Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 20 lutego 2018
Leona i Ludomiła
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 7 (1354) 2018-02-15
  W NUMERZE:
» Regionalny Fundusz Gospodarczy. Giełda rolno-spożywcza za trzy lata
»  INTERWENCJA. PKS Częstochowa S.A.. Trzeba poprawić rozkład jazdy
» Transport ekologiczny
»  Zielone czeki dla aktywnych przyrodników
» OSZCZĘDZAJMY WODĘ
» KONKURS PRZYRODNICZY. Parki narodowe w plastycznej inspiracji
» PATRIOTYCZNA WYSTAWA. Orzeł – symbol patriotyzmu
» W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców
» WIELKIE DERBY. AZS Częstochowa vs. Exact Systems Norwid – 3:0
» Przede wszystkim dobro dziecka
»  Uniwersytet coraz bliżej
» Miał być i będzie… Uniwersytet Częstochowski!
» OŚWIATA. Reforma wyszła naprzeciw oczekiwaniom rodziców
» Plener w Złotym Potoku. W zimowym, ale słonecznym nastroju
» Pani Europoseł zaprasza
» Częstochowianie na pomoc Żydom. Świadectwa
» POWSTANIE STYCZNIOWE. Bitwa pod Kruszyną – 29 sierpnia 1863 roku
»  HISTORYCZNA MAPA CZĘSTOCHOWY. Kazimierz Pułaski. O częstochowskich pomnikach bohatera słów kilka.
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Porucznik Bolesław Grzewiński
» GINĄCE MIASTO. WILLA POŚRÓD SADÓW - CZĘSTOCHOWSKI EDEN
» KARTKI Z KALENDARZA. KALENDARIUM LUTEGO
»  2. Zabezpieczenie żywnościowe miasta Częstochowy (cd.)
» Muzeum Katyńskie w Warszawie upamiętniło postać Władysława Sebyły
» Niezbędny składnik w każdej kuchni – Dolnośląska Mąka Tortowa z Młyna Jaczkowice - KONKURS
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Ppłk Zygmunt Żywocki (1898-1969)
» Nowe nazwy ulic w Częstochowie, czyli uhonorowanie wybitnie zasłużonych
» Częstochowskie szkoły wśród najlepszych w olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych
» Hołd dla ,,Warszyca
» III Morsowanie w Kusiętach
» Pracowity weekend Straży


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_22 kopia

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Z raportówki policjanta
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI
Kara dla pseudokibiców
W sobotę 27 maja podczas meczu piłkarskiego pomiędzy RKS Raków Częstochowa a Odrą Opole na częstochowskim stadionie doszło do zakłócenia porządku przez pseudokibiców, którzy w czasie meczu użyli rac świetlnych oraz spalili szalik drużyny przeciwników. Policjanci niezwłocznie ustalili sprawców i zatrzymali sprawców – dwóch pseudokibiców z Opola i powiatu częstochowskiego.W trybie przyśpieszonym, na wniosek częstochowskich policjantów, Sąd ukarał mężczyzn. Jeden z nich został skazany na 30 godzin pracy społecznej w okresie miesięcznym, zakaz wstępu na imprezy masowe na okres 2 lat, oraz dozór Policji we właściwym komisariacie w miejscu zamieszkania, wobec Sąd zastosował grzywnę w wysokości 5.000 zł. wraz z kosztami sądowymi, a także orzekł bezwzględny zakaz wstępu na okres 3 lat na wszystkie mecze piłki nożnej na terenie RP oraz na mecze reprezentacji polski poza granicami kraju.

„Alkohol i narkotyki”
28 maja od godziny 6.00 na terenie całego kraju trwała policyjna akcja „Alkohol i narkotyki”. Policjanci z częstochowskiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole, mające na celu uniemożliwienie dalszej jazdy kierowcom pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W akcji wzięło udział 55 policjantów, którzy skontrolowali ponad 1750 kierujących. Funkcjonariusze ujawnili 7 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem lub po spożyciu alkoholu.

Poszukiwani świadkowie
Policja poszukuje świadków zdarzenia na pl. Biegańskiego z dn. 27.05.2017roku. Około godz. 20:50 podczas imprezy „Dni Samorządu Lokalnego” w pobliżu sceny pracownicy ochrony interweniowali wobec niepodporządkowującej się poleceniom pary. Funkcjonariusze proszą o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie ul. Popiełuszki 5, bądź telefonicznie pod numerem tel. dyżurny miasta – 34/ 369-12-55, Naczelnik Wydziału Kryminalnego 34/ 369-12-81.


Zatrzymany kilka minut po napadzie
Kilka minut po północy w Częstochowie na ul. Krakowskiej grupa mężczyzn otoczyła małżeństwo, które chwilę wcześniej wysiadło z taksówki i skierowało się w stronę miejsca zamieszkania. Sprawcy używając siły doprowadzili parę do bezbronności i zabrali torebkę oraz pieniądze i biżuterię. Zdarzenie zarejestrował miejski monitoring, co pozwoliło na natychmiastową reakcję policjantów i zatrzymanie jednego ze sprawców. 44-letni częstochowianin usłyszał już zarzut rozboju. Mężczyzna był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa.

Zabójstwo na Ostatnim Groszu
24 maja wieczorem oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o znalezieniu zwłok kobiety w jednym z częstochowskich mieszkań w dzielnicy Ostatni Grosz. Mundurowi bardzo szybko ustalili, że związek ze sprawą może mieć 37-letni syn zmarłej kobiety. Do zatrzymania mężczyzny doszło w mieszkaniu jego znajomej, kilka godzin po znalezieniu zwłok. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Na wniosek policjantów i prokuratora, decyzją sądu, został on tymczasowo aresztowany. Za zabójstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

POWIAT KŁOBUCKI

Poszukiwani świadkowie potrącenia
Śledczy z Wydziału Kryminalnego KPP w Kłobucku poszukują świadków lub osób posiadających informację na temat potrącenia 32-letniego mężczyzny, do którego doszło 7 maja 2017 roku, około godziny 1.50 w rejonie remizy strażackiej na ul. Kościuszki w Opatowie. Potrącony pieszy przechodził w towarzystwie 25-letniego mężczyzny. Auto sprawcy to prawdopodobnie renault megane koloru ciemnego o początkowych numerach rejestracyjnych SKL. Po zdarzeniu kierowca samochodu nie zatrzymał się i odjechał w kierunku skrzyżowania z DK-43 w Opatowie. Potrącony mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 2,5 promila alkoholu. Na skutek wypadku doznał obrażeń kończyn dolnych i ręki.
Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku lub posiadające wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

Tragiczny wypadek w gminie Popów
29 maja 2017 roku, około godziny 15.00 na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Więcki a Wąsosz Górny w gminie Popów doszło do tragicznego zderzenia citroena kierowanego przez 36-letnią kobietę i forda, którym jechał 61-letni mężczyzna. Niestety oboje uczestnicy zdarzenia ponieśli śmierć na miejscu. Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi w terenie niezabudowany. Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku lub posiadające wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

POWIAT LUBLINIECKI
Nerwowy kierowca
31 maja na odcinku drogi pomiędzy Miasteczkiem Śląskim a Miotkiem kierowca samochodu ciężarowego wykonał manewr wyprzedania trzech pojazdów. W tym czasie 23-letni kierowca audi– mieszkaniec Kalet – jadący z przeciwnego kierunku dawał mu sygnały światłami drogowymi. Chwilę później kierowca audi zawrócił, wyprzedził ciężarówkę i zmusił kierowcę do zatrzymania. Kierowca wysiadł z samochodu, a następnie wyrwał klamkę z drzwi kabiny i kilkukrotnie uderzając, spowodował ich uszkodzenie. Sprawcę zatrzymano w Strzebiniu. Kierowca przyznał, że kilkanaście minut wcześniej działał pod wpływem silnych emocji. Jeśli kierowca ciężarówki złoży stosowny wniosek, 23-latek odpowie za zniszczenie cudzej rzeczy.

Wypadek w Woźnikach
30 maja przed godz. 16.00 na drodze nr 789 w Woźnikach 19-letnia mieszkanka powiatu tarnogórskiego kierująca volkswagenem z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z nadjeżdżającym renault, a następnie zjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w drzewo. W wypadku ranna została kierująca oraz dwójka dzieci w wieku 3 i 4 lat. Oprócz pogotowia, w akcji ratunkowej udział brały dwie załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

POWIAT MYSZKOWSKI

Wtargnął do cudzego domu
29 majaokoło godz. 16.30w Żarkach Letnisku na ulicy Leśnej niespodziewanie do jednego z mieszkań, w którym przebywali trzej mężczyźni, wtargnął – wyłamując drzwi – awanturujący się napastnik. Chcąc dostać się do jednego z zamkniętych tam pomieszczeń, za pomocą krzesła, wybił szybę w drzwiach. Właściciel mieszkania z dwoma kolegami zabarykadował się w innym pomieszczeniu i wezwał na miejsce policję. Kiedy patrol przybył na miejsce, napastnika już nie było. Po chwili, na podstawie rysopisu policjanci z Koziegłów w parku przy ulicy Raczyńskiej zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi napastnika. Okazał się nim 26-letni mężczyzna od niedawna zamieszkującyŻarki. Mężczyzna był pijany i bardzo pobudzony. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty naruszenia miru domowego, kierowanie gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Zaginął Euzebiusz Musialik
1 czerwca około godziny 15:30 82-letni mieszkaniec Postępu wyszedł z domu na spaceri dotychczas nie powrócił. Każdy, kto zna miejsce jego aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginionego, proszony jest o kontakt z policją. Rysopis zaginionego: wzrost 170 cm, waga 65 kg, szczupłej budowy ciała, sylwetka zgarbiona, włosy siwe, twarz pociągła, szczupła, uszy normalne, spłaszczony czubek nosa, oczy koloru niebieskiego. Ubiór zaginionego: pantofle koloru czarnego,spodnie koloru siwego, granatowa koszula z długim rękawem, na głowie kapelusz koloru niebiesko-fioletowego. Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionego proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Myszkowie – telefon 34 315-32-00, lub z najbliższą jednostką policji pod numer telefonu alarmowego 997 lub 112.AG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl