Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 17 stycznia 2019
Antoniego i Rościsława
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
sprawy społeczne
CHUSTONOSZENIE
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Wspólnota Rodzin Emaus w Częstochowie zaprasza obecnych i przyszłych rodziców oraz wszystkich zainteresowanych na cykl spotkań dotyczących „chustonoszenia”, który rozpocznie się 10 czerwca o godzinie 10.00 w Auli Duszpasterstwa Akademickiego EMAUS, przy ul. Kilińskiego 132 w Częstochowie. Udział w tych zajęciach jest bezpłatny.


Pierwsze spotkanie na ten temat, zatytułowane „Teoria” poprowadzi Marlena Potiomkin – doradca noszenia w chustach i nosidłach miękkich, mgr fizjoterapii, kształcąca się w kierunku uroginekologii.

Czym jest chustonoszenie? To stara jak świat praktyka noszenia dziecka blisko ciała w chuście. Dawniej matki szukały sposobu na to, by nie tracąc kontaktu z dzieckiem, mieć wolne ręce i wykonywać różne czynności. Zespala to jednocześnie ciało matki i dziecka, od pierwszych chwil życia buduje trwalszą więź, wpływa pozytywnie na jego poczucie bezpieczeństwa i rozwój. Jest także umotywowane anatomicznie. Zdobywa coraz większe uznanie w świecie.

Marlena Potiomkin
doradca noszenia w chustach i nosidłach miękkich, mgr fizjoterapii, kształcąca się w kierunku uroginekologii, jest również mamą dwóch córek uwielbiających noszenie w chustach oraz zabawę chustami. Prowadzi blog „fustaifatki.pl” i grupę społecznościową „Chustowanie w Częstochowie”.

WSPÓLNOTA RODZIN EMAUS
„Są wśród nas zarówno małżeństwa zupełnie młode, które rozpoczynają swoją wspólną drogę, jak i takie z kilkunastoletnim stażem i kilkorgiem dzieci. Jesteśmy mocno związani z Personalną Parafią Akademicką i Duszpasterstwem Akademickim „Emaus” przy ul. Kilińskiego w Częstochowie.
Chcemy się rozwijać w wierze, w duchowości, w miłości małżeńskiej, chcemy mądrze wychowywać nasze dzieci, przekazać im wiarę i radość życia. Chcemy cieszyć się małżeństwem, poznawać uroki rodzicielstwa.„
http://www.rodzinyemaus.pl/


R


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl