Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 21 listopada 2018
Janusza i Konrada
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 47 (1394) 2018-11-22
  W NUMERZE:
» Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Sejmiku Województwa Śląskiego


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
sport
Zagrali dla Pawełka Kołodziejczyka
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W niedzielę, 5 marca br. na Miejskim Stadionie Piłkarskim "Raków" w Częstochowie odbył się Turniej charytatywny "Gramy dla naszego chłopaka z dzielnicy". Całkowity dochód został przeznaczony na operacje i rehabilitacje 10-letniego Pawełka Kołodziejczyka, przed którym dwa poważne zabiegi.


Głównym organizatorem był Arkadiusz Siorek oraz rodzice i przyjaciele. Turniej rozgrywany był pod patronatem Europoseł- Jadwigi Wiśniewskiej, która przekazała na loterię fantową - główną nagrodę- wycieczkę do Brukseli.

W imprezie piłkarskiej wystąpiło łącznie sześć zespołów, które rozgrywały swoje mecze na boisku ze sztuczną nawierzchnią. W roczniku 2005' - wystąpili : gospodarze : Raków Częstochowa a także Lot Konopiska oraz Juventus Academy Piekary Śląskie.

Natomiast w Turnieju seniorów zagrały drużyny: Przyjaciół Pawełka Kołodziejczyka, FC Paragon (drużyna złożona z byłych zawodników występujących w hali, w niej gościnnie wystąpił dziennikarz Gazety Częstochowskiej, Przemysław Pindor- który zdobył bramkę w meczu otwarcia Turnieju) i Oldboje Rakowa Częstochowa, w składzie których wystąpili byli piłkarze tego klubu z czasów gry tego zespołu w pierwszej lidze. Nie była prowadzona klasyfikacja punktowa, nie liczyły się bramki czy asysty ale szczytny cel. Na zakończenie zmagań piłkarskich wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.

Zawody sportowe, jakie odbyły się w minioną niedzielę to było wielkie przedsięwzięcie na jakie zdecydowali się organizatorzy. Temu niezwykłemu i dzielnemu chłopcu bezinteresownie postanowili pomóc zarówno członkowie najbliższej rodziny, przyjaciele, znajomi a także piłkarze- zarówno Ci obecni jak i byli.

Organizatorzy dla wszystkich gości, również dla tych najmłodszych przygotowali wiele atrakcji, m.in. wzorowaną na zabawie w stacji Canal +Sport zabawę „TurboRakowiak”, która jak się później okazało stała się "hitem programu", a także przeciąganie liny, Armwrestling czy też konkurs w żonglowaniu piłką.

Podczas trwania całej imprezy można było wziąć również udział w „Loterii fantowej” w której główną nagrodą była wycieczka do Brukseli oraz do Europarlamentu na zaproszenie Europoseł - Jadwigi Wiśniewskiej. Z Jej ramienia wylosowany przez Pawełka Kołodziejczyka, bilet szczęśliwej zwyciężczyni wręczyła Katarzyna Porębińska.

Przed Pawełkiem Kołodziejczykiem dwie bardzo trudne operacje. Jedna z nich zaplanowana jest na koniec marca br. i mają się One odbyć w Szpitalu Neurochirurgii Dziecięcej w Katowicach – Ligocie. Jej wykonania podjął się Jerzy Luszewski – neurochirurg, ściśle współpracujący z belgijskim doktorem Jorgiem Bahmem.

Zabiegi będą polegały na przeszczepie nerwów oraz połączeniu barku i łokcia. Jak na razie nie są znane ani dokładne koszty tych operacji ani rehabilitacji ale może to oznaczać, że może być to kwota dość znaczna.

Dlatego w akcję pomocy chłopcu włączyli się również piłkarze oraz kibice. Pawełek Kołodziejczyk jako jeden z najmłodszych adeptów piłkarskich rozpoczął treningi w Akademii Piłkarskiej Rakowa Częstochowa.
Niestety beztroskie dzieciństwo i marzenia zatrzymała niespodziewana choroba. W 2014 roku chłopiec zachorował na wirusowe zapalenie opon mózgowych i rdzenia kręgowego czego następstwem był paraliż całej prawej strony ciała.
Przemysław Pindor, Foto: Kamil Woldański


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl