Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 20 stycznia 2018
Fabiana i Sebastiana
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 3 (1350) 2018-01-18
  W NUMERZE:
» Pierwszy bal studniówkowy w Częstochowie
» Życzenia w Rzerzęczycach
» KONFERENCJA NA AJD. „Z dziejów Kresów Wschodnich. Lwów”
» EKOMIASTO. Karmniki dla ptaków
» Park dla piesków
» EKOWYWIAD. Przyrodę chronimy i kształtujemy
» Noworoczne spotkanie w "Civitas Christiana"
» 155. rocznica Powstania Styczniowego 1863 roku
» Powstanie Styczniowe w regionie częstochowskim
» Ślady Powstania Styczniowego na częstochowskich cmentarzach
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Takich ludzi już nie ma, czyli wspomnienie o inżynierze Klemensie Kanczewskim
» KARTKI Z KALENDARZA. KALENDARIUM STYCZNIA
» GINĄCE MIASTO. Przedsiębiorstwo Kohna
» WYDAWNICTWA CZĘSTOCHOWSKIE
»  SIATKÓWKA. AZS Częstochowa kontra TSV Sanok: 3:1
» Nowy sponsor „Włókniarza”
» Pierwszy sparing Rakowa w przerwie zimowej
» Zespół „Poraj” na podium!
» Sylwestrowy postrzał


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Kris Sublimacja.jpg

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
sprawy społeczne
Kolejna droga w Częstochowie woła o pomstę do nieba. Prezydent Matyjaszczyk pozostaje głuchy na prośby mieszkańców.
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Ulica Skorupki na Rakowie w Częstochowie jest przykładem jaskrawego lekceważenia mieszkańców miasta i ich problemów przez obecne władze naszego miasta. A dodatkowo lekceważenie, ba nawet robienie na złość radnym, którzy nie wyznają lewicowej opcji prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka. Są bowiem radnymi Prawa i Sprawiedliwości, stąd ich interpelacje i prośby są – z zasady, przez obecnie rządzącą koalicję SLD i PO – wrzucane do kosza. Grupa trzymająca władzę w mieście zapomina jednak, że animozje partyjne nie powinny dotykać obywateli, bo obowiązkiem władzy jest troska i szacunek dla każdego mieszkańca, niezależnie od tego, gdzie szuka on pomocy.

Mieszkańców ul. Skorupki wsparł radny PiS, Albert Kula, co zapewne w opinii prezydenta Matyjaszczyka i zarządu miasta jest – a jakże – niestosowne. Najpierw w październiku 2016 r., a potem jeszcze w marcu bieżącego roku, radny Kula napisał interpelacje w sprawie uzupełnienia ubytków w nawierzchni ulicy Skorupki. Ulicy wprawdzie niezbyt długiej, ale uczęszczanej przez wielu mieszkańców, ze względu na znajdujące się tam garaże oraz lokalną piekarnię. Mamy już prawie połowę roku 2017, a służby prezydenta Matyjaszczyka pozostają głuche na interwencje radnego Alberta Kuli, a zatem i na kłopoty częstochowian.

– Mimo wielu próśb – za moim pośrednictwem – o łatanie dziur w nawierzchni ul. Skorupki sprawa kompletnie nie została przez władze uwzględniona. Co jest oburzające, najpierw byliśmy zapewniani, że jak tylko warunki atmosferyczne pozwolą, to dziury zostaną załatane. Teraz jednak okazuje się, że na tę skromną, acz konieczną inwestycję – dziury są bardzo głębokie i szerokie, co stwarza poważne zagrożenie – włodarze muszą specjalnie zabezpieczyć pieniądze w puli bieżącego utrzymania dróg. Ile może kosztować załatanie kilku dziur? To jest jakaś kpina i ignorowanie mieszkańców. To czysta złośliwość. Przecież proszę w imieniu mieszkańców jedynie o naprawę polegającą na uzupełnieniu ubytków, a nie o całkowitym remoncie drogi – informuje nas radny Albert Kula.
Już 21 października 2016 roku radny Kula otrzymał odpowiedź od wiceprezydenta Mirosława Soboraka, że Miejski Zarząd Dróg i Transportu przystąpi do remontu nawierzchni ulicy Skorupki po zabezpieczeniu niezbędnych środków finansowych w budżecie miasta. 23 listopada 2016 roku wiceprezydent Mirosław Soborak odpisał, że naprawa zostanie wykonana w ramach bieżącego utrzymania dróg w sprzyjających okolicznościach. Takowe jak widać jeszcze nie nastąpiły. Kiedy nastąpią? Czy dopiero jak zmienią władze miasta Częstochowy?


URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl