Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 21 listopada 2018
Janusza i Konrada
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 47 (1394) 2018-11-22
  W NUMERZE:
» Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Sejmiku Województwa Śląskiego


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
kultura
Wspomnienia z pleneru
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Plener malarski Złoty Potok 16-22. stycznia 2017. Częstochowskie Stowarzyszenie Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza oraz Klub Malujących Nauczycieli „Koloryt”.


Plener malarski to spotkania ze sztuką w naturze, czas inspiracji i tworzenia - to praca, ale i wymiana poglądów i doświadczeń – to moment konfrontacji postaw twórczych, ale także zabawa i relaks.
Miejsce, które tradycyjnie już artyści Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza odwiedzają jest wyjątkowe i szczególne, pozwala na zatopienie się w przyrodzie i na przeżycie jej uroków w sposób głęboko emocjonalny. To także obszar naznaczony historią i tradycjami miłości do wszelakich sztuk pięknych.
Doświadczenia zmysłowe płynące z obserwacji natury, kontemplacja elementów krajobrazu, zmiennych i różnorodnych konstrukcji przestrzennych, tworzonych kolorem i światłem to punkt wyjścia do analizy i refleksji, a w konsekwencji - tworzenia.
Wspaniałe warunki do pracy stwarza nam kierownictwo Internatu Zespołu Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku.
Na plenerze powstało wiele prac malarskich zrealizowanych w różnej stylistyce i technice.
Dzięki uprzejmości Pani Anny Tarczyńskiej – Dyrektorce Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie, z którym współpracujemy od dawna, obrazy wystawione były w Galerii Po Schodkach, gdzie spotkaliśmy się w licznym gronie 20.stycznia 2017, aby podsumować nasze działania. Wystawa poplenerowa pozostała w Galerii do 10 lutego 2017 r.
Komisarzem pleneru i wystawy była Mira Woroniec – Simlat , a uczestniczyli: Ewa Powroźnik, Małgorzata Sętowska, Magdalena Kmiecik, Elżbieta Ledecka, Anna Polańska, Barbara Senderecka, Małgorzata Domańska, Irena Młynarczyk, Maria Cieślak-Gurgul, Marian Jaszewski i Alina Zdańska.
Naszymi gośćmi byli: Lech Ledecki – artysta plastyk, który jest autorem malarskiej etiudy filmowej z obecności artystów CSP w Złotym Potoku oraz Maciej Rudlicki, który towarzyszył nam z gitarą. Poetyckie teksty z muzyka jego autorstwa i w jego interpretacji były dopełnieniem czasu – muzycznym wymiarem sztuki.


Magdalena Kmiecik


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl