Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 17 stycznia 2019
Antoniego i Rościsława
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Ukryte finansowanie obiektów sportowych miasta Częstochowy
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W bardzo ciekawy sposób jest finansowany sport w mieście Częstochowa. Władze z publicznych środków hojnie dotują niszowe sporty, jak na przykład klub Saints Częstochowa, czyli futbol amerykański (o czym ostatnio pisała jedna z gazet), brakuje natomiast pieniędzy na sport dla dzieci i młodzieży.


Brakuje też pieniędzy dla piłkarzy Rakowa, którzy w ostatnim czasie odnosili piękne sukcesy, i którzy awansowali do I ligi. Są natomiast duże pieniądze dla tych, którzy spadają do niższych. AZS Częstochowa, który przez cały sezon grał fatalnie, ze środków na promocję poprzez sport otrzymał ponad 2 miliony złotych. I niestety, przejadł je bezproduktywnie.
Osobną sprawą jest ukryte finansowanie z pieniędzy przeznaczonych na sport obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Spółki Hali Sportowej, przy ul. Żużlowej. Jak wyjaśniają nam działacze sportowi, polega to na przekazywaniu pieniędzy klubom sportowym i wyraźnym zapisie w umowie, że pieniądze te mają być wydatkowe na konkretnie wskazane obiekty z tytułu ich wynajmu przez kluby. Czyli pieniądze miasto owszem daje klubom, o czym szumnie informuje w komunikatach, ale jednocześnie je zabiera, bo każe klubom płacić za użytkowanie obiektów sportowych.
Tym sposobem silnie obsadzony zarząd Hali Sportowej Częstochowa, przy ul. Żużlowej (oczywiście złożony z osób lojalnych i wiernych prezydentowi Krzysztofowi Matyjaszczykowi, w tym także z częstochowskich radnych) nie musi się martwić o dobry wynik finansowy. Są także pieniądze na wysokie wynagrodzenia dla członków zarządu, rady nadzorczej i licznej grupy pracowników, a przede wszystkim na wysokie premie i nagrody. Tak samo lukratywnie wynagradzani są zarządzający częstochowskim MOSiR-em. Jako ciekawostkę można wskazać, że dyr. MOSiR-u Tomasz Łuszcz jest jednocześnie głównym specjalistą ds. Imprez Strategicznych w Hali Sportowej Częstochowa. Chyba że to zbieżność nazwisk?
Co na to sportowcy, radni, prezydent? Może analizą tego procederu powinni zająć się odpowiednie służby?GAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl