Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 23 października 2018
Teodora i Seweryna
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 43 (1390) 2018-10-25
  W NUMERZE:
» WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. W Częstochowie nie będzie drugiej tury


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
SAMOCHÓD OD WOŚP W CZĘSTOCHOWIE
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Jerzy Owsiak oraz Lidia Niedźwiedzka-Owsiak odwiedzili 30 maja częstochowski Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy dla Dzieci i w imieniu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazali samochód osobowy Volkswagen Caddy.


Auto sfinansowano ze środków pozyskanych przez WOŚP w 2016 roku ramach 1% podatku. Jego wartość to blisko 90 tys. zł.

- To niezwykle radosny dla nas dzień! – mówi Magda Szymczyńska ze Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego, które prowadzi częstochowską placówkę - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Fundacja WOŚP pochyliła się nad naszą prośbą i przekazuje nam to auto, które będzie służyło naszym małym podopiecznym. Pozwoli nam na ich transport w bezpiecznych i komfortowych warunkach. To niezwykle istotne, bo nasze maluchy, to doświadczone chorobą od pierwszych dni życia dzieci, które wielokrotnie muszą "odwiedzać" różne kliniczne placówki medyczne w celu kontroli ich stanu czy ustalania dalszego leczenia. Podróżujemy z nimi po całej Polsce - Warszawa, Łódź, Poznań, Kraków, Wrocław, Katowice, Rabka...

- Auto będzie wspomagało codzienne funkcjonowanie placówki – powiedział Jerzy Owsiak, prezes Zarządu WOŚP. - Tym samym z dumą możemy podkreślić, że zrealizowaliśmy wszystkie nasze obietnice związane ze zbiórką 1% podatku. Przekazaliśmy hospicjom dziecięcym w sumie 29 samochodów, ale również uruchomiliśmy nowy Program Medyczny WOŚP, który będzie pomagał dzieciom z ciężkimi wadami ortopedycznymi. Mam nadzieję, że auto przekazane do Częstochowy będzie efektywnie i długo służyło placówce, podnosząc komfort i jakość opieki nad pacjentami.


Wcześniej stowarzyszenie własnym sumptem wykonało w budynku wynajmowanym od miasta sporo prac modernizacyjno-remontowych. Częstochowski samorząd refunduje także koszty pobytu w zakładzie dzieci objętych pieczą zastępczą.

Przekazany dziś przez WOŚP Volkswagen Caddy to niejedyny dar dla Częstochowy. Wcześniej również częstochowskie szpitale, pogotowie ratunkowe, ośrodki zdrowia, hospicjum otrzymały sprzęt i aparaturę medyczną przekazaną przez WOŚP. W sumie za ponad 4 mln zł.


Fundacja WOŚP zdecydowała już, że środki z 1% podatku w roku 2017 przeznaczy na pomoc dla hospicjów dziecięcych, planując tym razem zakupić nowoczesny sprzęt medyczny podnoszący możliwości opieki nad pacjentami.

Z wykorzystaniem informacji prasowej WOŚP

Foto: Łukasz Stacherczak


r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl