Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 18 października 2018
Łukasza i Juliana
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 42 (1389) 2018-10-18
  W NUMERZE:
» KONFERENCJA PRASOWA W SPRAWIE AFERY HYBRYDOWEJ W CZĘSTOCHOWIE
» CZĘSTOCHOWA. Trwa okupowanie sali sesyjnej. Prezydent uciekł z sali obrad. Czy boi się mieszkańców?
» Czyszczenie jurajskich skał
» PRE_COP24: o polskich celach i priorytetach polityki klimatycznej
» KALENDARZ EKOLOGICZNY
»  36 milionów na budowę wałów przeciwpowodziowych


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Z policyjnej raportówki
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Podciął niepełnosprawnemu mężczyźnie gardło. 13 kwietnia około godziny 15.00 w jednym z mieszkań w Jastrzębiu poruszający się na wózku inwalidzkim 57-latek poprosił znajomego o wykonanie prac przy cięciu drzewa.
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI
Funkcjonariusze czujni nawet po służbie
Dwaj policjanci, którzy skończyli służbę i wracali do domów o godz. 2 zauważyli samochód, wykonujący gwałtowne Gdy samochód zatrzymał się na osiedlowym parkingu, policjanci ruszyli w jego stronę. Kierujący próbował uciekać, lecz stróże prawa dogonili go. Badanie trzeźwości wykazało w organizmie 18-letniego kierowcy prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna miał też sądowy zakaz kierowania samochodami.

Na dzielnicowych z siekierą
19 kwietnia rano dzielnicowi z Kłomnic pojechali na interwencję, podczas której w jednym z domów mieli udzielić pomocy kuratorowi sądowemu przy wykonywanych przez niego czynnościach służbowych. Mężczyzna wykrzykiwał do kuratora przez zamknięte drzwi groźby pozbawienia życia i wyszedł dopiero wtedy, gdy dzielnicowi wsiedli już do radiowozu. Mundurowi spostrzegli biegnącego w ich kierunku 26-latka, wymachującego trzymaną w ręku siekierą. Mężczyzna został szybko obezwładniony i zakłuty w kajdanki. Podczas zatrzymania miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Agresywny wobec rodziców
18 kwietnia policjanci interweniowali w domu rodziców agresywnego 19-latka. Mężczyzna dobijał się do domu swoich rodziców, a kiedy ci nie chcieli go wpuścić, wybił szybę w okienku piwnicznym i włamał się do środka. Mężczyzna ukradł artykuły spożywcze i uciekł. Policjanci zatrzymali włamywacza jeszcze tego samego dnia, a po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że 19-latek ma już zarzuty znęcania się nad rodzicami i bratem oraz zniszczenia wyposażenia ich domu, przez co ciążył na nim zakaz zbliżania się do rodziców.

Nowy punkt przyjęć dla interesantów w Rędzinach
W ramach realizacji koncepcji „Dzielnicowy Bliżej Nas", w budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Mickiewicza 7 został utworzony punkt przyjęć dla interesantów.W punkcie tym dzielnicowi gminy Rędziny będą pełnili dyżury w środy od godz. 15.00-18.00 w systemie co dwa tygodnie.Podobne dyżury odbywają się w Urzędzie Gminy w Mstowie w każdy wtorek w godz. 10.00-12.00.


POWIAT KŁOBUCKI
Poszukiwani świadkowie śmiertelnego wypadku w Dębiu
Śledczy z Wydziału Kryminalnego KPP w Kłobucku poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 1 kwietnia 2017 roku, kilka minut po godzinie 17.00 na DW-491 w Dębiu. Wówczas kierowca audi jadąc w kierunku Zawad z nieustalonej przyczyny zjechał na prawe pobocze i uderzył w przystanek autobusowy. Niestety, 27-latek poniósł śmierć na miejscu.Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

Mundurowi odnaleźli zaginioną 59-latkę
W świąteczną niedzielę przed południem do kłobuckiej komendy policji zgłosił się mieszkaniec Popowa, który powiadomił o zaginięciu swojej 59-letniej matki. Kobieta ostatni raz była widziana w piątek 14 kwietnia. Do Popowa natychmiast skierowano wszystkie dostępne siły mundurowych w tym policjantów z Oddziału Prewencji Policji z Katowic i stróżów prawa z Pajęczna. Akcja zakończyła się szczęśliwie po godzinie, kiedy kłobuccy policjanci odnaleźli zaginioną w kompleksie leśnym w Popowie. Okazało się, że kobieta idąc przez las przewróciła się i doznała urazu nogi i nie mogła poruszać się o własnych siłach ani też wezwać pomocy, gdyż nie miała przy sobie telefonu. Policjanci przekazali wyziębioną kobietę pod opiekę załogi karetki pogotowia, która przewiozła ją do częstochowskiego szpitala.

POWIAT LUBLINIECKI
Zatrzymany za włamania
Do lublinieckich funkcjonariuszy wpłynęło zawiadomienie dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Herbacho włamaniu do znajdujących się na terenie placówki budynków mieszkalnych.Spłoszony sprawca nie zdążył dokonać kradzieży, jednak dwa dni później, w niedzielę, policjanci przyjęli zgłoszenie o włamaniu do gimnazjum i biblioteki w Herbach.19-latek włamał się do budynków mieszkalnych, szkoły oraz biblioteki. Rabuś powybijał szyby, skradł laptopa i pieniądze Decyzją sądu, najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Podejrzany o włamania pod dozorem
W nocy z wtorku na środę (11/12.04) na terenie Lublińca policjanci odnotowali włamania do trzech aptek. Łupem padło kilkaset złotych. Śledczy zabezpieczyli pozostawione na miejscu przestępstw ślady i przesłuchali świadków. Na podstawie zebranych informacji ustalono dane włamywacza, którym okazał się dobrze im znany 23-latek. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

POWIAT MYSZKOWSKI
Śmiertelne potrącenie
14 kwietnia około godz. 14.00 w Myszkowie w wyniku potrącenia, śmierć poniosła 80-letnia piesza.Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierująca pojazdem marki Citroen C1 jadąc ulicą Wolności, potrąciła pieszą, która znajdowała się na jezdni. Policjanci oraz prokuratura wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku.

Podciął niepełnosprawnemu mężczyźnie gardło
13 kwietnia około godziny 15.00 w jednym z mieszkań w Jastrzębiu poruszający się na wózku inwalidzkim 57-latek poprosił znajomego o wykonanie prac przy cięciu drzewa. 37-latek z gminy Poraj zgodził się i rozpoczął wykonywanie zleconej pracy. Po jej wykonaniu, przyszedł do mieszkania 57-latka i racząc się alkoholem zażądał od gospodarza tysiąca złotych i telefonu komórkowego. Kiedy usłyszał, że nie otrzyma żądanej kwoty pieniędzy, chwycił za nóż i podciął mu gardło. Następnie leżącemu już na ziemi mężczyźnie zaczął zadawać ciosy w głowę tępym narzędziem. Gdy 57-latek stracił przytomność, oprawca zabrał z jego szuflady 500 zł i telefon komórkowy, po czym opuścił mieszkanie. Dopiero po dwóch godzinach z pomocą przyszła kuzynka. Kobieta zaalarmowała o wszystkim służby ratunkowe. 57-latek trafił do szpitala a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zaraz po tym zdarzeniu policjanci z Koziegłów zatrzymali pijanego zbrodniarza w jego mieszkaniu. Mężczyźnie grozi nawet dożywotnie więzienie.AG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl