Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 19 lipica 2018
Wincentego i Wodzisława
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   

  Nr 29 (1376) 2018-07-19
  W NUMERZE:
» Kardiologia przy ul. Mickiewicza musi pozostać w Częstochowie
» Nastały upały – pijmy wodę z kranu!
» PROGRAM „CZYSTE POWIETRZE”
»  BZZ… W ŻÓŁTO-CZARNE PASKI
» KONOPISKA ZAPRASZAJĄ
» FESTYN POD GRUSZĄ W RZERZĘCZYCACH
» ZAWODY BALONOWE W JANOWIE
» PATRIOTYCZNA KARTA SZPITALA NMP
» Odszedł Jan Dobrowolski, ostatni podoficer 27 Pułku Piechoty
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY
» Do Niepodległej – lipiec 1918 roku
» Kartki z kalendarza – kalendarium lipca
» WYDAWNICTWA
» Skra Częstochowa – Historia Klubu
» CZĘSTOCHOWIANIE W HISTORII ZAPISANI
» PROMOCJA MIASTA PRZEZ SPORT. Na żużel – 3,5 miliona, na siatkówkę – zero
» Skarb Kibica: KS SKRA CZĘSTOCHOWA
»  Skarb Kibica: RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

praca w Czestochowie.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
felieton
Ekolodzy na pokaz
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Trwa zmultiplikowane budowanie nienawiści do ministra Jana Szyszki i rządu Prawa i Sprawiedliwości. Totalna opozycja, z szyldem Platformy Obywatelskiej i samozwańczym kandydatem na premiera Grzegorzem Schetyną, wspomagana wytrwale przez Polsat, TVN i inne, bliskie im media, ostro manipuluje przekazem w sprawie ustawy o wycinaniu drzew na prywatnych nieruchomościach. Ustawy, która upodmiotowia właścicieli posesji, bo teraz, aby wyciąć spróchniałe lub zagrażające bezpieczeństwu drzewo nie muszą już biegać po urzędach i zdawać się na łaskę urzędników, czy obawiać 100−tysięcznych, a nawet znacznie większych kar, jak to często dawniej bywało.


Popisowe akcje PO wyskakują niczym króliki z kapelusza magika. Najbardziej obłudnym aktem był płacz nad drzewami wyciętymi na terenach miejskich w Warszawie. Akt zlecony przez warszawski magistrat, kierowany przez czołową działaczkę PO, a przypisany ministrowi Szyszce. Do chóru krytykantów dołączył częstochowski, lewicowy prezydent – Krzysztof Matyjaszczyk. Oczywiście w sposób wyrachowany. Oto niedawno Matyjaszczyk przeprowadził akcję posadzenia kilku drzewek. Chwała mu za to, bo takie postawy trzeba promować, czemu zdecydowanie przyklaskuję. Ale w pokazowym numerze pijarowskim chodziło raczej o łopatologiczny przekaz: patrzcie, jaki ten rząd i minister są fe, a ja jestem taki cacy. Czyżby prezydent miał aż tak krótką pamięć? Może jest przemęczony? Dlaczegóż bowiem nie pamięta własnych czystek antyekologicznych? Gdzie był pan prezydent, gdy pod miejski topór szły historyczne wierzby na ul. św. Rocha? Gdzie był, gdy miasto w pień wycinało ponad stuletnie jesiony na ul. św. Rocha? Oczywiście było to konieczne, bo trwał tam remont ulicy. Bądźmy jednak konsekwentni i dajmy takie samo prawo właścicielom działek. Nikt zdrowo myślący nie wytnie na swoim terenie drzew zdrowych i niezagrażających bezpieczeństwu.
Ale totalnie zafiksowani działacze PO i ich poplecznicy z lubością szerzą w społeczeństwie histerię. Wyliczyli, że w Polsce wycięto już 1,5 mln drzew. Skąd ta liczba? Może to skrupulatnie odnotowane wycinki przez nich przeprowadzone? Prawda jest taka, że kiedy partie PO i PSL rządziły w Polsce, wycięto ok. 120 mln drzew i wówczas wrzawy nie było. Teraz brygady PO i PSL (czyżby zainspirował ich prezydent Częstochowy?) ruszyły w Polskę z akcją „Drzewko plus”. Wygląda na to, że miałkiej, totalnej opozycji, nie mającej żadnego programu dla Polski i Polaków, pozostało jedynie kiepskie naśladownictwo oraz zabawa w ogrodnika.
URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl