Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 17 stycznia 2019
Antoniego i Rościsława
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
sport
SPORT GMINACH
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora


OLSZTYN
Chłopcy reprezentujący Szkołę Podstawową w Olsztynie zwyciężyli w Półfinałach Wojewódzkich w Czwórboju Lekkoatletycznym, które odbyły się 29 maja 2017 r. na stadionie Budowlani w Częstochowie. Dobry wynik uzyskały również dziewczęta – uległy tylko szkołom z Częstochowy. Dwukrotnie na podium stawał Marcel Nowiński, który indywidualnie zajął drugie miejsce w biegu na 60 m i trzecie w piłeczce palantowej. Olsztyn reprezentowali: Antoni Mofina, Aleksander Kołodziej, Kacper Śledź, Marcel Nowiński, Mikołaj Kuziorowicz, Mateusz Celeban, Natalia Czaplińska, Aleksandra Muskalska, Natalia Gomoluch, Paulina Rak, Amelia Zębik, Weronika Urbanek.

JANÓW
27 maja w Żytnie zawodnicy klubu Podkowa Janów ścigali się na na dystansie 7 km. Najlepsze były janowianki – Irena Pękala na pierwszej pozycji, a tuż za nią Justyna Treścińska. Drugi wśród mężczyzn był Łukasz Dors, trzecie miejsce przypadło Patrykowi Kołkowi.
Następnego dnia w Częstochowie rozegrano III Otwarte Mistrzostwa w Nordic Walking, tym razem na dystansie 10 km. Pierwsza ukończyła je Angelika Pietrzyk, a za nią metę przekroczyła Ola Radosz. Klasyfikację juniorów zwycięstwem zakończył Wiktor Wojcik, a wśród seniorów wygrał Grzegorz Dors.

JANÓW
W dniach 20-21 majana hali sportowej Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Głubczycach odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Wzięło w nich udział 219 zawodników z 50 klubów z całej Polski. Prawie wszyscy podopieczni trenera Jacka Wąchały z KS Dragon wrócili z medalami. Były to: 4 złote medale, 2 srebrne i 7 brązowych, które przyniosły tytuł najlepszego klubu w Polsce. Julia Bulska pokonała wszystkie swoje rywalki w walkach do 42 kg, Maria Bojarska w walkach pow. 60 kg. oraz Karolina Dziura w technikach specjalnych, czyli skokach na jak najwyższą wysokość różnymi technikami. Na najwyższym stopniu podium stanęła również Laura Środowska w kategorii walki do 50 kg.

RĘDZINY
Do Rędzin przybyło dwustu sześćdziesięciu tancerzy, którzy w różnych klasach tanecznych i wiekowych wystartowali zarówno w kombinacji jak i stylach klasycznych i latynoamerykańskich. Impreza jest organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury przy wsparciu klubu tanecznego Zorba. Nie zabrakło występów dzieci trenujących w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach. Jako pierwsza zaprezentowała się formacja tańca nowoczesnego Ekspresja, a po niej tańczyły dzieci trenujące taniec towarzyski.

LELÓW
28 maja zorganizowany został 17-kilometrowy Rajd Rowerowy „Śladem zapomnianych cmentarzy”. Trasa wiodła przez Lelów, Staromieście, Turzyn, Paulinów oraz Białą Wielką. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkali się na wspólnym poczęstunku.

PORAJ
28 maja na obiekcie Miejskiej Strzelnicy LOK w Myszkowie odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery. Do rywalizacji stanęło kilkudziesięciu zawodników z 24 drużyn. Drużyna Urzędu Gminy wystartowała w składzie: Mariusz Karkocha, Sławomir Widawski, Ruslana Porushnyk, Agnieszka Śliwa i Zdzisław Pietryka.
Uczestnicy strzelali z karabinu AK 47, w pozycji leżącej na 50 m. Nagrody ufundował wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, który wręczył je osobiście. W klasyfikacji indywidualnej wygrał Wojciech Stępień (Poraj_III) z wynikiem 94 pkt. Zaraz za nim uplasował się Sławomir Czapla (Kaliber_II) zdobywając 93 pkt. Trzecie miejsce ex aequo zajęli: Krzysztof Ścigała (Siedlec Duży_I), Tomasz Paterek (S.G.Damian_I) oraz Michał Bugała (Poraj_II) z wynikiem 91 pkt. W rywalizacji grupowej na podium stanęły drużyny: Poraj_I (427 pkt.), Kaliber_I (422 pkt.) oraz Marcus_I (419 pkt.). W zawodach wystartowała również drużyna Urzędu Gminy Poraj w składzie: Mariusz Karkocha, Sławomir Widawski, Ruslana Porushnyk, Agnieszka Śliwa i Zdzisław Pietryka. Organizatorem zawodów był Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w Myszkowie, któremu szefuje Jacek Sularz.
KG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl