Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 21 listopada 2018
Janusza i Konrada
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 47 (1394) 2018-11-22
  W NUMERZE:
» Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Sejmiku Województwa Śląskiego


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
sport
4 Turniej Tenisa Stołowego pamięci Mirka Czarnockiego
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
17 i 18 marca 2017 roku w Zespole Szkół Plastycznych w Częstochowie odbył się 4. Turniej Tenisa Stołowego pamięci Mirka Czarnockiego, wybitnego pedagoga i artysty, który przez wiele lat pracował w częstochowskiej szkole plastycznej. Udział w nim wzięli uczniowie z czterech szkół: z dwóch z Katowic - Zespołu Szkół Plastycznych i Zespołu Szkół Muzycznych oraz dwóch z Częstochowy – Zespołu Szkół Plastycznych i Zespołu Szkół Muzycznych. Turniej.Jeden z głównych organizatorów turnieju, nauczyciel wuefu Tomasz Pawlik, podkreśla, że ideą przedsięwzięcia jest kultywowanie pamięci zmarłego nauczyciela. – Mirosław był wspaniałym przyjacielem i kolegą, wielkim pasjonatem nie tylko sztuk pięknych, ale również sportu. Z zamiłowaniem uprawiał tenis stołowy, jazdę na rowerze. W ten sposób propagujemy także wśród młodzieży tę dyscyplinę sportu, która jest żywo zainteresowana turniejem i chętnie w nim uczestniczy – mówi Tomasz Pawlik. Jak dodaje Mirek Czarnocki był także wielkim społecznikiem, otwartym na wszelkie inicjatywny. – Był także patriotą i wpajał swoim uczniom miłość od Polski i polskiej sztuki – przypomina T. Pawlik.
– U nas w szkole kultura tenisa stołowego jest powszechna, często podczas przerw gramy z kolegami. W tym roku po raz pierwszy spróbowałam swoich sił. Nie znałam profesora Czarnockiego, ale był wychowawcą klasy, w której uczyła się mama mojej przyjaciółki. Jest pamiętany jako osoba bardzo szanowana przez uczniów, niezwykle miła i otwarta na sprawy młodzieży – mówi Weronika Chrząstek, uczennica drugiej klasy Liceum „Plastyka”.
Sonia Rywaniec, obecna maturzystka, jest stałą uczestniczką turnieju. – Brałam udział w każdej edycji i trzykrotnie zwyciężyłam. To dobra promocja sportu i aktywnego trybu życia. Znałam profesora Czarnockiego. Był bardzo pozytywną postacią i wspominam go z sentymentem – stwierdza Sonia Rywaniec.

Wyniki IV Memoriałowego Turnieju Tenisa Stołowego im. Mirka Czarneckiego.

Kategoria dziewczęta
1.miejsce Sonia Rybaniec ZSP Częstochowa, 2. Zuzanna Krystek Państwowa Ogólnokształcące Szkoła Muzyczna II stopnia Katowice, 3. Maja Stelmaszczyk ZSP Częstochowa.

Kategoria chłopcy
1.miejsce Kacper Kostrzewski Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia Katowice, 2. Adam Graf Zespół Szkół Plastycznych Katowice, 3. Jakub Wybraniec Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia Katowice.

Klasyfikacja drużynowa 1. miejsce Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia Katowice, 2. Zespół Szkół Plastycznych Częstochowa, 3. Zespół Szkół Plastycznych Katowice, 4. Zespół Szkół Muzycznych Częstochowa.

UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl