Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 23 października 2017
Teodora i Seweryna
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 42 (1337) 2017-10-19
  W NUMERZE:
» POMOC SPOŁECZNA, Szykuje się strajk w częstochowskim Domu Pomocy Społecznej
»  Orange nie liczy się z polskim obywatelem
» Pieniądze na ekologię dla TAURON-u
»  Częstochowa: Bulwar Warty przejdzie metamorfozę. Powstanie strefa wypoczynku pełna zieleni
» Śladem naszych publikacji. Psie kupki c.d.
» Życzenia dla Stulatki
» 70 lat „Plastyka”
» Matyjaszczyk uwiarygodnia Marandę
»  PRZYRÓW /SIERAKÓW. Jak w Sierakowie dzielą fundusz sołecki
» OBYWATELSKI POMYSŁ. A może tężnia solankowa w Częstochowie…
» AKADEMIA IM. JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE. Nowy rok, nowe kierunki
» Z inspiracji poezją Poświatowskiej
»  Wystawa malarstwa Anny Przewłockiej
» W HOŁDZIE AGNIESZCE OSIECKIEJ. „Wesołe miasteczko”
» Najtragiczniejszy dzień w najnowszej historii Polski 78. rocznica agresji sowieckiej na Polskę – 17 września 1939 roku
» PAMIĘCI POR. PIL. HIERONIMA DUDWAŁA
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY
» CIEŃ SKRZYDEŁ NAD KUCELINEM
» KALENDARIUM PAŹDZIERNIKA
» II Ponadregionalny Festiwal Piosenki Podwórkowej
» Ognisko Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
» CZĘSTOCHOWSKIE POLA CHWAŁY. Trzystu spod Kochcic
» SUKCESY CZĘSTOCHOWSKIEGO KIEROWCY WYŚCIGOWEGO
» Zagrali dla kolegi
» Trenerski dwugłos. KS Ruch Chorzów - RKS Raków Częstochowa
»  PIŁKA NOŻNA. W Haiz IV Lidze trwa czarna seria rezerw Rakowa i Sparty Lubliniec
» Z policyjnej raportówki
» Czy wiesz, że mimo Twoich starań, możesz być teraz okradana? Spróbuj temu zapobiec. Zabezpiecz kości przed osteoporozą!
» CUKRZYCA TYPU II. JAK USTRZEC SIĘ CHOROBY?
» DNI OTWARTE CENTRUM POMOCY DZIECKU
» Kurs samoobrony dla kobiet w Częstochowie


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Kris Sublimacja.jpg

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
MOTORYZACJA
Auto w firmie to podstawa!
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora

W Polsce coraz więcej osób zakłada działalność gospodarczą. Co chwila powstają nowe spółki, czy też firmy prowadzone na zasadzie jednoosobowej działalności gospodarczej. Polski rynek ciągle jest na tyle chłonny, iż każdy kto chce spróbować swych sił w prowadzeniu własnego biznesu, ma realną szansę na odniesienie końcowego sukcesu. Jest jednak kilka inwestycji, które bez wątpienia będziesz musiał ponieść na początku prowadzenia swojego interesu. Mało tego, mając już firmę i rozwijając ją, także będziesz zmuszony dokonać pewnych inwestycji. Warto przyjrzeć się temu, co najczęściej jest przedmiotem inwestycji w prowadzonej firmie i jak najlepiej sfinansować taką inwestycję.


Wykonując usługi czy też zajmując się produkcją będziesz musiał posiadać odpowiedni, często specjalistyczny sprzęt, który pozwoli Ci wykonywać zlecenia. Jednak jak się okazuje, niezależnie od branży, w której będziesz funkcjonował, pierwszą i najbardziej podstawową inwestycją będzie zakup samochodu. Niewątpliwie flota samochodów jest bardzo ważne w każdego rodzaju działalności. Wybór pojazdu, który pozwoli Ci dobrze funkcjonować na rynku będzie oczywiście zależny od charakteru wykonywanej pracy. Innego auta będziesz potrzebował prowadząc usługi przewozowe, a innego, jeśli będziesz potrzebował tylko dojechać do klienta na spotkanie biznesowe. Wybierając samochód, oprócz marki, modelu i przeznaczenia będziesz musiał wybrać jeszcze jedną istotną kwestię. Otóż bardzo ważnym dla przedsiębiorcy jest sposób finansowania samochodu. Osoba prywatna zasadniczo ma dwie drogi zakupu samochodu. Pierwsza to gotówka, a druga to kredyt. W przypadku przedsiębiorcy możliwości sfinansowania samochodu jest o wiele więcej.


Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą może zakupić samochód za gotówkę. Oczywiście mowa tu o nowych samochodach, gdyż każdy taki można nabyć za fakturę Vat, którą skutecznie rozliczysz i uwzględnisz w kosztach uzyskania przychodu. Kupując auto do celów prywatnych, zakup za gotówkę jest bez wątpienia najkorzystniejszy. Inaczej sprawa się ma w przypadku zakupu auta na firmę. Tutaj warto zastanowić się nad alternatywnymi formami finansowania. Wiadomym jest, że dla spółek jak i jednoosobowych działalności gospodarczych banki przygotowały szeroką gamę kredytów. Również tych, których przeznaczeniem jest zakup samochodu. Jednak kredyt często nie jest najlepszą formą finansowania zakupu pojazdu. Niestety tylko cześć kosztów można rozliczyć. Mało tego, auto zakupione przez Ciebie wprawdzie staję się od razu Twoją własnością, lecz nie możesz liczyć na pomoc dealera w wymianie tego pojazdu na nowy po kilku latach.


Innym sposobem, nad którym warto się pochylić, aby rozbudować swoją flotę samochodów jest leasing. To bez wątpienia najczęściej wybierana forma pozyskiwania samochodu do prowadzenia działalności gospodarczej. Decydując się na leasing, nie stajesz się wprawdzie właścicielem samochodu, jednak użytkujesz go na własność, dokładnie tak, jak gdyby był Twój.


Dzięki comiesięcznym ratom leasingowym spłacasz samochód, który z czasem może stać się Twoją własnością. Największym pozytywem takiego rozwiązania jest możliwość rozliczeni całej raty leasingowej. Każda rata będzie wpływała na obniżeni płaconych podatków. Co ciekawe na rynku dostępne są nie tylko tradycyjne leasingi. Bardzo ciekawą ofertą, która aktualnie podbija polski rynek jest propozycja leasing happy miles, z którą bez wątpienia powinien zapoznać się każdy przedsiębiorca poszukujący finansowania samochodu. Oferta wspomnianej firmy pozwala ograniczyć koszty leasingu w miesiącach, w których będziesz miał mniejsze zapotrzebowania na korzystanie ze swojego samochodu. Rata, którą spłacasz składa się bowiem z kwoty podstawowej, która jest o wiele niższa niż to bywa w przypadku tradycyjnych leasingach oraz z kwoty naliczonej za przejechane kilometry. Takie rozwiązanie jest szczególnie dobre dla klientów, którzy cenią sobie elastyczność i dopasowanie wydatków zgodnie z stanem wykorzystania leasingowego samochodu. Mało tego oferta Happy Miles wpływa pozytywnie na zarządzanie flotą.


Dzięki zastosowanym urządzeniom i specjalistycznym programom, nawet na ekranie swojego smartfonu możesz zobaczyć ile kilometrów i gdzie przejechał Twój samochód. Z całą pewnością funkcje te przydadzą się, gdy flota Twoich samochodów jest większa i gdy chcesz mieć kontrolę nad swoimi pracownikami.


Nowe rozwiązania pojawiające się na rynku usług finansowych pozwalają przedsiębiorcą na skorzystanie z coraz to ciekawszych rozwiązań. Mądry wybór pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy, a na dodatek masz szansa na posiadanie zawsze nowego i spranego pojazdu. Warto przed zakupem samochodu przyjrzeć się nowym możliwościom finansowania.
r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl