ZnajdĽ:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 23 paĽdziernika 2018
Teodora i Seweryna
kultura   aktualno¶ci   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomo¶ci   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 43 (1390) 2018-10-25
  W NUMERZE:
» WYBORY SAMORZˇDOWE 2018. W Częstochowie nie będzie drugiej tury


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKI PLAC ZABAW W¦RÓD NAJCIEKAWSZYCH W WOJEWÓDZTWIE
  wersja do druku            wy¶lij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Obiekt na rogu alei Armii Krajowej i ul. Dekabrystów znalazł się w opublikowanym na portalu atrakcjedzieciece.pl zestawieniu 11 najciekawszych tego rodzaju miejsc w województwie. Częstochowa od kilku lat inwestuje w nowe place zabaw i rekreacji – w tym roku powstan± kolejne, również dzięki Budżetowi Obywatelskiemu.

Redaktorzy portalu sprawdzili blisko 300 różnorodnych obiektów w całym województwie. Szukali zarówno terenów rodzinnej rekreacji w centrach miast, ale i ciekawych miejsc zlokalizowanych w parkach i na skwerach. Wynikiem tych poszukiwań jest swego rodzaju przewodnik dla rodziców, szukaj±cych dla swoich pociech zaskakuj±cych i oryginalnych, ale także funkcjonalnych i bezpiecznych miejsc do zabawy. Wła¶nie w¶ród nich znalazł się nasz plac zabaw na rogu al. Armii Krajowej i ul. Dekabrystów, oddany do użytku w końcu 2014 r.
Z całym zestawieniem można się zapoznać na stronie http://www.atrakcjedzieciece.pl/…/10-najlepszych-placow-zab…
W tym roku realizowane s± kolejne inwestycje, których efektem będ± kolejne atrakcje zarówno dla młodszych, jak i starszych w różnych zak±tkach Częstochowy. Większo¶ć z nich to inicjatywy samych mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Place rodzinnej rekreacji – składaj±ce się z placów zabaw i siłowni – powstan± w 6 dzielnicach. Na Błesznie oraz w dzielnicy Wypalanki powstan± obiekty składaj±ce się ze zjeżdżalni, hu¶tawki ,,ważki”, karuzeli, kiwaka i hu¶tawki wahadłowej. W Brzezinach dzieci będ± miały do swojej dyspozycji zestaw zabawowy, hu¶tawkę wahadłowa, linarium ,,stożek” i karuzelę. Na placu na ul. Przestrzennej na Stradomiu będzie zjeżdżalnia, hu¶tawka ważka, karuzela, kiwak i hu¶tawka wahadłowa, a na Wyczerpach-Aniołowie – hu¶tawka, mini-hu¶tawka, karuzela ,,b±czek”, zjeżdżalnia oraz dwuosobowy bujak sprężynowy w kształcie samochodu. W dzielnicy Zawodzie-D±bie zainstalowany zostanie natomiast zabawowy zestaw wielofunkcyjny z duż± liczb± elementów sprawno¶ciowych takich jak tuby, ¶lizgi czy trapy wspinaczkowe. Budowa placów zabaw w tych 6 dzielnicach – finansowana ze ¶rodków BO – zamknie się kwot± około 540 tys. zł.
Z Budżetu Obywatelskiego zostanie także doposażony park rekreacji w dzielnicy Mirów przy ul. Morenowej. Z my¶l± o najmłodszych projektuje się tam podwójn± hu¶tawkę, zestaw zabawowy, karuzelę, bujaki sprężynowe oraz piaskownicę. Pod urz±dzenia zabawowe wykonana zostanie bezpieczna, pisakowa nawierzchnia.
Decyzj± samych mieszkańców nowy plac zabaw powstanie też w ¦ródmie¶ciu – u zbiegu ul. Jasnogórskiej, Kilińskiego i Sułkowskiego. Na bezpiecznym podłożu z piasku pojawi się tam piramida linowa ze zjeżdżalni±, podwójna hu¶tawka, hu¶tawka typu ,,ważka”, 3 sprężynowce oraz piaskownicę.
Poza Budżetem Obywatelskim rozbudowany zostanie natomiast np. linowy plac zabaw dla dzieci przy ul. Wierzbowej. Zamontowany tam zostanie cały kompleks urz±dzeń zabawowych dla dzieci w różnym wieku – potrójna hu¶tawka wahadłowa, hu¶tawka podwójna typu ,,ważka”, 6 bujaków sprężynowych, karuzela tarczowa, ¶cianka wspinaczkowa z tworzyw sztucznych zawieraj±ca elementy imituj±ce naturalne formy skalne oraz drewniany domek dla dzieci w wieku 1-8 lat.
Koszty tegorocznych miejskich inwestycji w place zabaw i rekreacji w Częstochowie maj± sięgn±ć ok. 1,7 mln zł.
W ci±gu ostatnich 5 lat – od 2012 r. – dzięki ¶rodkom z budżetu miasta (w tym także Budżetu Obywatelskiego), powstało w Częstochowie 56 nowych placów zabaw i rekreacji (b±dĽ istniej±ce obiekty zostały rozbudowane). W tym roku w planach jest realizacja kolejnych 15 tego typu rekreacyjnych inwestycji. Koszt tych zadań w latach 2012-2017 ł±cznie będzie wynosić ok. 6,8 mln zł.
mb


R


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl