Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 17 stycznia 2019
Antoniego i Rościsława
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
kultura
Zofia Pałucha w Konduktorowni
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
7 kwietnia 2017 roku w częstochowskiej Konduktorowi swoje najnowsze prace (z ostatniego roku) zaprezentowała młoda, częstochowska malarka Zofia Pałucha. Wystawa pokazuje artystkę o silnym charakterze, zdecydowaną i określoną w swojej linii twórczej.


Zofia Pałucha jest studentką piątego roku na Wydziale Malarstwa Sztuk Pięknych w Warszawie. W czerwcu będzie bronić pracy magisterskiej i wystawy dyplomowej w pracowni prof. Stanisława Baja. Jest córką znanego malarza Jacka Pałuchy. Zofia podkreśla, że od zawsze jest pewna, że malarstwo jest jej właściwym wyborem. W swoim dorobku artystycznym ma już znaczące sukcesy. Jej prace były ocenione przez międzynarodowe jury konkursu Osten Biennal of Drawing 2014. Rok później została finalistką konkursu International Artist Grand Prize Competition, jej obraz był prezentowany na jednym z największych targów sztuki w Azji – Art Revolution Taipei. W 2016 roku na A.R.T. Zofia Pałucha miała wystawę indywidualną. Aktualnie zalicza kolejną wystawę indywidualną w ramach targów A.R.T., tym razem z ramienia X-power Gallery, w jednej z największych galerii na Tajwanie z filiami w Hong Kongu, Szanghaju i Los Angeles.
Rysami charakterystycznymi malarstwa Zofii Pałuchy jest gruby kontur, czym odwołuje się do sztuki street artu, oraz intensywny, nasycony kolor. W obrazach dominuje kolor niebieski, ale jak tłumaczy artystka, nie należy tego utożsamiać z przygnębieniem czy smutkiem. – Kolor niebieski wyraża pragnienie za czystym, błękitem letniego nieba, tak rzadko spotykanym w Polsce – stwierdza.
Zofia Pałucha zajmuje się także ilustracją oraz komiksem, którego figurację zauważa się także w jej malarstwie. Postacie oprócz wyrazistych konturów mają wypunktowaną konstrukcję szkieletu. Centralnymi akcentami sylwetki człowieka są dłonie i twarz. – Z nich poprzez mowę ciała możemy wyczytać więcej niż ze słów – mówi Zofia Pałucha,
Jednym z nurtów jej sztuki jest odniesienie do mitologii słowiańskiej, wierzeń i obrzędów pogańskich. – Styczność z historią kultury ziem polskich sprzed ponad tysiąca lat zaowocowała podjęciem przeze mnie próby zaktualizowania pocztu bóstw słowiańskich. Tematyka ta stałą się myślą przewodnią mojej pracy magisterskiej – stwierdza Zofia Pałucha.
UG


UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl