Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 23 lipica 2018
Bogny i Apolinarego
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 29 (1376) 2018-07-19
  W NUMERZE:
» Kardiologia przy ul. Mickiewicza musi pozostać w Częstochowie
» Nastały upały – pijmy wodę z kranu!
» PROGRAM „CZYSTE POWIETRZE”
»  BZZ… W ŻÓŁTO-CZARNE PASKI
» KONOPISKA ZAPRASZAJĄ
» FESTYN POD GRUSZĄ W RZERZĘCZYCACH
» ZAWODY BALONOWE W JANOWIE
» PATRIOTYCZNA KARTA SZPITALA NMP
» Odszedł Jan Dobrowolski, ostatni podoficer 27 Pułku Piechoty
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY
» Do Niepodległej – lipiec 1918 roku
» Kartki z kalendarza – kalendarium lipca
» WYDAWNICTWA
» Skra Częstochowa – Historia Klubu
» CZĘSTOCHOWIANIE W HISTORII ZAPISANI
» PROMOCJA MIASTA PRZEZ SPORT. Na żużel – 3,5 miliona, na siatkówkę – zero
» Skarb Kibica: KS SKRA CZĘSTOCHOWA
»  Skarb Kibica: RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA
» Rada Dzielnicy Grabówka popiera budowę Mieszkań Plus. Tak dla Mieszkań Plus w Częstochowie
» PODEJRZANE „PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA”
» Angielska dominacja w finale IME Kobiet?
»  KALKULACJA KAMYSZA W CZĘSTOCHOWIE
» DWA TYGODNIE DO STARTU TOUR DE POLOGNE


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

praca w Czestochowie.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Akademia zaprezentowała swój potencjał
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
14 marca br. we wszystkich budynkach Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie trwał Dzień Otwarty, podczas którego Uczelnia pokazała swój dorobek naukowo-dydaktyczny oraz ofertę edukacyjną. Pochwaliła się także najnowocześniejszą aparaturą, nowoczesnym laboratoryjnym oraz najciekawszymi projektami, realizowanymi przez społeczność akademicką.


Licznie przybyłych uczniów studenci zachęcali do nauki na AJD. – Pedagogika opiekuńcza z resocjalizacją oraz pedagogika opiekuńcza z wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka to kierunki, które warto w dzisiejszych czasach studiować, ze względu na potrzebę pracy z takim dziećmi i przede wszystkim dlatego że warto pomagać. Uczelnia oprócz wiedzy zapewnia wysoki wybór praktyk w placówkach edukacyjnych i opiekuńczych, dzięki temu uzyskujemy dobre przygotowanie do zawodu – mówi Anna Wojnowska, studentka trzeciego roku tego kierunku. – Uczelnia jest przyjazna studentom, kadra bardzo kompetentna, spełniająca wszystkie oczekiwania studentów – dodaje jej koleżanka Diana Rykała. Dziewczęta podkreślają, że nauka jest ciekawa i inspirująca, ale najbardziej istotna kwestią jest możliwość uzyskania pracy. – Z pewnością trzeba wykazać inwencję, bo nic samo nie przychodzi. Dobrze jest nawiązywać kontakty pracując na przykład w wolontariacie, ale po tym kierunku jest duża szansa na uzyskania zatrudnienia w wyuczonym zawodzie – stwierdza Sławomir Kotlewski, również student pedagogii opiekuńczej z resocjalizacją.
Inne nasze rozmówczynie, studentki kierunku doradztwo zawodowe, podkreślają, że na AJD panuje tu przyjazna atmosfera. – To uczelnia otwarta na każdego młodego człowieka, oferująca pożyteczne kierunki i specjalności, po których można uzyskać pracę – mówi Maja Zakrzewska, studentka trzeciego roku doradztwa zawodowego i personalnego. – Doradztwo zawodowe to zawód przyszłości. Nowa ustawa narzuca obowiązek zatrudnienia doradcy w każdej szkole – dodaje Patrycja Miśta. Z dużą sympatią wypowiadają się o wykładowcach. – Są rzeczowi, choć wymagający to serdeczni, co sprawia, że nauka jest przyjemnością – stwierdza Ewelina Rajca.
AJD rozwija się i oferuje coraz to nowe kierunki. Jednym z ostatnich hitów jest fizjoterapia. Na studiach dziennych uczy się tu ponad dwustu studentów, na zaocznych – ponad czterdziestu. – To bardzo dobrze rozwijający się kierunek, co wyraża się ogromnym zainteresowaniem studentów. Aktualnie złożyliśmy wniosek o uzyskanie magisterskiego toku studiów. Fizjoterapia dzieli się na dwa kierunki: fizykoterapię i kinezyterapię. Do zawodu przygotowujemy we współpracy ze szpitalami. Zajęcia kliniczne odbywają się w placówkach na terenie całej Częstochowy i okolic – mówi kinezyterapeuta Przemysław Miodek.
URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl