Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 18 października 2018
Łukasza i Juliana
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 42 (1389) 2018-10-18
  W NUMERZE:
» KONFERENCJA PRASOWA W SPRAWIE AFERY HYBRYDOWEJ W CZĘSTOCHOWIE
» CZĘSTOCHOWA. Trwa okupowanie sali sesyjnej. Prezydent uciekł z sali obrad. Czy boi się mieszkańców?
» Czyszczenie jurajskich skał
» PRE_COP24: o polskich celach i priorytetach polityki klimatycznej
» KALENDARZ EKOLOGICZNY
»  36 milionów na budowę wałów przeciwpowodziowych


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
sport
Starty lekkoatletów CKS Budowlani
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Lekkoatleci CKS Budowlani Częstochowa w weekend (22-23 kwietnia 2017 r.) wzięli udział w kilku imprezach ogólnopolskich. W sobotę w Zaniemyślu pod Poznaniem rywalizowali najlepsi polscy lekkoatleci w ulicznym mityngu chodu sportowego. Wśród nich czwórka częstochowian.
W kategorii seniorów na dystansie 20 km Łukasz Bielecki zajął 7 lokatę w czasie 1 godz. 39 min 58 sek. Katarzyna Krupka na dystansie 10 km zajęła 6 miejsce uzyskując 55 min 15 sek. Wynik Kasi to nowy rekord życiowy. Na dystansie 5 km w kategorii juniorek młodszych wystartowała Maja Grabara. Ona również ustanowiła rekord życiowy 30 min 44 sek. zajmując 15 lokatę. Z bardzo dobrej strony pokazała się debiutująca w takiej imprezie Oliwia Sławik, która w kategorii młodziczek zajęła 7. pozycję wynikiem 17 min 11 sek. Jednak wśród czternastolatek była najlepsza.
Również w sobotę w Warszawie 41 młodych lekkoatletów CKS Budowlani w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”rywalizowało w ogólnopolskich biegach ulicznych pod nazwą Orlen Warsaw Games. W ośmiu biegach na dystansach 500 i 1000 m w sumie wystartowało ponad 1500 uczestników. Nasi młodzi biegacze pięciokrotnie stawali na podium. Złoto w kategorii dzieci młodszych na dyst. 500 m wywalczyła Iga Kromołowska. Na drugiej pozycji w kategorii młodziczek metę przekroczyła Natalia Kowalska. Również drugą pozycję na dyst. 500 m w kategorii dzieci starszych zajął Radosław Bartłomiejczyk. Brązowe medale wywalczyły: Wiktoria Pluta w kategorii dzieci starszych na dyst 500 m oraz Hania Bigdowska w kat dzieci młodszych także na dyst. 500 m.
W niedzielę w Warszawie podczas Orlen Warsaw Marathon w gronie kilkunastu tysięcy biegaczy wystartowało trzech zawodników CKS Budowlani. Zawody te były równocześnie Mistrzostwami Polski. Debiutujący na tak długim dystansie zawodnik z Częstochowy Karol Grabowski zajął 5 miejsce w ramach Mistrzostw Polski. Jego czas to 2 godz. 37 min 36 sek. Natomiast w klasyfikacji ogólnej jego wynik dał mu 25 lokatę. Rafał Michalik wynikiem 2 godz. 59 min 09 sek. w Mistrzostwach Polski sklasyfikowany został na 10 pozycji. Trzeci zawodnik CKS w tej imprezie Piotr Pałka w przeszłości medalista Mistrzostw Polski tym razem nie wytrzymał trudów na tak długim morderczym dystansie wycofując się z rywalizacji po kilkunastu kilometrach.
Warto również odnotować iż aktualnie na zgrupowaniu Zaplecza Kadry Narodowej w Szczyrku 21-29 kwietnia 2017 r. przebywa dziewięcioro zawodników CKS Budowlani (Magdalena Brendel, Urszula Ułamek, Zuzanna Szczepańska, Klaudia Lis, Wioletta Szkop, Karol Sowa, Jakub Chłądzyński, Marek Jaworski, Dominik Beśka ), którzy intensywnie przygotowują się do nowego sezonu letniego. Inauguracja 1 maja w Mityngu Otwarcia Sezonu w Częstochowie.
CL
Foto: Archiwum CKS Budowani
Oliwia Sławik nr 42 i Maja Grabara nr 106 tuż przed startem


r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl