Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 17 stycznia 2019
Antoniego i Rościsława
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
W Dniu Kobiet o kobietach
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki 8 marca 2017 roku w Miejskim Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego w Częstochowie dla częstochowianek zorganizowało spotkanie pod nazwą „Jestem kobietą”.
Inaugurując uroczystość prezes Stowarzyszenia Elżbieta Markowska podkreśliła, że wydarzenie dedykowane jest wszystkim częstochowiankom. – Panie muszą dbać o swoje zdrowie, a my jesteśmy przykładem, że z chorobą niekoniecznie trzeba przegrać. Nie chciałybyśmy, żeby powiększały nasze grono – powiedziała Elżbieta Markowska.
Ważnym akcentem spotkania były podziękowania Amazonek dla osób, które dobrym sercem i słowem wspierają je w trudzie choroby i w codziennej działalności na rzecz uświadamiania kobiet. Amazonki wręczyły swoim przyjaciołom symboliczne "Anioły". Wśród wyróżnionych była redaktor naczelny „Gazety Częstochowskiej” Urszula Giżyńska. – Bardzo dziękuję Amazonkom za to zaszczytne wyróżnienie. Nasza współpraca rozwija się od wielu lat. Zawsze bardzo chętnie służymy swoimi łamami, aby informować o działaniach Stowarzyszenia. Amazonki to kobiety wyjątkowo dzielne i niezłomne. Ich determinacja w popularyzowaniu zdrowia kobiety, zachęcaniu ich do regularnych badań, stała się także jedną z naszych misji. Współczesna kobieta na swoich barkach niesie wiele obowiązków i ma wiele ról do wypełnienia. To trzeba zauważać i doceniać – mówi redaktor Urszula Giżyńska.
Drugim "dziennikarskim Aniołem" została Aleksandra Mieczyńska, zastępca dyrektora Radia Fiat.
Uroczystość uświetniła swoim recitalem Olga Bończyk. Wystąpiła także częstochowianka Ana Andrzejewska. Kolorowym akcentem był międzypokoleniowy pokaz mody zaprezentowany przez Amazonki oraz uczennice Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego.


foto: GAW


GAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl