Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 18 lipica 2018
Kamila i Szymona
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   

  Nr 29 (1376) 2018-07-19
  W NUMERZE:
» Kardiologia przy ul. Mickiewicza musi pozostać w Częstochowie


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

praca w Czestochowie.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
kultura
Wystawa w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”. Danuta Króliszewska – z miłości do sztuki
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Znana częstochowska pastelistka Danuta Króliszewska tym razem zaprezentowała prace olejne. I zachwyciła lekkością pędzla, świetlitością barw, subtelnością wyrazu artystycznego.


Wystawa „Moje życie malowane” będzie dostępna do 10 czerwca 2017 roku. Zachęcamy do zwiedzania, gdyż bezpośredni kontakt z malarstwem Danuty Króliszewskiej daje poczucie obcowania z pięknem i kunsztem.
– Dla mnie najważniejsze jest pokazanie uczucia w obrazie, uwypuklenie osobliwości każdej portretowanej postaci, jej indywidualizmu – stwierdza malarka. Na wystawie, którą Danuta Króliszewska przygotowywała dwa lata, są przede wszystkim portrety dzieci i kobiet, niektóre ujęte w renesansowym nurcie, co artystka akcentuje bogactwem kolorystycznym i dbałością o drugi plan obrazu. Ciekawostką ekspozycji jest portret jej syna. – Namalowałam go w stylu Albrechta Dürera, którego twórczość syn bardzo ceni. To był mój prezent urodzinowy dla niego – dodaje.
Danuta Królikowska, jak podkreśla, szuka środka wyrazu w technice oleju. – Słaniam się tu stylistyce Alfonsa Muchy czy Gustawa Klimta, co już spróbowałam uczynić. Na wystawie jest obraz inspirowany Klimtem – mówi.
Danuta Króliszewska ukończyła Państwowe Liceum Plastyczne w Częstochowie, jest członkiem Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza (aktualnie zawiesiła działalność). W 2008 roku otrzymała odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.FOTO UG

Danuta Króliszewska obok autoportretuURSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl