Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 19 listopada 2018
Elżbiety i Seweryna
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 46 (1393) 2018-11-15
  W NUMERZE:
» MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II - ZAPRASZA
»  100 lat Niepodległości w Częstochowie. Było biało-czerwoni i radośnie
» „Święta miłości kochanej ojczyzny, czują cię tylko umysły poczciwe”
» IZBA REGIONALNA – WIELKIE OTWARCIE NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ
» Zaproszenie na charytatywny bal w Olsztynie
» POMOC DLA POLAKÓW NA WILEŃSZCZYŹNIE. Wielkie pakowanie darów
» Krzysztof Świertok świętuje 25 lat pracy na Jasnej Górze
» Dolina Miłosierdzia: rekolekcje ze św. Hildegardą
» Dzień Pluszowego Misia 2018


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
kultura
Uczucia kobiety
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W Galerii Sztuki Współczesnej „Kolory”, przy ul. Dąbrowskiego w Częstochowie, 31 marca 2017 roku miał miejsce wernisaż prac artystycznych częstochowskiej plastyczki Małgorzaty Abramowicz. Tytuł wystawy: „To pewnie ja” autorka zaczerpnęła z utworu jej ulubionego piosenkarza – Stinga.


Kanwą ekspozycji jest opowieść o kobiecie. Królują tu emocje, wrażenia, osobisty przekaz. Wystawę budują perfekcyjnie wykonane prace, z zastosowaniem w różnych technik rysunkowych. Cechuje je pewność, a zarazem lekkość i delikatność kreski. Są to prace artystki niezwykle wrażliwej i wybitnej. – Prace układają się w różne cykle tematyczne. wszystkie emanują ogromną biegłością i dbałością wykonania, sublimując linię jako naczelną wartość. To bogate spektrum technik rysunkowych jest znakomitym przykładem jak można w sposób wysoce kreatywny poruszać się w tym obszarze, dając jednocześnie obcowanie z przeżyciem estetycznym, a zarazem wzbudzając refleksję na temat emocjonalno-uczuciowej wartości sztuki jaką w sobie immanentnie skrywa a zarazem urzeczywistnia – powiedział komisarz wystawy, uznany twórca Rafał Głowacki.
Dla Małgorzaty Abramowicz kobieta ma znaczenie symboliczne. – To są przede wszystkim emocje, a w kobiecie jest ich cały wachlarz. Poza tym te emocje są stymulowane muzyką i poezją, którą lubię. To Sting, Grzegorz Turnau. Pociągają mnie czerń i sepia. Pojawiają się w rysunkach jako efekt nagłej potrzeby użycia koloru, dla pokreślenia jakieś emocji czy sytuacji, w której kobieta się znajduje. To łączy się z moimi doświadczeniami, jakbym w tych kobietach przedstawionych w różnych konfiguracjach szukała też siebie, swojej drogi. Interesuje mnie też relacja kobieta-mężczyzna oraz portret – mówi M. Abramowicz.

Małgorzata Abramowicz jest absolwentką częstochowskiego „Plastyka”. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, dyplom z grafiki warsztatowej zrobiła u prof. Leszka Rózgi. Wystawa w Galerii „Kolory” jest jej pierwszą wystawą indywidualną.URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl