Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 22 listopada 2017
Marka i Cecylii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa

Nr 46 (1341) 2017-11-16
  W NUMERZE:
»  Zespół „Śląsk” i Przyjaciele –
» O raku odbytnicy w hotelu "Arche"
» Strażnica w Żarkach Letnisku zmodernizowana
» "Kolor" - przedstawia
»  XXIII Andrzejkowo-Mikołajkowe Marsze na Orientację „AMInO 2017”
» Sportowe gwiazdy w Częstochowie!
» Protest pracowników Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie przenosi się do Urzędu Miasta.
» „Pożyczone”
» WYSTAWA W BIBLIOTECE AJD. „Niepokorny człowiek”
» Kłomnicki Jarmark Bożonarodzeniowy
» Płuca bez POChP – bezcenna spirometria
» WOJEWÓDZKI TEST SPRAWNOŚCI SYREN ALARMOWYCH
» „Józef Piłsudski. Życie – śmierć – kult”
» Radny Zbigniew Mizgalski oskarżony o współpracę z SB
» Remont na ulicy Jagiellońskiej
» Ruszyła rekrutacja do III edycji projektu "Akademia Rozwoju kompetencji".
» Olsztyn i Janów zorganizują Balonowe Mistrzostwa Polski
» Filharmonia Częstochowska - zaprasza
»  I JURAJSKI KONGRES GOSPODARCZY - XVII Gala Konkursu „Jurajski Produkt Roku”
» #mamczasrozmawiac
» Zginął. Rodzina prosi o pomoc
» Prezydent Andrzej Duda za kierownicą ELVI
» The Voice of Poland 8. Odcinek 3 Live
» Pozwólmy wcześniakom zdrowo się rozwijać!
»  FUTSALOWA REPREZENTACJA POLSKI W CZĘSTOCHOWIE
»  XVI POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „Tradycyjne Ozdoby Choinkowe”
»  XIII WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „Szopka Bożonarodzeniowa”

PIŁKA NOŻNA. Raków wygrał w „10”!
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Drużyna pod wodzą Marka Papszuna jest coraz bliżej Nice 1.Ligi! Częstochowianie awans mają już na wyciągnięcie ręki i mogą go przypieczętować nawet w następnej kolejce w spotkaniu w Częstochowie z Kotwicą Kołobrzeg.

W spotkaniu 29. kolejki o mistrzostwo drugiej ligi, Raków pokonał na wyjeździe Olimpię Zambrów, 1:0. Gola na wagę jakże ważnych trzech punktów zdobył na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania – Piotr Malinowski.
Rakowianie od samego początku sobotniego meczu dyktowali swoje warunki gry i mieli olbrzymią przewagę nad gospodarzami, jednak zawodziła skuteczność a w niektórych sytuacjach bramka strzeżona przez Piotra Czaplińskiego była jak zaczarowana!
Przyjezdni pierwszą groźną sytuację do zdobycia gola mieli w 19. minucie, kiedy to po główce Adama Czerkasa – piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Olimpii!
Z kolei zambrowianie pierwszą okazję do strzelenia bramki stworzyli sobie w 28.minucie, kiedy to po strzale Jakuba Bacha piłkę na rzut rożny z najwyższym trudem sparował Mateusz Lis.
Po kornerze do piłki dopadł Patryk Brzeski ale i Jego uderzenie bardzo dobrze wybronił bramkarz Rakowa. Częstochowianie swoje akcje przeprowadzili w odstępie dwóch minut. Najpierw w 35. minucie na strzał zdecydował się Tomasz Wróbel i w tej sytuacji górą był golkiper gospodarzy. Następnie próbę Piotra Malinowskiego na rzut rożny sparował Piotr Czapliński.
Piłkarze Rakowa ponownie stanęli przed szansą zdobycia bramki w 39.minucie, lecz bardzo groźne uderzenie Tomasza Margola znów świetnie wybronił zambrowski bramkarz.
Druga odsłona przyniosła bardzo dużo emocji. Najpierw na początku tej części gry po strzale Petera Mazana piłka odbiła się od poprzeczki a kilka minut później to gospodarze stworzyli sobie idealną wręcz sytuację do objęcia prowadzenia.
Jak się okazało strzał najlepszego strzelca Olimpii Zambrów- Fabiana Piaseckiego świetnie obronił Mateusz Lis. W 78. minucie za uderzenie rywala w środkowej strefie boiska- czerwoną kartkę ujrzał kapitan Rakowa- Rafał Figiel i Raków przez ponad 12 minut musiał grać w dziesięcioosobowym składzie.
Jednak strata jednego zawodnika podziała bardzo mobilizująco na częstochowian, którzy w 79.minucie przeprowadzili akcję przy której asystował Tomasz Płonka a Piotr Malinowski pięknym strzałem pokonał Piotra Czaplińskiego!
Do samego końca spotkania na boisku było nerwowo. Sędzia główny Marcin Szrek z Kielc doliczył do regulaminowego czasu gry aż 4.minuty. W tym czasie gospodarze starali się odwrócić losy meczu a Raków bardzo dobrze się bronił. Ostatecznie częstochowianie dowieźli cenne zwycięstwo do samego końca. Były piłkarz Rakowa Częstochowa Błażej Cyfert znalazł się poza kadrą meczową Olimpii Zambrów na ten mecz.
Raków na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu ma jedenaście „oczek” przewagi nad czwartym w tabeli Radomiakiem Radom. Tylko kataklizm może tak naprawdę sprawić, by przy Limanowskiego już niedługo nie świętowano awansu do Nice 1. ligi. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że szampany w klubowych oraz kibicowskich lodówkach mogą się już chłodzić.
Raków awans może już przypieczętować w najbliższą sobotę, 13 maja br. O godzinie 17:00 częstochowianie zmierzą się przed własną publicznością z zajmującą 17.miejsce- Kotwicą Kołobrzeg.
Aby już w sobotę awans stał się faktem muszą nastąpić dwa czynniki. Częstochowianie muszą pokonać Kotwicę Kołobrzeg i liczyć na porażkę lub remis Radomiaka Radom na wyjeździe z poznańską Wartą.
6 maja 2017, 17:00 – Zambrów (Stadion Miejski) :
ZKS Olimpia Zambrów - RKS Raków Częstochowa 0:1, (0:0):

Bramka:
0:1: Malinowski 79'
Sędziował: Marcin Szrek (Kielce). Żółte kartki : Kotus 15' (faul), Bach 43' (faul), Brzeski 55' (faul), Przybylski 78' ( faul). Czerwona kartka : Figiel 78' ( za uderzenie przeciwnika). Widzów: 350.
ZKS Olimpia Zambrów : 1. Piotr Czapliński (kpt) - 2. Marcin Byszewski (84' 11. Karol Buzun), 7. Michał Kuczałek, 20. Łukasz Grzybowski, 4. Hubert Kotus (65' 26. Michał Kołodziejski) - 17. Kacper Falon (46' 16. Karol Zieliński), 10. Daniel Michałowski, 8. Patryk Brzeski (70' 27. Sebastian Szerszeń), 15. Marcin Przybylski, 14. Jakub Bach - 9. Fabian Piasecki.
Rezerwowi: 50.Arkadiusz Fabiański - 3.Rafał Włodarczyk.
Trener: Tomasz Kulawik.
RKS Raków Częstochowa: 1. Mateusz Lis - 15. Łukasz Sołowiej (46' 18. Lukáš Ďuriška), 2. Tomáš Petrášek, 4. Adam Mesjasz (68' 6. Filip Kowalczyk) - 8. Peter Mazan, 5. Tomasz Margol, 7. Rafał Figiel (kpt), 11. Jakub Łabojko, 23. Tomasz Wróbel, 13. Piotr Malinowski (90+4' 25. Łukasz Siedlik) - 10. Adam Czerkas (69' 9. Tomasz Płonka).
Rezerwowi: 33.Kamil Czapla - 26.Łukasz Góra, 27. Przemysław Mizgała.
Trener: Marek Papszun.