Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 13 grudnia 2018
Łucji i Otylii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 50 (1397) 2018-12-13
  W NUMERZE:
» Koalicja SLD+PO nie złożyła żadnego wniosku do budżetu. Radny PO Przemysław Wrona zrezygnował z funkcji radnego.
» Astygmatyzm i zaćma - niebezpieczny duet
» Trwa sprawdzanie szczelności częstochowskiej sieci ciepłowniczej
»  W Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie prezydium Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy.
» Finał akcji ,,16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć”
» Choinki pięknie przystrojone
» Koncert gitarzystów światowego formatu
» Stanowisko Rady Miasta. 100 lat praw kobiet
» Gwiazdy zagrają z Kubą Błaszczykowskim już po raz trzeci.
» Mają odbudować tor w Wyrazowie
» Budynek spod Częstochowy z tytułem Fasada Roku 2018!
» Liga 40-latków w Piłce Siatkowej - relacja
» Smog wpływa na nasze życie od początku aż po kres
» ,,Melodie Bożych Trąb"
» Ponad połowa Polaków zimą nie chroni oczu przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi UVA i UVB
» WIGILIA U PLASTYKÓW
» Włókniarz z niezmienioną nazwą
» Ważne informacje dla pacjentów z zaawansowanym czerniakiem
» LIST Matki z prośbą o pomoc


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
publicystyka
(NIE)SPORTOWY CIOS. Raków z awansem do Nice 1. Ligi. Co ze stadionem?!
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Do zakończenia sezonu w drugiej lidze pozostało już zaledwie siedem kolejek. W grze o awans do Nice 1. Ligi są nadal piłkarze drugoligowego Rakowa Częstochowa, którzy mają aż osiem punktów przewagi nad zajmującym czwartą lokatę w tabeli – Radomiakiem Radom. O tym, że częstochowianie awansują na zaplecze Lotto Ekstraklasy nikt w naszym mieście nie wątpi. Jednak sukces piłkarzy Rakowa Częstochowa jest nie na rękę władzom SLD w Częstochowie.

Tuż przed tegorocznymi Świętami, w Wielkanocną sobotę, na jednym z popularnych portali społecznościowych – wyraźny sygnał na ten temat wyraził były częstochowski poseł z ramienia SLD – Marek Balt. Niestety, jego słowa – póki co –potwierdzają się. Balt powiedział wprost: „Raków ma bogatego właściciela milionera, niech swojej drużynie wybuduje stadion. Niech nie robi z siebie dziada i miasta niech nie prosi, bo i tak nic nie dostanie”. Słowa te wywołały burzę nie tylko w częstochowskim środowisku piłkarskim. To wyraz pogardy w stronę zarówno właściciela klubu i Prezesa Michała Świerczewskiego, a także „duży gong” w kierunku wszystkich ludzi związanych z Rakowem, w tym szczególnie ambitnych piłkarzy, którzy reprezentują Częstochowę na poziomie centralnym oraz najwierniejszych kibiców Rakowa Częstochowa, którzy przemierzają za swoją drużyną cały kraj, często poświęcając swoje życie rodzinne i zawodowe.
Sprawą również zainteresowały się ogólnopolskie media – ze stacją Polsat Sport i jej dziennikarzem, Romanem Kołtoniem na czele. Stacja ta ma wyłączne prawa na pokazywanie spotkań w Nice 1. Lidze i jest wielce prawdopodobne, że jej kamery zawitają w przyszłym sezonie na Miejski Stadion Piłkarski „Raków”.
Włodarze Miasta jak na razie fundują kibicom przy Limanowskiego stadion „straszydło”, bez podstawowych standardów, jakie mają inne, nawet mniejsze ośrodki piłkarskie w naszym kraju. Dużą przeszkodą są prowizoryczna trybuna i podtrzymujące ją słupy, które znacznie ograniczają kibicom widoczność podczas oglądania spotkań piłkarskich.
W Częstochowie od kilkunastu lat największym problemem jest brak stadionu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia. Nie przypomina on w żaden sposób obiektów, jakie w naszym kraju mają dużo mniejsze miasta, jak choćby Tychy, Radom , Bełchatów czy Kołobrzeg.
Póki co, ani Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, ani nikt z jego bliskich współpracowników nie odniósł się do słów wypowiedzianych przez byłego posła, Marka Balta. Wszyscy „nabrali wody w usta”.
Sytuację komentuje częstochowski radny Albert Kula z PiS.
– Według informacji, które uzyskałem z Urzędu Miasta, na stadionie do końca października tego roku ma zostać zainstalowane sztuczne oświetlenie, o które upominałem się od początku obecnej kadencji Rady Miasta Częstochowy. Nie ma co ukrywać, że obecny wygląd i stan techniczny Stadionu coraz bardziej odbiega od tych, które znajdują się w większych i mniejszych od Częstochowy polskich miastach. Od wielu lat jeżdżę na mecze wyjazdowe Rakowa i dostrzegam tę przepaść. Szkoda, że Prezydent Miasta oraz koalicja rządząca w Częstochowie nie ma w planach gruntownej modernizacji stadionu Rakowa, ani budowy nowego tylko ogranicza się do prac kosmetycznych. Ostatnie prace na stadionie polegały na budowie zadaszenia dla 500 miejsc siedzących. Ich efektem jest pogorszenie widoczności dla kibiców i kamer telewizyjnych. MSP „Raków” na pewno nie jest wizytówką naszego Miasta, a Częstochowa zasługuje na stadion piłkarski z prawdziwego zdarzenia. Chciałbym przypomnieć, iż Pan Marek Balt jest osobą liczącą się w strukturach SLD w Częstochowie i w całej Polsce. Wypowiadając się w taki sposób obraża przede wszystkim właściciela najbardziej rozwijającej się firmy w Częstochowie i regionie, znanej w całej Polsce. Obraża przedsiębiorcę, który inwestuje w Częstochowie i daje możliwość pracy wielu mieszkańcom naszego miasta. Pan Świerczewski oprócz tego, że jest przedsiębiorcą, jest również miłośnikiem częstochowskiej piłki nożnej, Rakowa Częstochowa. Między innymi to dzięki niemu jest ogromna szansa, że nasze Miasto po kilkunastu latach będzie ponownie reprezentowane przez Raków na zapleczu Ekstraklasy. Inwestuje również w dzieci i młodzież. Zatrudnia zdolnych i doświadczonych trenerów, którzy pracują w Akademii Raków, szkoląc rzeszę młodych adeptów piłki nożnej. Uczy profesjonalizmu. Rodzi się pytanie: Czy zdanie Pana Marka Balta w temacie nowego stadionu podziela całe częstochowskie SLD? Prezydent Matyjaszczyk powinien ustosunkować się do wypowiedzi Jego partyjnego kolegi. Na to czeka w tym momencie cała czerwono-niebieska brać”.
Przemysław Pindor


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl