Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 20 stycznia 2018
Fabiana i Sebastiana
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 3 (1350) 2018-01-18
  W NUMERZE:
» Pierwszy bal studniówkowy w Częstochowie
» Życzenia w Rzerzęczycach
» KONFERENCJA NA AJD. „Z dziejów Kresów Wschodnich. Lwów”
» EKOMIASTO. Karmniki dla ptaków
» Park dla piesków
» EKOWYWIAD. Przyrodę chronimy i kształtujemy
» Noworoczne spotkanie w "Civitas Christiana"
» 155. rocznica Powstania Styczniowego 1863 roku
» Powstanie Styczniowe w regionie częstochowskim
» Ślady Powstania Styczniowego na częstochowskich cmentarzach
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Takich ludzi już nie ma, czyli wspomnienie o inżynierze Klemensie Kanczewskim
» KARTKI Z KALENDARZA. KALENDARIUM STYCZNIA
» GINĄCE MIASTO. Przedsiębiorstwo Kohna
» WYDAWNICTWA CZĘSTOCHOWSKIE
»  SIATKÓWKA. AZS Częstochowa kontra TSV Sanok: 3:1
» Nowy sponsor „Włókniarza”
» Pierwszy sparing Rakowa w przerwie zimowej
» Zespół „Poraj” na podium!
» Sylwestrowy postrzał


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Kris Sublimacja.jpg

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
7. rocznica Katastrofy Smoleńskiej – w Częstochowie i regionie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
10 kwietnia 2017 roku w Częstochowie uroczystości obchodów 7. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej rozpoczął głos syren alarmowych o godz. 8:41.
Przedstawiciele władz miasta, parlamentarzystów oraz różnych środowisk rano oddali hołd Januszowi Kochanowskiemu, Rzecznikowi Praw Obywatelskich, pochodzącemu z Częstochowy. Na cmentarzu Kule, gdzie jest pochowany złożono kwiaty i zapalono znicze. Modlitwę odmówił abp Wacław Depo. W uroczystości uczestniczyła żona Rzecznika – Ewa Kochanowska. Przy rodzinnym grobowcu Janusza Kochanowskiego posterunek honorowy zaciągnęli żołnierze Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.


Na Jasnej Górze, przy Epitafium Smoleńskim, o godz. 12., spotkał się grupa członków Prawa i Sprawiedliwości udających się do Warszawy na centralne obchody 7. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Modlitwę w intencji ofiar Katastrofy poprowadził ks. Proboszcz Ryszard Umański, kapelan częstochowskich środowisk patriotycznych. Obecny na duchowym spotkaniu podprzeor Jasnej Góry, o. Jan Poteralski, powiedział: – Modlimy się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Ci ludzie, którzy zginęli w Smoleńsku, złożyli swoje życie na ołtarzu Ojczyzny, dlatego wierzymy, że prawda o Smoleńsku wreszcie ujrzy światło dzienne.
Kwiaty złożyły delacja PiS – Maciej Mońka, sekretarz partii Grażyna Matyszczak, Andrzej Skorek oraz delegacja NSZZ „Solidarność” – przewodniczący Jacek Strączyński i jego zastępcy Dorota Kaczmarek i Stanisław Kołodziejczyk.


Na Placu Katyńskim, przy tablicy memorialnej i Dębach Pamięci, poświęconych Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu i Prezydentowi RP na Uchodźstwie Ryszardowi Kaczorowskiemu (Honorowemu Obywatelowi Miasta Częstochowy) rano i po południu miała miejsce kolejna część obchodów. O godz. 16.30 kwiaty złożyła delegacja Prawa i Sprawiedliwości. Posła Szymona Giżyńskiego i senatora Artura Warzochę reprezentowali: Gabriela Obierzyńska, Andrzej Skorek, Unię Laikatu Katolickiego – wiceprezes Krzysztof Janus. Wspólną modlitwę w intencji poległych 96 osób w katastrofie Smoleńskiej poprowadził przewodniczący Zarządu NSZZ „Solidarność” w Częstochowie Jacek Strączyński.

W obchodach w stolicy uczestniczyło około stu osób, reprezentujących wszystkie środowiska PIS powiatów regionu częstochowskiego.

W przeddzień VII Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, 9 kwietnia 2017 r., w Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa w Dankowie, proboszcz parafii, ks. Henryk Dusza odprawił Mszę Świętą w intencji Ofiar Katynia z 1940 roku i Ofiar Katastrofy nad Smoleńskiem z 2010 r. Po Eucharystii uczestniczący w niej mieszkańcy Dankowa i okolic udali się pod Obelisk Katastrofy Smoleńskiej z 2010 r., aby oddać wszystkim ofiarom tej tragedii należny hołd. Licznie przybyli członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości z powiatu kłobuckiego, na czele z prezesem Okręgu Częstochowskiego PiS Szymonem Giżyńskim.

GAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl