Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 23 października 2018
Teodora i Seweryna
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 43 (1390) 2018-10-25
  W NUMERZE:
» WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. W Częstochowie nie będzie drugiej tury


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
Z raportówki policjanta
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI

Listonosz zatrzymany za kradzież
Tydzień po publikacji na polecenie Prokuratora Prokuratury Rejonowej Częstochowa Północ listu gończego za Cezarym P., listonoszem z Częstochowy, mężczyzna został zatrzymany. Podejrzany jest o to, że od 11 lipca do 23 września 2016 r., przywłaszczył powierzone mu pieniądze z przekazów emerytalno-rentowych i przekazów pocztowych w łącznej kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych, a także o fałszowanie podpisów. Mężczyznę zatrzymano w Janowicach Wielkich pod Jelenią Górą.

Grozi do 5 lat więzienia.
3561 interwencji strażników miejskich
Straż Miejska w Częstochowie podsumowała działania przeprowadzone w lutym 2017 roku. W sumie było ich łącznie 3561, a 1895 podjęto w związku ze zgłoszeniami od mieszkańców. Dzięki miejskiemu monitoringowi podjęto w lutym 199 interwencji.Funkcjonariusze zastosowali 2335 pouczeń, ostrzeżeń lub innych środków oddziaływania wychowawczego. Wypisali 605 mandatów oraz wszczęli 171 postępowań o podejrzenie popełnienia wykroczenia.W ramach bieżącej działalności strażnicy miejscy doprowadzili w lutym 171 osób do Ośrodka Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi.W ramach bieżącej współpracy z KMP i częstochowskimi komisariatami w lutym 2017 roku przekazano Policji 22 sprawy, w tym ujęto 22 osoby z czego 5 pod zarzutem popełnienia przestępstwa.

Straż Miejska apeluje do mieszkańców Częstochowy o zgłaszanie popełnianych wykroczeń do dyżurnego Straży Miejskiej (tel. 986).
17-latkowie z narkotykami
13 marca strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec dwóch 17-letnich mężczyzn, którzy w jednym z parków zażywali amfetaminę. Mężczyźni rozsypali biały proszek, nerwowo się rozglądali, a następnie wciągali go nosem. Sytuację widzieli pracownicy Straży Miejskiej. Strażnicy miejscy sprawę przekazali policjantom z I Komisariatu Policji.

POWIAT LUBLINIECKI

O krok od tragedii
16 marca po południu na ulicy Zjednoczenia w Ciasnej kierujący toyotą 45-latek uderzył w opuszczoną rogatkę i wjechał na tory. Po zatrzymaniu kierowca i pasażer zdążyli wybiec z pojazdu. Chwilę później w samochód uderzył pociąg towarowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy, a za spowodowanie tego zdarzenia 45-latek niebawem odpowie przed sądem.

Pracownik budowy zatrzymany za kradzież
13 marca po południu policjanci z Komisariatu Policji w Woźnikach przyjęli zgłoszenie o kradzieży materiałów budowlanych, do której miało dojść na terenie budowy autostrady. 67-letni mieszkaniec Zabrza, zauważony przez pracownika ochrony, wpadł na gorącym uczynku podczas załadunku do samochodu skradzionych materiałów budowlanych. Łupem złodzieja miały paść płyty wiórowe, deski oraz folia. Materiały budowlane trafiły z powrotem na budowę, a złodziej do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz 5 lat więzienia.

POWIAT MYSZKOWSKI

Okradali pracodawcę
Koziegłowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży, którzy włamali się do garażu na jednej z posesji w Lgocie Górnej. Sprawcy skradli elektronarzędzia, 200 litrów oleju napędowego oraz szereg innych rzeczy o łącznej wartości ponad 7 tys. złotych. Sprawcą okazali się 30-letni pracownik firmy, 23-latek i jego o rok młodszy wspólnik. Ponadto wyszło na jaw, że trzeci, 30-letni złodziej, okradał tego samego pracodawcę w styczniu. W jego mieszkaniu policjanci odnaleźli skradzione elektronarzędzia warte 2 tys. złotych. Wszyscy trzej mieszkańcy gminy Niegowa trafili do policyjnego aresztu. 30-latek odpowie za kradzież, grozi mu do 5 lat więzienia. Dwaj pozostali odpowiedzą za kradzież z włamaniem, za co mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Śledczy przejęli podróbki
Kilkanaście podróbek damskich torebek znaleźli funkcjonariusze myszkowskiej policji u jednej z mieszkanek Myszkowa. Wartość oryginalnych produktów mogłaby sięgać ponad 16 tys. złotych. Za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów kobiecie grozi kara grzywny, oraz nawet 2 lata więzienia.

POWIAT KŁOBUCKI
Nietrzeźwi rowerzyści

7 marca na terenie powiatu kłobuckiego ośmiu policjantów z drogówki przeprowadziło działania „NURD”. Mundurowi ujawnili 24 wykroczenia. 9 rowerzystów i pieszych ukarano mandatami karnymi. Zatrzymali do kontroli aż 5 nietrzeźwych rowerzystów.

Zatrzymano sprawców pobicia
5 marca, kilka minut po północy, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie pobicia 20-latka, na stacji benzynowej w Pankach. Młody mężczyzna, gdy stał przy kasie stacji, był zaczepiany słownie przez dwóch sprawców. Do pobicia doszło, gdy wsiadł do swojego samochodu. Jeden z agresorów dostał się do pojazdu pokrzywdzonego od strony pasażera, po czym zaczął go bić pięściami oraz latarką. W tym samym czasie drugi ze sprawców otworzył drzwi od strony kierowcy i również zaczął uderzać 20-latka. Gdy napastnicy odpuścili, pokrzywdzony telefonicznie wezwał pomoc. Po kilkunastu minutach policjanci namierzyli i zatrzymali opisywanych przez pokrzywdzonego mężczyzn – dwóch braci, mieszkańców Gminy Przystajń, w wieku 25 i 32 lat. W chwili zdarzenia oboje byli pijani: starszy z braci miał ponad 2, a młodszy ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za pobicie grozi nawet kilkuletni pobyt w więzieniu.AG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl