Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 18 października 2018
Łukasza i Juliana
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 42 (1389) 2018-10-18
  W NUMERZE:
» KONFERENCJA PRASOWA W SPRAWIE AFERY HYBRYDOWEJ W CZĘSTOCHOWIE
» CZĘSTOCHOWA. Trwa okupowanie sali sesyjnej. Prezydent uciekł z sali obrad. Czy boi się mieszkańców?


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
sport
"Trenerski dwugłos" : KS Polonia Bytom - RKS Raków Częstochowa
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Oto co po zakończeniu niedzielnego spotkania mieli do przekazania szkoleniowcy obydwu drużyn.

Marek Papszun (trener Rakowa Częstochowa): Dzisiaj spotkały się dwie drużyny z innych biegunów. Wiadomo było, że Polonia Bytom opuszcza drugą ligę a My wywalczyliśmy awans do pierwszej ligi. Myślę, że było to widać na boisku. Życzę Polonii powrotu na poziom centralny bo to klub z tradycjami i takie kluby powinny się odbudowywać. W tym jest tutaj bardzo duża rola miasta.
My natomiast awansowaliśmy. Ja się bardzo cieszę z tego powodu, że ten cel zrealizowaliśmy. Moja radość jest tym bardziej ogromna, że zrobiliśmy to na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu i nie musieliśmy liczyć na niczyją pomoc. Wywalczyliśmy w tej chwili 65 punktów i jesteśmy na drugim miejscu a będziemy walczyć o lidera do samego końca.
Z tego miejsca chciałbym pogratulować całemu zespołowi, za ten wyczyn bo były duże oczekiwania wszystkich ludzi w Częstochowie. Presja była duża, zespół mi zaufał i za to im dziękuję.
Dziękuję również mojemu sztabowi szkoleniowemu, nie wszyscy przecież pracowali tutaj na miejscu a zdalnie. Oczywiście tego sukcesu nie byłoby bez Prezesa klubu i właściciela - Michała Świerczewskiego, który postawił na nieznaną osobę wbrew wszystkim, dał to pole manewru i dużą swobodę w działaniach. Dlatego myślę, że tak się stało.
Życzę mu konsekwencji w dążeniu do celu bo nie można się zrażać kilkoma niepowodzeniami. Pragnę również podziękować wszystkim kibicom, którzy nas wspierali i dobrze na życzyli. Choć nie wszyscy tak robili ale nimi się dzisiaj nie zajmuje.
Dziękuję również swojej rodzinie, która pozwoliła mi pracować z dala od domu i spełniać swoją pasję.
Andrzej Orzeszek ( trener Polonii Bytom) : Moja drużyna pożegnała się już z drugą ligą kilka kolejek wcześniej. Teraz przed działaczami bardzo duża rola aby ten klub odbudować. Na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć w której lidze od nowego sezonu będzie grała Polonia Bytom.
Sam mecz od początku nam się nie układał. Później złapaliśmy kontakt, strzeliliśmy bramkę po pięknym uderzeniu głową Michała Chrabąszcza. W momencie, kiedy zaczęliśmy lepiej grać i stwarzać sobie sytuacje pod bramką przeciwnika, straciliśmy trzecią bramkę.
Nie lubię oceniać pracy sędziów, ale bardzo ciężko przychodzi im w Bytomiu reagować na korzyść Polonii. Jakoś dla przeciwników arbitrzy szybko podejmują decyzję, ale tak jak już kiedyś powiedziałem "biednemu zawsze wiatr w oczy".
Szkoda tylko, że Raków w poprzednim meczu nie powalczył tak ze Stalą Stalowa Wola jak w dzisiejszym meczu z nami. Ale takie są spotkania i nic się z tym nie zrobi.Przemysław Pindor


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl