Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 22 września 2018
Tomasza i Maurycego
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 38 (1385) 2018-09-20
  W NUMERZE:
» Nowy prezydent, nowe możliwości
» URODZONY HUMANISTA. ANDRZEJ ALBIN PALUCHOWSKI (1933-2017)
» CZĘSTOCHOWA. Ruszyła budowa nowej siedziby sądu
» 100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918–2018
» Konkurs „Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości”
» PRIORYTET: CZYSTE POWIETRZE
» DĄBROWA ZIELONA. 74. rocznica bitwy pod Cielętnikami
» Malarstwo „Werniksu”
» Balansująca rzeźba zawisła we Mstowie
» 50 milionów złotych dla częstochowskich uczelni
» PŁACE W URZĘDZIE MIASTA I JEDNOSTKACH MIEJSKICH. Na co poszło 9,5 miliona złotych?
» Premier Mateusz Morawiecki w Częstochowie
» Wiceprezydent Mirosław S. zatrzymany przez policję
» Pomocowiec – zawodowo i na co dzień
» Cała Polska czyta
» KONIECPOL. Modlitwa za poległych za Ojczyznę
» Inwestycje w gminach
» Fuszerka na Wierzbie. Czekali wiele lat na budowę drogi. Doczekali się fuszerki
» NAGRODA DLA PSO MASKPOL
» Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce
»  PIŁKA NOŻNA. Podział punktów na Limanowskiego
» PIŁKA NOŻNA. Skra zdobyła Wzgórze Wolności!
» SPORT W GMINACH
» WIEŚCI Z GMIN
» KŁOMNICE. Nagrody podczas Dożynek Jasnogórskich
»  Narodowe Czytanie w Gminie Poczesna i odsłonięcie pomnika pamięci
»  RUDNIKI / RĘDZINY. Młodzież upamiętniła zamordowanych przez Niemców mieszkańców
» Plebiscyt na najciekawszych absolwentów z województwa śląskiego
»  BONA FIDE. Wreszcie uczciwa propozycja?
» Wieczór 227. Jeśli Bóg z nami, kto przeciw nam?
»  22 września rozpoczyna się XII Festiwal Wiolinistyczny im. B. Hubermana.


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
sport
Dwóch sponsorów tytularnych Włókniarza
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa pod taką nazwą zespół „Lwów” będzie startować w rozgrywkach PGE Ekstraligi. 2 marca na specjalnie zwołanej konferencji oficjalnie parafowano umowy z dwoma firmami, które zostały sponsorami tytularnymi Włókniarza.
Do podpisania kontraktów z przedsiębiorstwami doszło w siedzibie CrossFitu. Prezes Włókniarza Częstochowa, Michał Świącik, nie ukrywał swojego zadowolenia. – Jest to dla nas bardzo ważna chwila, zwłaszcza że po kilku latach wracamy do Ekstraligi. Jeszcze przed nami dużo pracy. Cieszymy się, że pozyskaliśmy sponsora, który jest mocno związany ze sportem częstochowskim. Jest to firma która przez lata wspierała Włókniarza Częstochowa. Pan Eugeniusz (Ziętal – dop. autor) bardzo mocno angażował się w działalność naszego klubu. Wchodząc dzisiaj z nową marką na rynek stwierdził, że warto połączyć żużel z formą ćwiczeń CrossFit. Tym bardziej jest to dla nas niezmiernie miłe – podkreśla Świącik.

Vitroszlif to marka zajmująca się przede wszystkim produkcją okien drewnianych. W ofercie firmy znajdują się również drzwi zewnętrzne, szyby zespolone, lustra, witraże oraz szkło piaskowane. Na rynku istnieje od 1976 roku. – Z Włókniarzem jesteśmy związani naprawdę od wielu lat. Sponsorowaliśmy indywidualnie zawodników, jak choćby Sebastiana Ułamka. A teraz na dodatek zamierzamy wypromować nasze nowe przedsiębiorstwo, CrossFit – mówi właściciel firmy Vitroszlif, Eugeniusz Ziętal, który dodał, że nie trzeba było go długo przekonywać, aby przedsiębiorstwo weszło w nazwę klubu Włókniarza Częstochowa. – Pani Elżbieta (Kijeńska-Salwa, osoba zajmująca się działem marketingu w klubie – dop. autor) wyszła do mnie z taką propozycją tydzień temu. Rozmowy przebiegły naprawdę prężnie i szybko.

Umowa między Włókniarzem a Vitroszlifem podpisana jest na okres jednego roku. Niewykluczone jednak, że zostanie przedłużona. – Póki co musimy przeczekać bieżący rok. Zobaczymy co będzie potem. Nawet jeśli nie będziemy sponsorem tytularnym w kolejnych latach, będziemy nadal indywidualnie wspierać zawodników czy też nazwa naszej marki będzie widoczna na banerach stadionu. Oczywiście istnieje możliwość przedłużenia umowy na aktualnych warunkach. Jednakże ostateczna decyzja, po sezonie 2017, będzie należeć nie tylko do nas, ale również do Włókniarza – powiedział Ziętal.

Drugi z nowych darczyńców Włókniarza, CrossFit Bastion, to klub fitness mieszczący się przy ul. Bór 71/75. Zajęcia treningowe przeprowadzane są w zmodernizowanej hali przemysłowej. Przestrzeń obiektu otoczona jest bieżnią o długości 100 m. Klub oferuje profesjonalne strefy do podnoszenia ciężarów, treningu personalnego, gimnastyki czy jogi. Jaki był powód wsparcia częstochowskiego żużla na takim poziomie? – Myślę, że zaważyło na tym połączenie tych dwóch dyscyplin sportowych. Możemy wesprzeć Włókniarza od strony zaplecza. Nasz obiekt jest bowiem wspaniale przygotowany do różnego rodzaju ćwiczeń, co może pomóc zawodnikom w przygotowaniach kondycyjnych jak również siłowych. Zarówno CrossFit, jak i Włókniarza tworzą ludzie z pasją. W pewnym momencie doszliśmy do wniosku, że powinniśmy podjąć współpracę, jako dwa uzupełniające się kluby – mówi współwłaściciel firmy CrossFit, Rafał Nowak, który potem dodaje – Rozmowy z Włókniarzem długo nie trwały. Przebiegały one w bardzo przyjaznej atmosferze. Z działaczami Włókniarza naprawdę świetnie się rozumiemy.
NORG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl