zł” – powiedział prok. Łapczyński.
Łącznie podejrzanych w sprawie wyłudzeń w SKOK-u Wołomin jest już 110 osób, którym przedstawiono ogółem 187 zarzutów.GAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl