Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Agnieszkii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe
» Koloro na Parkitce
» PIŁKA NOŻNA. Ekstraliga kobiet. VII KOLEJKA – 12.01.2019 r.
»  Więcej pieniędzy na kulturę. Nie ma żadnych cięć
» Spotkania Ladies Night w Cinema City powracają w Nowym Roku!
» Jeszcze w styczniu w Klubie POLITECHNIK
» Sfilmowana historia
» W MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II. Spektakl teatralny „Ci, co giną, będą siewcami”
» LUTY W KLUBIE POLITECHNIK


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Spotkanie z aurą wspomnień
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
13 marca 2017 roku w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” miała miejsce druga część wieczoru wspomnień z Krystyną Maciejewską-Gniatkowską, żoną słynnego piosenkarza Janusza Gniatkowskiego „Wielkiego Gniadego”. Spotkanie prowadził Zbisław Janikowski.


Tym razem większą część programu poświęcono wspomnieniom o Januszu Gniatkowskim. Krystyna Maciejowska opowiadała o przebiegu Jego wielkiej kariery, w której nierozerwalnie mu towarzyszyła. Uczestnicy spotkania mieli możliwość posłuchać zarejestrowanych występów artysty, jego największych przebojów, które są dostępne na YouTube. Pani Krystyna wspominała także ich część życia naznaczoną tragicznym wypadkiem pana Janusza, który miał miejsce w 1991 roku, i który przerwał na długo jego artystyczną karierę. Bohaterka spotkania opowiadała jak wiele wysiłku i trudu włożyła w walkę o powrót do życia Janusza Gniatkowskiego, ile musiała pokonać kłód rzucanych prze firmę ubezpieczeniową. – W przezwyciężeniu oporu firmy ubezpieczeniowej bardzo pomogły media. Udzielaliśmy wówczas sporo wywiadów w radiu i telewizji. O problemie pisała też prasa – podkreślała pani Krystyna.
Jak akcentowała największym jej sukcesem życiowym był powrót męża do publicznych występów. – Janusz po wypadku obudził się z czystą kartą. Wszystkiego musiał uczyć się od nowa, jak dziecko. Każdy dzień przynosił nowe sukcesy i radości. Kiedy wrócił do śpiewania, oczywiście nie był to już „Wielki Gniady”, choć może większy, bo przecież było to jak wskrzeszenie. Udało się wówczas zorganizować w Filharmonii Częstochowskiej jubileuszowe koncerty: w 2004 roku z okazji jego 50-lecia działalności artystycznej a w 2008 roku z okazji jego 80. urodzin – opowiadała pani Krystyna.
Wśród wspomnień nie mogło zbraknąć informacji o ważnym dziele Krystyny Maciejewskiej: powołaniu do życia Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego. Przedsięwzięcie – małymi przerwami – trwa do dzisiaj i coraz piękniej się rozwija. – Udaje się to dzięki pomocy wielu naszych przyjaciół, a także ludzi, dla których Janusz na zawsze pozostał artystą wszech czasów. Pierwszy Festiwal odbył się 15 i16 września 2007, w którym Janusz również brał udział. Kolejny za rok odbył się także z jego udziałem – konkluduje pani Krystyna.URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl