Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 lutego 2019
Leona i Ludomiła
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 8 (1407) 2019-02-21
  W NUMERZE:
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”
» Bieg dla Andżeliki i Antosia.
» „Zielona Pracownia 2018”


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Z policyjnej raportówki
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI

Policjanci odzyskali skradziony tablet
9 czerwca po południu policjanci z Olsztyna interweniowali w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie gminy Janów, w którym doszło do kradzieży tabletu o wartości ok. 1000 zł. Mundurowi bardzo szybko ustalili, kto dopuścił się tego czynu. Rankiem następnego dnia odzyskali sprzęt. 52-latkowi za kradzież grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany za kradzież alkoholu
W jednym z marketów w Częstochowie 29-letni mężczyzna dopuścił się kradzieży alkoholu. Gdy pracownik sklepu usiłował go zatrzymać, ten wyrwał się i zagroził pozbawieniem życia. Mundurowi dotarli do złodzieja i zatrzymali go. To nie pierwszy konflikt z prawem podejrzanego, wcześniej spędził już kilka lat w więzieniu.

Recydywista ukradł puszkę z datkami
Częstochowscy policjanci zatrzymali 32-latka podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym z kiosków w centrum miasta. Sprawca ukradł baterie oraz puszkę z pieniędzmi ze zbiórki publicznej i zagroził sprzedawcy pozbawieniem życia. Zatrzymany to recydywista. Postawiono mu zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem i kradzieży rozbójniczej, a prokurator postanowił objąć go dozorem policyjnym.

Zatrzymani za kradzież torebki
7 czerwca około godz. 16:30 przy ul. Krótkiej w Częstochowie 30-letnia kobieta i 26-letni mężczyzna weszli do jednego z mieszkań i pod nieobecność właścicieli skradli damską torebkę. Kiedy pokrzywdzona wchodziła na klatkę domu zauważyła parę, a po wejściu do mieszkania zorientowała się, że brakuje torebki. Pokrzywdzona natychmiast wybiegła za złodziejami i wyrwała swoją torebkę, a następnie poinformowała o zajściu Policję, która zatrzymała sprawców.

Zatrzymany za usiłowanie rozboju
6 czerwca w jednym z mieszkań przy ul. Dąbkowskiego w Częstochowie 68-letni mężczyzna używając siły fizycznej, poprzez szarpanie, popychanie oraz kopanie, usiłował doprowadzić do stanu bezbronności kobietę, a następnie skraść na jej szkodę telefon komórkowy. Zdecydowana postawa pokrzywdzonej uniemożliwiła dokonanie tego czynu. Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Prokurator zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Wezwała karetkę, bo ugryzł ją komar
W nocy z 11 na 12 czerwca oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie z pogotowia o bezpodstawnym wezwaniu karetki. 40-letnia kobieta wezwała pomoc medyczną – na miejscu okazało się, że „zagrożenie” było związane z ugryzieniem jej przez komara. Ratownicy uznali, że wezwanie było bezzasadne, na co kobieta obrzuciła ich wulgaryzmami i zagroziła pozbawieniem życia. 40-latka została obezwładniona i zakuta w kajdanki. Badanie wykazało w jej organizmie prawie 3 promile alkoholu. Kobieta usłyszała zarzuty znieważenia oraz gróźb karalnych.

POWIAT KŁOBUCKI

Usiłował zamordować brata
Policjanci z Krzepic zatrzymali 60-letniego mieszkańca gminy Przystajń, który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Agresywny mężczyzna, w czasie rodzinnej awantury, ugodził swojego brata nożem w klatkę piersiową, uszkodził mu przeponę, co realnie zagroziło życiu zranionego mężczyzny. Agresor w chwili zdarzenia miał w organizmie 2 promile alkoholu. Sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Pijany wsiadł na rower
Podczas patrolu terenu przy zbiorniku „Zakrzew” w Kłobucku stróże prawa otrzymali anonimowe zgłoszenie o rowerzyście, który może być nietrzeźwy.Policjanci poczuli silną woń alkoholu od 21-latkaz gminy Wręczyca Wielka. Cyklista twierdził, że przyjechał do Kłobucka zjeść hamburgera, po czym stwierdził, że napije się piwa. Ostatecznie wypił 6 piw, przy czym oświadczył, że nie czuje się „aż tak pijany”. Mężczyzna miał w organizmie aż 4 promile. Został odwieziony do domu i przekazany pod opiekę rodzinie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie prawne konsekwencje.

POWIAT LUBLINIECKI

Zakłócił procesję
Podczas procesji Bożego Ciała lublinieccy policjanci zatrzymali kierującego, który jechał pod prąd główną ulicą miasta. 33-letni kierowca z Częstochowy tłumaczył, że nie zna dobrze miasta. Podczas kontroli okazało się, że mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Po zakończeniu kontroli za kierownicą usiadła żona kierowcy, a 33-latek za popełnione czyny niebawem odpowie przed sądem.

Porzucono rower w Kochanowicach
Lublinieccy policjanci zabezpieczyli rower typ „górski”, który został porzucony w Kochanowicach przy ulicy Dworcowej pod koniec maja 2017r. Właściciel proszony jest o kontakt z prowadzącym sprawę st. sierż. Michał Smoleń tel. 34/ 353 22 38 lub kom. 723 645 023.

POWIAT MYSZKOWSKI

Wymusił pierwszeństwo
Późnym wieczorem na DK-1 w Markowicach 59-letni kierowca toyoty land cruiser, wyjeżdżając z ulicy św. Floriana, włączył się do ruchu na DK-1 i nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu lewym pasem pojazdowi marki Volvo. Na skutek zderzenia bocznego, pojazd volvo uderzył w prawidłowo poruszającego się prawym pasem opla vectrę. W wyniku zdarzenia pasażerka toyoty ze złamanym obojczykiem trafiła do szpitala.AG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl