Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Agnieszkii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe
» Koloro na Parkitce
» PIŁKA NOŻNA. Ekstraliga kobiet. VII KOLEJKA – 12.01.2019 r.
»  Więcej pieniędzy na kulturę. Nie ma żadnych cięć
» Spotkania Ladies Night w Cinema City powracają w Nowym Roku!
» Jeszcze w styczniu w Klubie POLITECHNIK
» Sfilmowana historia
» W MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II. Spektakl teatralny „Ci, co giną, będą siewcami”
» LUTY W KLUBIE POLITECHNIK


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. Krajowy turniej taekwon-do w Mykanowie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Przez trzy dni (3-5 marca 2017 r.) w hali sportowej w Mykanowie trwał Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do ITF. Impreza odbyła się pod patronatem europoseł Jadwigi Wiśniewskiej oraz wójta gminy Mykanów Dariusza Pomady.
Główny pomysłodawca i organizator Maciej Janowski nie kryje radości z udanego przebiegu tak szeroko zakrojonego przedsięwzięcia. Na matach mykanowskiej hali spotkało się bowiem ponad 300 zawodników z 36 Klubów z całej Polski. – Dwudniowe zmagania w Hali Sportowej Gminy Mykanów przyniosły wiele emocji zawodnikom, trenerom i wszystkim kibicom zgromadzonym podczas Pucharu Polski w Taekwon-do ITF. Ciepłe słowa pod adresem organizatorów budują i powodują, że już planowane są kolejne turnieje. Dziękujemy przede wszystkim za zaufanie Wójtowi Gminy Mykanów, Panu Dariuszowi Pomadzie oraz Zarządowi Polskiego Związku Taekwon-do ITF – stwierdza Maciej Janowski, dyrektor Hali Sportowej w Mykanowie.
W realizacji krajowej imprezy pomogli liczni sponsorzy. A tych było wielu: Gmina Mykanów, Powiat Częstochowski, Bank Spółdzielczy w Mykanowie, Drukarnia Allegro-Druk, DABEX, Suchan, GO SPORT, Decathlon, POLAR, Solo Kolos, Majkon I – producent makaronów, ALDANI – producent sal zabaw dla dzieci, Mikrus – producent wózków dziecięcych, Mebel – Cud , 5. Bapol, Sport Cafe.
Miłym akcentem była współpraca z Zespołem Szkolno Przedszkolnym w Mykanowie, uczestnicy mogli skosztować przepysznych wypieków i słodkości, przygotowanych przez placówkę. Do ciastka była i kawa. Tę serwował Artur, właściciel marki Caffe Sport. Imprezę urozmaiciły spektakularne występy mykanowskich mażoretek – grupy prowadzone są przez choreografów: Małgorzatę Prowdę, Natalię Zielonkę, Kamila Mastalerza oraz świetnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej, pracującej pod kierunkiem kapelmistrza Krzysztofa Witczaka.
Wójt Dariusz Pomada podkreśla, że od wielu lat władze gminy promują i upowszechniają sport wśród mieszkańców, w tym szczególnie wśród młodzieży. – Słyniemy już z siatkówki, która jest u nas na wysokim poziomie. W siatkówce szkolnej byliśmy mistrzami Polski i jesteśmy liczącym się przeciwnikiem. LKS Borowno gra w drugiej lidze, mamy zespoły w trzeciej lidze. Mamy też dobre drużyny w tenisie stołowym, koszykówce, piłce nożnej. Podnieśliśmy dotacje dla klubów sportowych o 100 procent, aktualnie jest to 190 tysięcy złotych – mówi wójt Dariusz Pomada. Gmina na turniej halę w Mykanowie użyczyła bezpłatnie. Aktualnie budowana jest hala sportowa przy szkole w Borownie. W następnym roku będzie budowana w Radostowie. – Tym sposobem wszystkie nasze szkoły będą miały własne, nowoczesne hale gimnastyczne – podkreśla wójt Pomada. I jak dodaje, zawsze sport był dla niego ważny. – Grał w piłkę nożną, pływałem i uprawiałem wiele innych dyscyplin. Teraz, już częściej zza biurka wspieram rozwój naszych dzieci oraz młodzieży. Ale zachęcam wszystkich do działalności sportowej – konkluduje.


URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl