Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 19 stycznia 2019
Henryka i Mariusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe
» Koloro na Parkitce
» PIŁKA NOŻNA. Ekstraliga kobiet. VII KOLEJKA – 12.01.2019 r.
»  Więcej pieniędzy na kulturę. Nie ma żadnych cięć
» Spotkania Ladies Night w Cinema City powracają w Nowym Roku!
» Jeszcze w styczniu w Klubie POLITECHNIK


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
LATO W MIEŚCIE 2017
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi akcja "Lato w mieście". Dla tych którzy pozostają w Częstochowie, przygotowano - jak co roku ofertę - zajęć sportowych, rekreacyjnych i edukacyjnych.


W tym roku z dotacji na organizację letnich atrakcji korzystają 23 stowarzyszenia, kluby, instytucje, fundacje i parafie, które organizują m. in. ogólnodostępne turnieje sportowe, zajęcia żeglarskie, karate, tenisa, teakwondo, a także rajdy, półkolonie, jednodniowe wycieczki autokarowe, wakacyjne szkółki jeździeckie, gry i zabawy.

Pod opieką organizatorów zajęć będzie tez można pójść na basen, do „Domu Tajemnic” czy zwiedzić atrakcje Jury Krakowsko- Częstochowskiej.

Wśród organizatorów znaleźli się w tym roku m.in. Częstochowski Okręgowy Związek Żeglarski, Klub Sportowy Orient, Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wypoczynkowego, Fundacja "Twój Rozwój", Caritas Archidiecezji Częstochowskiej czy tradycyjny organizator dużej liczby krajoznawczych wycieczek po mieście i za miasto – Oddział Regionalny PTTK w Częstochowie.

W letnią akcję włączają się jak zwykle także częstochowskie szkoły. Swoje oferty zgłosiły w tym roku: Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół im. B. Prusa, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego, Szkoły Podstawowe nr 2 im. K.K. Baczyńskiego oraz nr 22 im. G. Narutowicza, Gimnazjum nr 8 z Oddziałami Sportowymi im. Polskich Olimpijczyków, a także Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze nr 1 i nr 5. Zaproponowały półkolonie, obozy, jednodniowe wycieczki lub akcje otwartych drzwi.
Na dofinansowanie kosztów organizacji wypoczynku letniego, przeznaczono budżetu miasta blisko 82 tys. zł.

Oczywiście swoją ofertę dla pozostających w wakacje w mieście przygotowały też samorządowe instytucje. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji m.in. zaprasza wszystkich zwolenników aktywnego wypoczynku do Parku Lisiniec, gdzie można popływać kajakiem, rowerem wodnym czy na desce SUP oraz na miejskie pływalnie, kontynuuje też w lecie akcję "Biegam bo Lubię" na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym, a na początku lipca organizuje na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Boya-Żeleńskiego - XXIV Mistrzostwa Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej dla uczniów gimnazjów.

Z kolei np. od 10 lipca w Muzeum Częstochowskim będzie można wziąć udział w zajęciach w ramach projektu „Willa Kreatywnych Działań - warsztaty twórcze”. Na zainteresowanych czekają m. in. warsztaty filmowe, taneczne, street-artowe czy literackie. Także Biblioteka Publiczna przygotowała wakacyjne atrakcje, w tym 9 lipca, w ramach akcji "Aleje - tu się dzieje" odbędzie się spektakl przygotowany przez Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI. Natomiast najmłodsi mogą kreatywnie spędzić czas podczas spotkań "Gry i zabawy w bibliotece".

W czasie wakacji trwają oczywiście cały czas imprezy różnego typu imprezy w ramach akcji „Aleje – tu się dzieje”.

Wakacje ma od kilku dni w Częstochowie prawie 32 tys. uczniów.


R


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl