Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 lutego 2019
Leona i Ludomiła
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 8 (1407) 2019-02-21
  W NUMERZE:
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”
» Bieg dla Andżeliki i Antosia.
» „Zielona Pracownia 2018”


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Policjanci pobici butem ze szpilką. Naruszający przepisy drogowe zatrzymani na „dołku”
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W niedzielne popołudnie (ok. g. 16.50), 7 maja 2017 roku, dwoje mieszkańców dzielnicy Parkitka, przechodziło z dwójką małych dzieci (5-letnim chłopcem i 8-letnią dziewczynką) w niedozwolony miejscu. Na niebezpieczne manewry wybrali sobie szeroki pas ruchu przy ul. Okulickiego, na wysokości McDonald'sa. Sytuację tę zaobserwował przejeżdżający ulicą patrol policyjny.
Nietrudno sobie wyobrazić jaka była reakcja stróżów prawa na tak nieroztropne zachowanie opiekunów dzieci. – W związku z popełnionym przez mężczyznę i kobietę wykroczeniem policjanci pojechali w ich kierunku – informuje częstochowska policja.
Podejrzane osoby zatrzymano w pobliżu ich domu. Z raportu policji wynika, że nie chciały one okazać swoich dokumentów i w trakcie czynności legitymowania para nie wykonywała poleceń policjantów i stała się wobec nich agresywna.
Zgodnie z kodeksem postępowania prawnego, kiedy ktoś nie chce okazać dokumentów, policjanci mają obowiązek dostarczyć taką osobę na komisariat. Z informacji policji wynika, że funkcjonariusze rozpoczęli procedurę zatrzymania, ale napotkali na opór. Osoby nie chciały dobrowolnie wejść do radiowozu. Doszło nawet do szamotaniny, krzyków. – Osoby się wyrywały, kobieta strąciła czapkę policjantowi. Dodatkowo, przypadkowa kobieta zaatakowała funkcjonariuszy butem ze szpilką. Doznali oni poważnych obrażeń. Musieli udać się do szpitala, aktualnie przebywają na zwolnieniu lekarskim – komunikuje policja.
Zatrzymane osoby przebywały osiem godzin na komisariacie. Przyznały się do naruszenia przepisów ruchu drogowego, ale nie do stawiania oporu i napaści na policjantów. Usłyszały jednak zarzut z artykułu i 222 i 224 KK. – Będą odpowiadały za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, zmuszania ich przy pomocy groźby i stosowania przemocy do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz znieważenia interweniujących policjantów wulgaryzmami – powiadamia policja.
Po zdarzeniu policja poszukiwała świadków. Wersję policjantów potwierdziła jedna osoba, która sama zgłosiła się sam na komisariat. Świadków też poszukują oskarżeni. Szczegóły i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z komisariatu III wspólnie z prokuraturą.GAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl