Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 16 lipica 2018
Marii i Benedykta
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   

  Nr 28 (1375) 2018-07-12
  W NUMERZE:
» Strażacy otrzymali sprzęt medyczny
» WYSTAWA NA JASNEJ GÓRZE. „Sacrum w drewnie z elementami malarskimi”
» NIEDZIELNY ZALEW ATRAKCJI W PORAJU
» SKLEPY Z ALKOHOLEM 25 METRÓW OD SZKÓŁ
» PIĘĆ LAT STOWARZYSZENIA "DLA RODZINY"
» PÓŁFINAŁ I FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ
» Dotacja na remont kościoła ewangelickiego
» Mural w ,,Gaude Mater
» W Częstochowie będzie ulica Marka Perepeczko
» STEP by STEP - Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł
» Z życia KRS TKKF „Hutnik”
» KSIĄŻKA NA . WYDAWNICTWO REPLIKA
» KSIĄZKA NA LATO. WYDAWNICTWO REPLIKA
» SPRZĘT EDUKACYJNY DLA CZĘSTOCHOWSKICH SZKÓŁ
» WYDAWNICTWO MARGINESY - poleca
» KSIĄŻKA NA LATO. POLECA PRÓSZYŃSKI I S-KA
» Z Częstochowy do Mstowa na rowerze
»  Stawy na wakacjach
» Pieniądze do wzięcia
» GRATULUJEMY I ŻYCZYMY ZDROWIA I RADOŚCI
» Zdrowa matka i dziecko
» Planszowa gra o Jurze
» Polscy i niemieccy żołnierze sprzątają wspólnie groby w Kotowicach
» Kolejny laur dla grupy konstruktorskiej łazika marsjańskiego
» FESTIWAL WINA
» Zbadaj swój poziom cukru
» Pamiętajmy: „Płytka wyobraźnia to kalectwo”!


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

praca w Czestochowie.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKI PLAC ZABAW WŚRÓD NAJCIEKAWSZYCH W WOJEWÓDZTWIE
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Obiekt na rogu alei Armii Krajowej i ul. Dekabrystów znalazł się w opublikowanym na portalu atrakcjedzieciece.pl zestawieniu 11 najciekawszych tego rodzaju miejsc w województwie. Częstochowa od kilku lat inwestuje w nowe place zabaw i rekreacji – w tym roku powstaną kolejne, również dzięki Budżetowi Obywatelskiemu.

Redaktorzy portalu sprawdzili blisko 300 różnorodnych obiektów w całym województwie. Szukali zarówno terenów rodzinnej rekreacji w centrach miast, ale i ciekawych miejsc zlokalizowanych w parkach i na skwerach. Wynikiem tych poszukiwań jest swego rodzaju przewodnik dla rodziców, szukających dla swoich pociech zaskakujących i oryginalnych, ale także funkcjonalnych i bezpiecznych miejsc do zabawy. Właśnie wśród nich znalazł się nasz plac zabaw na rogu al. Armii Krajowej i ul. Dekabrystów, oddany do użytku w końcu 2014 r.
Z całym zestawieniem można się zapoznać na stronie http://www.atrakcjedzieciece.pl/…/10-najlepszych-placow-zab…
W tym roku realizowane są kolejne inwestycje, których efektem będą kolejne atrakcje zarówno dla młodszych, jak i starszych w różnych zakątkach Częstochowy. Większość z nich to inicjatywy samych mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Place rodzinnej rekreacji – składające się z placów zabaw i siłowni – powstaną w 6 dzielnicach. Na Błesznie oraz w dzielnicy Wypalanki powstaną obiekty składające się ze zjeżdżalni, huśtawki ,,ważki”, karuzeli, kiwaka i huśtawki wahadłowej. W Brzezinach dzieci będą miały do swojej dyspozycji zestaw zabawowy, huśtawkę wahadłowa, linarium ,,stożek” i karuzelę. Na placu na ul. Przestrzennej na Stradomiu będzie zjeżdżalnia, huśtawka ważka, karuzela, kiwak i huśtawka wahadłowa, a na Wyczerpach-Aniołowie – huśtawka, mini-huśtawka, karuzela ,,bączek”, zjeżdżalnia oraz dwuosobowy bujak sprężynowy w kształcie samochodu. W dzielnicy Zawodzie-Dąbie zainstalowany zostanie natomiast zabawowy zestaw wielofunkcyjny z dużą liczbą elementów sprawnościowych takich jak tuby, ślizgi czy trapy wspinaczkowe. Budowa placów zabaw w tych 6 dzielnicach – finansowana ze środków BO – zamknie się kwotą około 540 tys. zł.
Z Budżetu Obywatelskiego zostanie także doposażony park rekreacji w dzielnicy Mirów przy ul. Morenowej. Z myślą o najmłodszych projektuje się tam podwójną huśtawkę, zestaw zabawowy, karuzelę, bujaki sprężynowe oraz piaskownicę. Pod urządzenia zabawowe wykonana zostanie bezpieczna, pisakowa nawierzchnia.
Decyzją samych mieszkańców nowy plac zabaw powstanie też w Śródmieściu – u zbiegu ul. Jasnogórskiej, Kilińskiego i Sułkowskiego. Na bezpiecznym podłożu z piasku pojawi się tam piramida linowa ze zjeżdżalnią, podwójna huśtawka, huśtawka typu ,,ważka”, 3 sprężynowce oraz piaskownicę.
Poza Budżetem Obywatelskim rozbudowany zostanie natomiast np. linowy plac zabaw dla dzieci przy ul. Wierzbowej. Zamontowany tam zostanie cały kompleks urządzeń zabawowych dla dzieci w różnym wieku – potrójna huśtawka wahadłowa, huśtawka podwójna typu ,,ważka”, 6 bujaków sprężynowych, karuzela tarczowa, ścianka wspinaczkowa z tworzyw sztucznych zawierająca elementy imitujące naturalne formy skalne oraz drewniany domek dla dzieci w wieku 1-8 lat.
Koszty tegorocznych miejskich inwestycji w place zabaw i rekreacji w Częstochowie mają sięgnąć ok. 1,7 mln zł.
W ciągu ostatnich 5 lat – od 2012 r. – dzięki środkom z budżetu miasta (w tym także Budżetu Obywatelskiego), powstało w Częstochowie 56 nowych placów zabaw i rekreacji (bądź istniejące obiekty zostały rozbudowane). W tym roku w planach jest realizacja kolejnych 15 tego typu rekreacyjnych inwestycji. Koszt tych zadań w latach 2012-2017 łącznie będzie wynosić ok. 6,8 mln zł.
mb


R


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl