Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 18 lutego 2019
Symeona i Konstancji
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 7 (1406) 2019-02-14
  W NUMERZE:
»  Jubileusz Mieczysława Hrehorowa
» Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków na małe przetwórstwo
» Roksana Węgiel wystąpiła w Przyrowie!
»  Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych w Częstochowie
» Rekordowa liczba zgonów, a szczyt zachorowań dopiero przed nami!
» Nowe rozwiązanie: e-dowód
» BIEGAMY I WSPIERAMY I DAJEMY Z SIEBIE CORAZ WIĘCEJ
» Remont części ulicy Łódzkiej
» „Puchacz Piotr” już po raz IV zaprasza uczniów do bezpłatnego konkursu matematycznego
» Po zawale serca trzeba nauczyć się żyć na nowo
» Zespół „Kołacz” z gminy Janów najlepszy na Jurze
»  Centrum Kultury Polskiej „Jasna Góra” w Naddniestrzu
» Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zachęca do udziału w XXXI Regionalnych Spotkaniach z Poezją i Prozą Wrażliwość na słowa.
»  „Wymagajcie od siebie choćby inni od Was nie wymagali”
»  Regionalny Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w 22. edycji międzynarodowego konkursu CYBERFOTO. Zgłoszenia można nadsyłać do 22 marca.


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Senior Tur wystawia
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W Urzędzie Stanu Cywilnego w Częstochowie można zobaczyć wystawę fotografii członków częstochowskiego Stowarzyszenia Senior Tur. Zdjęcia obrazują podróże do Norwegii i Albanii.


Stowarzyszenie Senior Tur skupia osoby w wieku senioralnym, będących również słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Jak sami o sobie mówią: są osobami pozytywnie zakręconymi, którym chce się wyjść z domu, by poszukiwać inspiracji do artystycznych wyzwań. – Lubimy jeździć w plener i fotografować. Aktualna wystawa jest 22. w historii naszego Stowarzyszenia i zamyka czwarty rok działalności, którą zaczęliśmy w sierpniu 2013 roku – mówi prezes Stowarzyszenia Marek Nowak, członek zarządu Częstochowskiego Towarzystwa Naukowego.
W grupie działa około 25 osób. Najbardziej aktywna jest sekcja fotograficzna. – Realizujemy konkretnie wytyczone cele artystyczne. Ciekawym przedsięwzięciem był plener „Sacrum w drewnie”, którego spiritus movens była Krystyna Puszczyk – mówi zastępca prezesa Zbigniew Duda. – W ramach tego projektu zjeździliśmy okolice Częstochowy: Koziegłowy i Zrębice, a także ruszyliśmy w rejon lubliniecki, gdzie zwiedziliśmy Woźniki, Boronów, Koszęcin, Cynków, Cieszowa, Lubliniec, Brusiek. Mamy rozpisane kolejne trasy, na przykład w okolice Olesna – dodaje Krystyna Puszczyk.
Aktualna wystawa opiewa uroki Norwegii i Albanii. Fotograficy wydobyli najbardziej charakterystyczne motywy krajobrazowe dla obu krajów. W Norwegii to malownicze fiordy, widoki morza, miasteczek portowych czy kościoły drewniane. Ujęcie Albanii ma wymiar bardziej społeczno-kulturowe, stąd większość zdjęć pokazuje życie targowisk.
Działalność w Senior Tur daje członkom energię do życia. – Staramy się, żeby spotkania były dobrą zabawa, a uśmiech i wzajemna życzliwość – lekarstwem na trudy dnia codziennego. To grupa która lubi ze sobą przebywać – zauważa Elżbieta Zakrzewska.
– Wystawę można oglądać do końca sierpnia, a w każdy czwartek zapraszamy do nas, o godz. 18, do Sali Błękitnej w Urzędzie Stanu Cywilnego. Mamy wówczas pokazy edukacyjne – mówi Zbigniew Duda.
Aktualnie do 22 lipca, Stowarzyszenie prezentuje wystawę „Skanseny wsi polskiej” w filii Biblioteki Publicznej, przy ul. Wilhelma Orlik-Rückemanna.

URSZULA GIŻYŃSKA

W wystawie uczestniczą: Zbigniew Duda, Ryszard Erkier, Maria Kierat, Ewa Kuzior-Odulińska, Witold Machura, Marek Nowak, Krystyna Puszczyk, Bogdan Puszczyk, Teresa Radziewicz, Piotr Więckowski.


Stowarzyszenie Senior Tur zaprasza na bezpłatne warsztaty fotograficzne dla seniorów,
Tematyka zajęć:
8 sierpnia 20-17 r. – „Światło w fotografii i jak je wykorzystać”
22 sierpnia 2017 r, – „wyjaśnienie pojęć: migawka, przesłona, czułość”
29 sierpnia – Zajęcia plenerowe
Wszystkie zajęcia w godz. 17:00-17:45
Więcej na www.seniortur.eu
www.facebook.com/senior50


URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl