Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 23 lipica 2018
Bogny i Apolinarego
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 29 (1376) 2018-07-19
  W NUMERZE:
» Kardiologia przy ul. Mickiewicza musi pozostać w Częstochowie
» Nastały upały – pijmy wodę z kranu!
» PROGRAM „CZYSTE POWIETRZE”
»  BZZ… W ŻÓŁTO-CZARNE PASKI
» KONOPISKA ZAPRASZAJĄ
» FESTYN POD GRUSZĄ W RZERZĘCZYCACH
» ZAWODY BALONOWE W JANOWIE
» PATRIOTYCZNA KARTA SZPITALA NMP
» Odszedł Jan Dobrowolski, ostatni podoficer 27 Pułku Piechoty
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY
» Do Niepodległej – lipiec 1918 roku
» Kartki z kalendarza – kalendarium lipca
» WYDAWNICTWA
» Skra Częstochowa – Historia Klubu
» CZĘSTOCHOWIANIE W HISTORII ZAPISANI
» PROMOCJA MIASTA PRZEZ SPORT. Na żużel – 3,5 miliona, na siatkówkę – zero
» Skarb Kibica: KS SKRA CZĘSTOCHOWA
»  Skarb Kibica: RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA
» Rada Dzielnicy Grabówka popiera budowę Mieszkań Plus. Tak dla Mieszkań Plus w Częstochowie
» PODEJRZANE „PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA”
» Angielska dominacja w finale IME Kobiet?
»  KALKULACJA KAMYSZA W CZĘSTOCHOWIE
» DWA TYGODNIE DO STARTU TOUR DE POLOGNE


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

praca w Czestochowie.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. Krajowy turniej taekwon-do w Mykanowie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Przez trzy dni (3-5 marca 2017 r.) w hali sportowej w Mykanowie trwał Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do ITF. Impreza odbyła się pod patronatem europoseł Jadwigi Wiśniewskiej oraz wójta gminy Mykanów Dariusza Pomady.
Główny pomysłodawca i organizator Maciej Janowski nie kryje radości z udanego przebiegu tak szeroko zakrojonego przedsięwzięcia. Na matach mykanowskiej hali spotkało się bowiem ponad 300 zawodników z 36 Klubów z całej Polski. – Dwudniowe zmagania w Hali Sportowej Gminy Mykanów przyniosły wiele emocji zawodnikom, trenerom i wszystkim kibicom zgromadzonym podczas Pucharu Polski w Taekwon-do ITF. Ciepłe słowa pod adresem organizatorów budują i powodują, że już planowane są kolejne turnieje. Dziękujemy przede wszystkim za zaufanie Wójtowi Gminy Mykanów, Panu Dariuszowi Pomadzie oraz Zarządowi Polskiego Związku Taekwon-do ITF – stwierdza Maciej Janowski, dyrektor Hali Sportowej w Mykanowie.
W realizacji krajowej imprezy pomogli liczni sponsorzy. A tych było wielu: Gmina Mykanów, Powiat Częstochowski, Bank Spółdzielczy w Mykanowie, Drukarnia Allegro-Druk, DABEX, Suchan, GO SPORT, Decathlon, POLAR, Solo Kolos, Majkon I – producent makaronów, ALDANI – producent sal zabaw dla dzieci, Mikrus – producent wózków dziecięcych, Mebel – Cud , 5. Bapol, Sport Cafe.
Miłym akcentem była współpraca z Zespołem Szkolno Przedszkolnym w Mykanowie, uczestnicy mogli skosztować przepysznych wypieków i słodkości, przygotowanych przez placówkę. Do ciastka była i kawa. Tę serwował Artur, właściciel marki Caffe Sport. Imprezę urozmaiciły spektakularne występy mykanowskich mażoretek – grupy prowadzone są przez choreografów: Małgorzatę Prowdę, Natalię Zielonkę, Kamila Mastalerza oraz świetnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, pracującej pod kierunkiem kapelmistrza Krzysztofa Witczaka.
Wójt Dariusz Pomada podkreśla, że od wielu lat władze gminy promują i upowszechniają sport wśród mieszkańców, w tym szczególnie wśród młodzieży. – Słyniemy już z siatkówki, która jest u nas na wysokim poziomie. W siatkówce szkolnej byliśmy mistrzami Polski i jesteśmy liczącym się przeciwnikiem. LKS Borowno gra w drugiej lidze, mamy zespoły w trzeciej lidze. Mamy też dobre drużyny w tenisie stołowym, koszykówce, piłce nożnej. Podnieśliśmy dotacje dla klubów sportowych o 100 procent, aktualnie jest to 190 tysięcy złotych – mówi wójt Dariusz Pomada. Gmina na turniej halę w Mykanowie użyczyła bezpłatnie. Aktualnie budowana jest hala sportowa przy szkole w Borownie. W następnym roku będzie budowana w Radostowie. – Tym sposobem wszystkie nasze szkoły będą miały własne, nowoczesne hale gimnastyczne – podkreśla wójt Pomada. I jak dodaje, zawsze sport był dla niego ważny. – Grał w piłkę nożną, pływałem i uprawiałem wiele innych dyscyplin. Teraz, już częściej zza biurka wspieram rozwój naszych dzieci oraz młodzieży. Ale zachęcam wszystkich do działalności sportowej – konkluduje.


URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl