Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 23 października 2018
Teodora i Seweryna
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 43 (1390) 2018-10-25
  W NUMERZE:
» WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. W Częstochowie nie będzie drugiej tury


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
sport
„Lwy” wyjechały na tor. W czwartek,16 marca, sparing z Falubazem
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Kibice Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa w końcu mieli okazję zobaczyć w akcji swoich ulubieńców. W dniach 16, 17 i 21 marca bowiem miały miejsce pierwsze żużlowe treningi na „SGP Arenie”. Z częstochowską nawierzchnią zdążyli już się zapoznać wszyscy zawodnicy „Lwów” z Rune Holtą, Matejem Zagarem i Leonem Madsenem na czele.


Wrażenia po pierwszych treningach

Jak postawę swoich podopiecznych, po przerwie jesienno-zimowej, ocenia trener Lech Kędziora? – No cóż, żużlowcy w końcu pojeździli, jak to mówią, narobili hałasu, trochę przedmuchali tłumiki z pajęczyn. Mamy nowe silniki. Nadal jednak szukamy odpowiednich ustawień, choćby dokonując korekt, jeśli chodzi o przełożenia motocyklowe – mówi szkoleniowiec Włókniarza.

Swoje zadowolenie, z pierwszych harc na częstochowskim „owalu”, wyraził Sebastian Ułamek. – Z treningu na trening jest coraz fajniej. Czuję coraz większą pewność siebie na motocyklu i na torze. Na chwilę obecną warunki pogodowe i torowe sprzyjają i oby tak dalej. Musimy jeszcze jednak trochę popracować, aby ten tor był naszym atutem w spotkaniach ligowych – stwierdza wychowanek Włókniarza, który potem dodaje – Co do sprzętu to jeszcze za wcześnie, by stwierdzić czy spisuje się jak należy. Myślę, że dopiero mecze sparingowe czy różnego rodzaju towarzyskie turnieje indywidualne zweryfikują poziom moich motocykli.

Przed sparingiem z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra

W sobotę (18 marca) Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa miał rozegrać na własnym torze mecz kontrolny z zespołem Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra. Jednakże ze względu na niekorzystną aurę spotkanie to zostało przeniesione na czwartek (23 marca). Przygotowania do tej potyczki idą pełną parą. – Pracujemy dalej, żebyśmy byli gotowi na czwartkowy sparing. Dzisiaj (wtorek, 21 marca – dop. autor) w treningach wzięli udział zawodnicy krajowi. Zagraniczni natomiast musieli wyjechać, by jak najlepiej przygotować swój sprzęt na ten mecz – stwierdza trener Kędziora.

Czy już czwartkowy sparing może wskazać wstępne odpowiedzi na pytanie, na co będzie stać ekipę spod Jasnej Góry w sezonie 2017? – Nawet po tym pojedynku będzie jeszcze za wcześnie, by coś stwierdzić na ten temat. Musimy objechać wszystkie sparingi w różnych warunkach torowych i z różnymi przeciwnikami. Dopiero wtedy będzie można coś określić. W przedsezonowych sparingach zamierzamy pojechać, przede wszystkim, naszymi podstawowymi zawodnikami, a więc Rune Holtą, Sebastianem Ułamkiem, Matejem Zagarem, Andreasem Jonssonem i Leonem Madsenem. Na podstawie tych spotkań chcemy natomiast ustalić pary, które będą się ścigały w meczach PGE Ekstraligi – wyjaśnia Kędziora.

Z jakim nastawieniem do tego pojedynku podchodzi Sebastian Ułamek? – Miejmy nadzieję, że do niego dojdzie, bowiem pogoda bywa zmienna. Trzeba odjechać ten sparing, zwłaszcza że do tej pory jeździliśmy wyłącznie między sobą. Póki co budujemy pewność siebie, sprawdzamy motocykle. Myślę, że ten mecz kontrolny będziemy mogli określić stwierdzeniem „pierwsze koty za płoty”. Na pewno dobrze by było, gdybyśmy trafili odpowiednio z przełożeniami sprzętowymi – kończy popularny „Seba”.

Składy:

Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa:
9. Rune Holta
10. Leon Madsen
11. Sebastian Ułamek
12. Andreas Jonsson
13. Matej Zagar
14. Michał Gruchalski
15. Oskar Polis
16. Karol Baran
17. Bartosz Świącik

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra:
1. Patryk Dudek
2. Jacob Thorssell
3. Jarosław Hampel
4. Andrij Karpow
5. Piotr Protasiewicz
6. Alex Zgardziński
7. Sebastian NiedźwiedźNORG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl